Talking Heads: Arsenal v Chelsea

 

Arsenal hraje v sobotu proti svým rivalům ze západního Londýna a svůj názor nám jako tradičně nabídne komentátor Dan Roebuck, kterého dnes doplňuje pouze David Faber z blogu Goonerholic.

 

 

Dan Roebuck, komentátor

Měli jsme mít osmibodový náskok, ale místo toho máme sousedy ze severního Londýna a Newcastlu v patách, chybí jim pouze pět bodů a mají zápas k dobru. Arsenalu se povedlo s Manchesterem City skvěle zareagovat na zaváhání s QPR a Arséne Wenger bude zoufale toužit po podobné reakci, až Chelsea dorazí na Emirates Stadium. Musíme zapomenout na pondělní „výkon“ a porazit Chelsea bez ohledu na to, jestli se budou jejich myšlenky upínat na odvetu semifinále Ligy Mistrů s Barcelonou. Tým Roberta Di Mattea byl při snaze o zajištění evropských pohárů jako na houpačce, ale Arsenal si je dobře vědom jejich síly. Musí si vzpomenout na loňské vítězství 3:1 na Emirates, kde zazářil hlavně Theo Walcott. Když se tento zápas podaří, Arsenalští by měli mít 13. května důvod se usmívat.

David Faber, Goonerholic

Abychom si zajistili třetí místo, je třeba následujících týdnech čtyřikrát vyhrát a „návštěva“ Chelsea tak vyvolává velkou škálu emocí. Na jednu stranu jsme vyhráli dvě poslední společná utkání v Premier League a vstřelili jsme 8 gólů. Nicméně dubnová Chelsea je v zadu mnohem ostražitější než Chelsea, které jsme v říjnu na Stamford Bridge dali 5 gólů. Jejich možnosti střídání jsou omezené zraněními a suspendacemi, ale přesto budou nuceni vystřídat některé hráče, kteří se podíleli na porážce Barcelony. Koscielnyho přivítáme s otevřenou náručí, ale budeme postrádat Artetu, jehož přínos po boku Songa byl obrovský. Nejpravděpodobnější náhradou je Aaron Ramsey, který se nikdy nevyhýbá povinnostem. Vzhledem k tomu, že nemůže nastoupit ani Benayoun, bude hrát buď Gervinho, nebo Alex-Oxlade Chamberlain. 

           Kdokoliv si myslí, že výsledek s Wiganem poukazuje na to, jak dopadne zápas s Chelsea, zapomíná na to, k jakým výkonům se dokázal letos Arsenal ve velkých zápasech vyburcovat.  Podle mě máme velkou šanci porazit naše sousedy potřetí v řadě, pokud bude Rosický vévodit záložní řadě a Walcottovi s Van Persiem se bude dařit .   

 

/arsenal.com/