Talking Heads verdikt Arsenal v Tottenham

Účastníci Talking Heads se vyjádřili i po zápase…

Dan Roebuck, komentátor

Po tomto úžasném fotbalovém odpoledni je těžké neplýtvat superlativy. Všichni jsme tušili, že budou padat góly, ale způsob jakým přišly byl prostě senzační. Za stavu 0:2 to vypadalo, že nešťastná série jen tak neskončí. Hráči To*tenhamu potrestali Arsenal z breaku aniž by se stihli zapotit a v tu chvíli to vypadalo bledě. Ale to bylo vše, hráči Arsenalu byli skvělí 85 minut zápasu a dostalo se jim za to zasloužené odměny. Bacary Sagna svou hlavičku skvěle načasoval i provedl a Robin Van Persie ukázal svůj obdivuhodný talent. Tomáš Rosický předvedl vynikající výkon podtržený zaslouženým gólem a byla také radost sledovat Thea Walcotta, jak se dvakrát trefuje po nepovedeném prvním poločase. Sečteno podtrženo, skvělý zápas, skvělé odpoledne. Vzhůru na Anfield.

David Hillier, host ve studiu

Bylo to neuvěřitelné. Arsenal ukázal vše co bylo třeba – charakter, sílu a houževnatost. Takhle převzít hru do svých rukou, po tom co To*tenham vstřelil rychlý gól na 0:1, bylo znamenité. Hráči nejevili známky odevzdanosti  a před poločasem přišly dva góly, které předznamenaly úžasný obrat. Měl jsem trošku obavy o to aby ve druhém poločase hráči pokračovali ve stejném duchu, protože přestávka přišla nevhod. Ale hráči vtrhli na hřiště a vzali ho útokem. Walcott výrazně zlepšil svou hru a ve druhém poločase předvedl skvělý výkon. Celkově vzato, dávám za sebe všem hráčům devítku. Trošku mě mrzí, že výsledek 5:2 překonal můj tip – 3:2. Každopádně bych tento výsledek bral v každém zápase s Tottenhamem a teď je třeba pokračovat s podobným přístupem do konce sezóny.

James McNicholas, Gunnerblog

Myslím, že ani nejoptimističtější fanoušek nemohl čekat, že našim sousedům vstřelíme pět gólů. Většina expertů považovala To*tenham za favority a když ve 34. minutě vstřelili druhý gól, vypadalo to, že se vyplní naše nejhorší obavy. Měl jsem strach, že jakmile se budeme chtít vrátit do zápasu, tak nás  Adebayor, Walker a Bale  potrestají svou rychlostí v protiútoku  a budeme muset čelit podobně zničující domácí porážce jako  Manchester United, který v říjnu doma prohrál s Manchestrem City. Naštěstí jsme ukázali charakter a srovnali na 2:2 ještě před poločasem, když Robin Van Persie vstřelil velkolepý gól. V tu chvíli se zdálo, že na hřišti je jen jeden vítěz. Způsob jakým jsme smazali Sp*rs ve druhém poločase, byl potěšením pro oko každého fanouška Arsenalu. Hráčům je třeba přiznat obrovskou zásluhu za  překonání útrap z posledních zápasů, dvougólového deficitu a v případě Theo Walcotta i pochybností  vlastních fanoušků. Zásluha jde také na vrub Arséna Wengera, který učinil odvážné kroky ve výběru, nasadil do hry Walcotta a Benayouna místo Gervinha a Alexe-Oxlade Chamberlainea a  byl za to bohatě odměněn. Doufejme, že se tento zápas opravdu ukáže jako odrazový můstek a základní kámen pro nadcházející ligové zápasy.