Talking Heads: Arsenal v Southampton

 

Arsenal se dnes postaví proti Southamptonu a v Talking Heads se k zápasu vyjádřili Nigel Winterburn a Tim Clark z Arse2Mouse.

 

Nigel Winterburn, host ve studiu

Myslím, že hra bude celkem otevřená. To co Southampton doposud předváděl na mě udělalo dojem. Snaží se, chtějí hrát fotbal a mají několik nebezpečných hráčů. Problém je v tom, že nedosáhnou na body, které by si za svou hru zasloužili. V útoku hrají docela dobře, ale zdá se, že snadno dostávají góly. Arsenal to nebude mít lehké, ale myslím, že tenhle zápas by jim mohl sedět.

Lukas Podolski si začíná slušně zvykat a Santi Cazorla hraje velmi dobře – zdá se, že ti dva si spolu rozumí. Celý tým mě potěšil svým přístupem a nasazením, což je první klíč k úspěchu. Nasazení je něco, na co můžete zapomenout když se snažíte hrát atraktivní fotbal, ale pro klub jako je Arsenal je velice důležité. Pokud je nasazení správné, přihrávky a výkony se dostaví.

Návrat z reprezentační přestávky je vždycky obtížný. Máte jen minimum času na přípravu a musíte odhadnout, jak jsou na tom hráči, kteří byli pryč. Mohlo by se objevit několik změn, ale nepřekvapilo by mě, kdyby hrál úplně stejný tým. Myslím, že Arsenal vyhraje 3:1.

 

Tim Clark, Arse2Mouse

Po dvou zápasech, které byly předehrou bez vyvrcholení, přišlo vítězství na Anfieldu jako příjemná úleva. Téměř dva týdny jsme si mohli vychutnávat dozvuky toho výsledku, ale teď přišel čas zatnout tomu post-koitalnímu vzdechu tipec a pokračovat dál v poslání, které si bere za úkol přetavit slušný začátek v opravdu dobrý záčátek. Nic jiného než tři body nepostačí a vzhledem k tomu, že jsme v posledních letech měli na Emirates problémy s vysvlékáním nováčků soutěže, nevyžaduje se od hráčů nic menšího než stoprocentní soustředění.

Ale od kterých hráčů? Hlavní hádanka spočívá v tom, kdo nahradí Aboua a jeho nohy Inspektora Gadgeta, pokud se Boss rozhodne neriskovat a nechá ho sedět po tom, co si v týdnu trošku natáhl stehenní sval. Zeptal jsem se na to na Twitteru a kromě jednoho komedianta, který navrhl nasadit Yanna M’Vilu, většina lidí volila Ramseyho nebo Coquelina. Já bych si vybral druhého jmenovaného, protože z něj jeho rychlé nohy a ochota jít dopředu dělají podobného hráče, jako je „Johana s dlouhejma nohama“.

Ať už se stane cokoliv, musíme být trpěliví a vynalézaví abychom přelstili to co vypadá jako zaparkovaný autobus Southamptonu. Strach, který posledně nahnali Man United znamená, že zde není prostor pro podcenění. (Píšu to, jako kdyby někdy existoval prostor pro podcenění.) Doufejme, že si OG konečně nazuje střelecké kopačky, Szcz bude pokračovat v dobré práci Dona Vita a Santi…. Doufejme, že Santi zůstane Santim. Myslíte, že je příliš brzo abych mu řekl, že ho miluju?

 

/arsenal.com/