Talking Heads: Arsenal v QPR

 

Čas je neúprosný a tak jsem bohužel musel vynechat několik zápasů, ale teď už jsou Talking Heads zpátky. Arsenal se dnes utká s QPR na Emirates Stadium a po posledních výpadcích nás určitě čeká zajímavý zápas. O svůj názor se tentokrát podělil komentátor Dan Roebuck a Daniel Cowan z blogu North London Is Red.

Dan Roebuck, komentátor


Myslím, že nikdo z nás nečekal, že po výkonu s West Hamem utrpíme dvě porážky a teď je třeba znovu najít formu z Upton Parku. Zápas s Norwichem mě opravdu zklamal, čekal jsem, že zvýšíme tempo, ale nic se nestalo. Dobrý start do sezony tak najednou nevypadá tak přesvědčivě, ale to může změnit několik dobrých výsledků.

QPR se těžko odhaduje, mají několik kvalitních hráčů, ale Mark Hughes z nich zatím nedokázal dostat to nejlepší. Hráči Jako Junior Hoilett mohou způsobit problémy z protiútoků, zatímco Bobby Zamora má slušný rekord proti Arsenalu. Snad se vrátí Alex Oxlade-Chamberlain, tým potřebuje po dvou plochých výkonech jeho jiskru a rychlost. Jsem si jistý, že se Arsenal dokáže probrat. Předpokládám vítězství 2:0, držím palce.

Daniel Cowan, North London Is Red


Když se zveřejňoval kalendář utkání, nikdo nečekal, že tento zápas bude klíčový. Teď už je to jinak. QPR hlídá zbytek týmů z chvostu tabulky, Arsenalu chybí 10 bodů na vedoucí Chelsea a oba týmy tak potřebují nutně zvítězit. Po tom co nás minulý týden porazil Norwich, bude QPR pod tlakem zopakovat něco podobného a očekávám, že se budou snažit vyvinout tlak okamžitě po výkopu. Poslední zápasy Arsenalu způsobily zklamání a myslím, že jedním z důvodů je ztráta Abou Diabyho. Současné sestavě se nepodařilo napodobit jeho přítomnost a tak by nám nejspíš prospěla drobná změna.

Arsenalu v tuto chvíli chybí trocha kreativity a schopnost zakončit když si vytvoříme šanci. Gervinho začal sezonu dobře jako stínový útočník, ale jeho forma je ta tam a měli bychom tak dát ve předu šanci Olivieru Giroudovi, zvlášť vzhledem k fyzické taktice, kterou na nás Hughes rád aplikuje. Arsenal to nikdy neměl proti Hughesovým týmům lehké a zřejmě půjde o těsný a útržkovitý zápas. Líbí se mi myšlenka čistého štítu, ale myslím, že se budeme muset spokojit s vítěstvím 2:1 na poslední chvíli.

/arsenal.com/