Szczesny – jsem sebejistý blázen

 

V knize s názvem fotbalové klišé se píše – musíš být trochu šílený, aby ses stal prvotřídním brankářem a Wojciech Szczesny s tímto tvrzením souhlasí.

Polský brankář se těší ze svého hvězdného vzestupu, který bude pokračovat v nedělním finále Carling Cupu ve Wembley, kde se Arsenal střetne s týmem z Birminghamu.

Můžeme očekávat, že bude mít Szczesny velkou trému, protože se utkání odehraje před 90.000 návštěvníky a miliony diváků u televize a to po celém světě. Ale dvacetiletý brankář věří ve svojí sebedůvěru, a že bude dosti velký blázen, aby překonal všechny nervy.

„Všichni špičkový brankáři jsou šílení. V minulosti jste mohli vidět, že jsou brankáři opravdu „cáknutí“ a zřejmě jsem trochu i já“, dodal Szczesny a pokračuje, „Nic mi nedělá starosti, opravdu nic, jsem velice sebejistý a držím se nohama na zemi“.

„Narodil jsem se pro tento sport. Věřím ve své schopnosti a to i tehdy, když hrajeme se Stoke City, které je známé pro své dlouhé autové vhazovaní nebo čelíme-li Barceloně, kde hrají ti nejlepší útočníci na světě. Věřím ve své schopnosti a jsem sebevědomý před každým zápasem“.

„Miluji tu atmosféru, miluji to okolí a moc se těším na zápas ve Wembley. Je to obrovská událost a jedu si to tam užít. Vždy sníte o hře na takovýchto stadionech, takže pokud dostanete šanci nastoupit v takovém zápase, musíte si to prostě užít“.

Arsenal bude začínat jako favorit, který chce pozvednout trofej od roku 2005, ale Szczesny připouští, že Birmingham může tento sen narušit.

„Je těžké mluvit o favoritech, protože je to pro ně jediná šance, aby pozvedli v této sezoně pohár. Budou mít motivaci. Je tedy těžké říci, kdo je favoritem, ale věříme, že je dokážeme porazit a tento pohár pozvednout“.

„Byla by to pro nás obrovská podpora a domnívám se, že pokud vyhrajeme tento pohár, budeme mít větší touhu, abychom vyhráli i další“./arsenal.com/