Talking Heads: Arsenal v Chelsea

 

Arsenal se v dnešním těžkém zápase postaví proti rivalům z Chel*ea. Svůj verdikt nám nabízí bývalý Kanonýr David Hillier a Tim Stillman z blogu Vital Arsenal.

David Hillier, host ve studiu

Oba týmy vstoupí do hry neporaženy a s nejlepšími obranami v lize, takže by to mohl být těsný zápas. Úvahy nad tím, kdo nastoupí v útoku budou hrát velkou roli. Osobně si myslím, že Wenger zvolí Lukase Podolskiho a Gervinha, kteří jsou oba rychlí a pohybliví – a pokud se do sestavy vrátí John Terry, tak by na něj a Davida Luize mohli vyzrát, protože ani jeden z nich není obzvlášť rychlý. Oba týmy budou mít kvalitní zálohu, na kreativní hráče jako Juan Mata a Eden Hazard bychom si měli dávat pozor, stejně jako na Fernanda Torrese, který očividně znovu našel sebevědomí. Myslím, že se bude hrát opatrná hra s pouhou hrstkou šancí, stejně jako v posledním společném střetnutí na Emirates, a k tříbodovému zisku bude možná stačit jeden gól. Arsenal musí být před brankou nekompromisní a Aaron Ramsey by mohl být tím, kdo načne Chelsea jedním ze svých průzkumných výletů.

Tim Stillman, Vital Arsenal

Tohle bude asi jeden z nejzajímavějších zápasů mezi těmito dvěma kluby, za posledních několik let. Oba týmy jsou v přechodné fázi, zvlášť vepředu, s novými hráči a možnostmi v taktických systémech. Arsenal i Chelsea se teprve přizpůsobují novým herním stylům, což v současné době oběma manažerům komplikuje efektivní odhad soupeře. Hráči jako Cazorla, Podolski, Oscar či Hazard, přinesli do Premier League okamžitě něco navíc. Všichni dělají ve svých týmech rozdíl, především ve finální fázi, ale postupem času od nich manažeři uvidí víc a víc a vymyslí způsoby jak omezit jejich vliv.

Arsenal má několik příjemných problémů ve výběru sestavy. Walcottovi se pokaždé proti Chelsea dařilo, ale Ramsey minulý týden proti City velice pomohl naší hře založené na držení míče. Giroudovi se konečně podařilo skórovat, ale Gervinhův pohyb před bránou ze středu byl také velmi dobrý. Arséne Wenger má také k dispozici tři nejlepoší střední obránce v Premier League, ale myslím, že Mertesacker nás v poslední době vzadu velice zaujal. Výkopy v době oběda většinou nemají takovou atmosféru, ale myslím, že tentokrát toho bude hodně, co může zápas opepřit. Tipuji, že kouzlo okamžiku od jednoho z výše zmíněných kreativních útočníků dopřeje svému týmu jednogólové vítězství.

/arsenal.com/