Szczesny: Jsem brankařská jednička

Wojciech Szczesny prozradil, že je připravený zastávat v příští sezóně post brankařské jedničky.

Pozice brankáře je v posledních letech v Arsenalu velmi problematická. Arsene Wenger tam vyzkoušel již několik možností.

Manuel Almunia a Lukasz Fabianski vypadali velmi rozporuplně. Dokonce musel vypomoci brankařský veterán Jens Lehmann, který krátkodobě zachraňoval brankařskou krizi.

Arsenal má k dispozici také Vita Mannoneho, který byl v loňské sezóně na hostování v Hullu City. Při neúčasti svých zkušenějších kolegů si nakonec sérií výborných výkonů vybojoval místo právě Szczesny.

Stále není jasné, kdo se postaví mezi tyče, až budou všichni brankáři fit. Očekává se ale, že by do prvního zápasu s Newcastelem měl nastoupit Szczesny.

Jednadvacetiletý polský reprezentant uznává, že bude muset podávat stále dobré výkony, aby si svou pozici udržel. Své rivaly ale varoval, že o své místo bude velmi tvrdě bojovat.

“Před začátkem nové sezóny jsem od Arsene Wengera dostal jasný signál, že bych měl být jedničkou v brance Arsenalu,“ řekl Szczesny před přátelským utkáním Polska s Gruzií.

“Ostatní brankáři se mnou budou muset soupeřit, ale nemám v plánu, vzdát se.“

“Jistě, cítím velký tlak. Vím velmi dobře, že je Lukasz Fabianski velmi dobrý, takže musím být pořád v té nejlepší formě.“

Szczesny také doufá, že pro EURO 2012, které se koná právě také v Polsku, zůstane brankařskou jedničkou i v reprezentaci.

“Nyní je všechno v mých rukou,“ vysvětlil. “Pokud neudělám nějaké hrozné chyby, tak bych měl pro EURO jedničkou zůstat.“

/Skysports.com/