Szczesny se soustředí na návrat

Brankař Wojciech Szczesny se léčí ze zranění a slíbil, že se vrátí silnější, než kdy jindy.

Očekává se, že polský reprezentant bude vyřazen ze hry na šest týdnů kvůli vykloubenému prstu, což se mu přihodilo při porážce s Barcelonou na Nou Campu.

Při absenci tohoto mladíka tak zůstal Arsene Wengerovi k dispozici pouze Manuel Almunia a proto musel Boss do konce sezóny zajistit služby veterána Jense Lehmanna.

Szczesny, který by se mohl eventuálně vrátit na veledůležitý zápas proti Manchesteru United, ví, že jej čeká velmi těžká doba, ve které bude muset hru sledovat pouze jako divák.

Wojciech pro oficiální magazín Arsenalu řekl: “Pokud prohrajete zápas, tak se musíte rychle zvednout, protože víte, že vás za několik dní čeká další zápas a potřebujete být v pořádku. Když jste ale zranění, tak se nemůžete jen tak zázračně vrátit. Víte, že to bude nějaký čas trvat, než se uzdravíte. Nechcete čekat na další zápas několik měsíců, takže to je pro mě ta největší výzva.“

“Jsem přesvědčený, že to zvládnu a vrátím se zpět silnější než kdy předtím.“

I přesto, že byl ve finále Carling Cupu zamíchán do velké defenzivní chyby, si Szczesny užívá sezónu, ve které se v Arsenalu prosadil.

V listopadu podepsal nový dlouhodobý kontrakt a ihned si v zápase proti Manchesteru United odbyl svůj debut v Premier League. Od té doby se stal hlavním adeptem na post jedničky v brance Arsenalu.

“Kdybyste mi před sezónou řekli, že bude taková, jaká je, tak bych vám nevěřil,“ dodal.

“Byl jsem přesvědčený, že mohu splnit očekávání, ale nečekal jsem, že to bude tak rychle.“

“Užívám si to. A není to vůbec tak, že bych byl rovnou hozen do vody a neuměl se s tím vypořádat, protože si myslím, že se s tlakem vyrovnávám docela dobře.“

/skysports.com/