Szczesny naštván na Bosse + celý rozhovor

Rezervní brankář Wojciech Szczesny řekl, že se jeho vztah k Arsenu Wengerovi „rozbil“, a uvažuje o odchodu z klubu. Vadí mu nesplněné sliby z předsezonní přípravy. 

Szczesny v rozhovoru pro Gazeta Wyborcza Wengera obvinil z nedodržení klíčových slibů, které mu dal během léta. Když byl tázán na život v Arsenalu uvedl:

„Navzdory našemu rohovoru v létě, se nyní zdá, že Arsene Wenger zapomněl, že má v týmu brankáře jménem Wojciech Szczesny. Přehlíží mne ve všech směrech.“

„Wenger mi řekl, abych bojoval o místo v prvním týmu, ale potom mne nezahrnul do týmu nominovaného na Carling Cup. Přátelé mi říkají, abych se nebál, že je to maraton a ne sprint. Ale maraton není o tom běhat tři roky pořád na stejném místě.“

Když byl tázán na to, jesli chce z Arsenalu odejít, řekl, že jeho cílem stále je být v prvním týmu Arsenalu, ale případnou nabídku by zvážil.

„Jsem připraven hrát na nejvyšší úrovni, ale potřebuji klub, který věří 20letému brankáři. V Arsenalu nejsou tak odvážní. Mým hlavním cílem je hrát za Arsenal, ale pokud tu bude možnost odejít, prodiskutujeme to.“

Szczesneho hostování do bývalého klubu Legie Warsava během léta ztroskotalo a jeho budoucnost v klubu je značně nejistá.

/YOUNGGUNS/

CELÝ ROZHOVOR S WOJCIECHEM

Wojciech Szczęsny – zasloužím si víc

 

Rozhovor s Wojciechem vedl pro gazetu Wyborczu Robert Blonski.

 

RB: některé anglické noviny psaly, že budeš hrát v úterním zápase se Sp***.

WS: to nejen nepotvrzuji, ale rozhodně vylučuji. Po tréninku jsem se dozvěděl, že nejsem na ten zápas v nominaci. Na tabuli byla napsaná jméma Fabianski a Almunia, takže bude hrát Lukasz. Vždy hraje ten, kdo je napsaný první.

RB : jak vypadá tvoje pozice v klubu?

WS : odehrál jsem jeden zápas za rezervu a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo změnit. V rozporu s tím, co Arséne říkal před sezónou, tak se rozhodl úplně zapomenout na to, že v jeho týmu je nějaký Wojtek. Při každé příležitosti mne skutečně opomíjí.

RB : možná tak jako v minulé sezóně budeš zapůjčený?

WS : chtěl bych, ale Boss vzkazuje, že jsem zapotřebí v Arsenalu.

RB : na jednu stranu říkáš, že na tebe trenér zapomíná, z druhé strany slyšíš, že tě potřebuje, v tom chybí logika.

WS : souhlasím, ale nemohu s tím nic dělat. Před sezónou jsem slyšel, ať zapomenu na hostování. Pokusil jsem se bojovat o pozici jedničky, ale zůstalo to bez odezvy.

RB : před sezónou se zdálo, že budeš prvnímu týmu blíž, protože odejde Španěl Almunia a jedničkou se stane Fabianski.

WS : před prvním zápasem sezóny jsem byl přesvědčený, že bude hrát Lukasz. Odehrál nejvíc přípravných zápasů, nechyboval v nich. Podivil jsem se, když jsem viděl sestavu na zápas s Liverpoolem a Manu byl v brance.

Boj o číslo 3 mne nezajímá v žádném klubu světa. Nepovažuji se za brankáře na úrovni rezervních týmů. Měl jsem v Arsenalu vyšší ambice a říkali mi, že mám naději. Proto mne nezajímaly nabídky. Nezkazil jsem žádný ze tří přípravných zápasů, které jsem v létě hrál.

RB : teď už není šance na hostování?

WS : jsem otevřený nabídkám, ale nestačí to, že Boss by nesouhlasil, navíc je po  začátku sezóny a každý tým už má brankáře. Jsem v těžké situaci. Když se ukázalo, že nejsem v nominaci na To**enh*m, blízký člověk v klubu mi řekl, abych si to tak nebral, že kariéra brankáře není sprint, ale maraton. Ale ani maraton není o tom, že přešlapuješ tři roky na místě.

RB : do kdy máš smlouvu?

WS : do 30. června. Již třikrát jsme jednali o prodloužení, ale klub zatím neprojevuje zájem, je těžké tedy, abych hýřil entuziasmem při jednání o smlouvě. Chtěl bych podepsat znovu kontrakt, ale ne proto, že bych byl znovu v rezervě.

RB : možná jsi na „vedlejší koleji“, protože nechceš podepsat smlouvu, tedy klub ti nechce dávat šanci?

WS : přijel jsem do Londýna, když mi bylo 16 let a s cílem vybojovat místo v sestavě. Cíl se nezměnil, ale bude se mi tady těžko zůstávat, když se cítím nechtěným. Bylo by jednoduché si sednout někam dozadu a urazit se na celý svět, ale mám silnou povahu, poradím si. Jestli nakonec dostanu šanci, odůvodním, že jsem ji měl dostat dříve a že jsem jich měl dostávat víc.

 

RB : takže změnu klubu nevylučuješ?

WS : jsem připravený hrát na nejvyšší úrovni a potřebuji klub, který se nebude bát postavit do branky 20letého hráče. V Arsenalu takovou odvahu nikdo nemá. S nalezením zaměstnavatele nebude problém, i když za 5 let školení v Arsenalu stanoví UEFA kompenzace. Nedávno do Atlética Madrid odešel můj nejlepší přítel z Arsenalu, který strávil v Arsenalu pět let. Stál 1,8 miliónu euro. Zatím nemohu s žádným klubem vést rozhovory, teprve 1.1.2011 budu moci podepsat kontrakt s kterýmkoliv klubem světa, ale teď nebudu říkat, že chci odejít, protože bych mohl mít velké nepříjemnosti. Opakuji: cílem číslo jedna zůstává hra za Arsenal, pokud se objeví šance. O jiném klubu vůbec nepřemýšlím. Ale čekám něco víc než několik slov na tiskové konferenci, že „Wojtek bude někdy číslem jedna“.

RB : tak odkud se vzaly informace, že budeš hrát proti Sp***?

WS : je vidět, že inteligentní novináři usoudili, že si zasloužím šanci a měl bych hrát. Ale jejich názor není názor managera, který má právo nominovat toho, koho uváží a já jeho volbu ctím, i když se s ním neshoduji.

RB : možná jsou problémy polských brankářů v Arsenalu spojené s tím, že tým už čtyři roky nevybojoval žádný titul a tlak je obrovský?

WS : pokud se chce vyhrávat, tak se musí nominovat ti nejlepší z týmu, a ne nejstarší. Na zisk titulu by bylo nezbytné, aby hrál nejlepší  z brankářů Arsenalu.

RB : čili?

WS : před sezónou jsem si myslel, že je to Lukasz.

RB : nedávno tě chtěla na hostování Legia.

WS : s chutí bych odjel do Varšavy na několik měsíců. Navíc, pokud bych ještě vytáhl Legii z toho h****, ve kterém je, to by znamenalo, že bych si věděl rady v každém klubu. Ale vím, že Boss vylučuje možnost odchodu do Legie.

 

 

/pro gunners.cz z Gazeta Wyborcza.pl  přeložil angel/