Takehiro Tomiyasu opouští Arsenal

Arsenal se dohodl s Takehirem Tomiyasem na ukončení jeho smlouvy s okamžitou platností.

Šestadvacetiletý obránce, který k nám přišel z Bologni v srpnu 2021, odehrál během svého působení v klubu 84 utkání ve všech soutěžích.

Japonský reprezentant se po svém příchodu rychle usadil na pozici pravého obránce a v září 2021 získal ocenění Hráč měsíce, které obdržel znovu v říjnu 2023.

Svoji kariéru zahájil v japonské J1 League v týmu Avispa Fukuoka, v roce 2018 přestoupil do belgického Sint-Truidenu, kde získal ocenění Hráč sezóny, a poté zamířil do Itálie.

Tomi je seniorským reprezentantem Japonska od roku 2018, za národní tým odehrál 42 utkání a byl členem kádru na olympijských hrách v Tokiu 2020, mistrovství světa 2022 a také pomohl své zemi postoupit do čtvrtfinále Asijského poháru v únoru 2024.

Bohužel, v posledních dvou sezónách ho častá zranění omezila v herním vytížení – v uplynulé sezóně nastoupil pouze jako střídající hráč v jednom zápase. Z tohoto důvodu jsme se vzájemně dohodli na ukončení smlouvy, aby mohl Tomi začít novou kapitolu své kariéry.

Všichni v Arsenalu bychom rádi poděkovali Tomimu za jeho přínos klubu a přejeme jemu i jeho rodině jen to nejlepší do budoucna.

arsenal.com

Komentáře

  1. killerhammer (karma: 6980) #1

    Futbal niekedy píše aj také príbehy.
    Úžasný hráč, skromný a pracovitý.
    Ešte raz ďakujem a veľa šťastia v ďalše kariére.

    |
  2. Avatar photo
    Gunner 4ever (karma: 1937) #1

    Hrozná škoda. Tohle mohl a měl být success jako hrom. Pamatuju si jak se po nějakém early zranění ještě vrátil a hrál úplně jinak, odvážněji a více dopředu, jenže pak se zase zranil a už se nikdy nevrátil. Tak snad si ještě někde kopne a hlavně ve zdraví. COYG!

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.