Čtenářské hodnocení hráčů : ARSENAL : BLACKBURN

 

Na konci článku je od Matygola hlasování o hráče zápasu, zkuste ho využít 🙂 Děkujeme….

  Wojciech Szczęsny  6,5 – z obdržené branky jej vynit nemůžem, silná většina brankářů by si na balón ani nešáhla a krom jednoho lehce chaotického vyběhnutí, kdy jej nakonec zachránil praporek v ruce spolehlivé paní rozhodčí byl jistotou, kterou potřebujem.

  Francis Coquelin 8,5 – snový zápas pro Francisca! Vše začalo parádním vysunutím Thea, což vedlo k naší první brance. Neustále aktivní, předvedl několik průniků a kvalitních centrů. Za hlavní pozitivum považuji fakt, že se zúčastnil 6ti soubojů o míč a 6 jich vyhrál!!! a to podtýkám, že většinou hlídal velice dobře hodnoceného Hoiletta. Svůj výkon korunoval zesměšněním obránce a asistencí na hattrickový gól Robina Van Persieho. Smekám před ním, protože ve 20ti! letech téměř bez zkušeností předvádět takovéhle výkony, jak na kraji obrany, tak ve středu zálohy je obdivuhodné. Doufám, že z něj bude náš univerzál na dlouhou dobu dopředu.

  Per Mertesacker  7 – podobný případ jako u Thomase. V zadu jistý, bezchybný, práce měl opravdu málo. Parkrát zahrozil v soupeřově vápně.

  Laurent Koscielny  7 – v 32. minutě se po jeho faulu na Modesteho výstavně trefil M. G. Pedersen. Laurent má v posledních zápasech na tyhle momenty krapet smůlu, ale na druhou stranu v několika případech znovu dokázal svoji extratřídu a při 30-ti metrovém sprinterském souboji s Hoilettem i to, že patří k nejlépe rychlostně vybaveným stoperům vůbec.

    Thomas Vermaelen  6,5 – v zadu jistý, k ofenzivním výpadům se moc nedostával. Po Artetově centru se dostal do gólovky, která skončila na tyči. Poklidný zápas pro Thomase.

  Alexandre Song  7,5 – klasický Alex. Po několika slabších výkonech zase našel tu správnou notu. Vybojoval několik míčů, byl aktivní a v 38. minutě famózní kolmicí našel Thea, který poté asistoval Robinovi u jeho druhého gólu.

  Mikel Arteta  8 –  téměř bez ztráty balónu, velice spolehlivý a kvalitní výkon. Svým centerem levou! nohou krásně našel Thomase, kterému radost ze skórování skazila tyč branky hostí, jak již jsem zmiňoval výše. Svůj výborný výkon okořenil gólem v 51. minutě. Jen tak dál!

  Tomáš Rosický   7,5 – Tomáš odvedl obrovské penzum práce a myslím, že krom Aarona jeho výkon potěšil snad všechny – berte s nadsázkou=)..Znovu výborný pressing po celém hřišti, který byl odměněn i žlutým faulem na něj poté, co soupeři vypíchl balón. Záblesky geniality jako nezjištné přenechání míče Robinovi v 37. minutě, založení akce u našeho 3. gólu a famózí vysunutí jeho klasickou šajtlí Thea u našeho 5. gólu jsou to, co potřebujem. Jeho workrate je stále na vysoké úrovni. Mnoho přihrávek z prvního nebo druhého doteku, čímž zrychluje naši hru, neustálý pohyb. Jeho výkon trochu upadal v druhé polovině 2. poločasu především díky exhibičnímu tempu. Příště přidat gól a nebudu mu mít téměř, co vytknout.  

 Theo Walcott  8,5 – je třeba si uvědomit jednu věc. Theo není driblér, který by dostal míč a přešel přes 3 hráče jako Messi, ale pokud je správně využit může být stejně efektivní. Theo těží ze hry jeho spoluhráčů a to především v záloze. Pokud bude dostávat pasy, které potřebuje, stává se z něj zbraň, která téměř nejde zastavit, o čemž se přesvědčila už i Barcelona, Chelsea nebo AC Milán. Pokud bude dostávat neustále přihrávky do stoje nebo na paty, jak se tomu dělo v posledních zápasech od Ramseyho, tak na hřišti prakticky nemusí být. Pokud naši hru tvoří hráči jako Fabregas nebo Rosický, je to úplně jiná písnička. Teď už je na Arsenovi, jak se s tim vypořádá. Dnes Theo nahrál na 3 góly z nelehkých pozic a patřil k nejlepším na hřišti, to myslím hovoří za vše. P.S. Někteří se nad tím zkuste zamyslet, držte úctu k našim hráčům a narážky na to, ať jde Theo běhat na tartan si nechte.  

 Robin Van Persie   10 – MOTM – 2. , 38. a 68. minuta góly, 40. a 94. minuta asistence, v 43. minutě faulován na červenou kartu. Tyhle statistiky asi nepotřebují komentáře.  Až do samotného závěru jsem Robinovi chtěl dát 9,5, protože přeci jen soupeř mu dovolil hodně, ale po asistenci na Thierryho gól prostě nemůžu jinak. V jednom zápase toho už asi o moc víc dosáhnout nejde. Hluboce smekám a doufám, že Robin má kanón zaryt tak hluboce v srdci, že prodlouží smlouvu.  

  Chamberlain   9- Ox at his best! Permanentní nebezpečí pro branku soupeře, skvělé individuální průniky i pasy s myšlenkou a k tomu všemu 2 branky. Nebýt výkonu našho kapitána, bylo by jasné, kde ocenění MOTM skončí..Každopádně pokud Ox bude v takovýchhle výkonech pokračovat, nemyslím si, že by to Capella nechalo klidným.

 

Střídající:

Henry 7 – Přišel, viděl, zvítězil. Thierry byl od svého příchodu na hřiště cítit. Předvedl jeden dobrý průnik, parádní narážečku s Rosickým a v závěru pomocí teče bránícího hráče skóroval. Splnil svoji úlohu do puntíku.

Benayoun  6,0 – dobře se zapojoval do kombinací, v 92. minutě se dostal do dobré střelecké pozice, kterou bohužel nezúročil v další gól.

Sagna  6,0 – prakticky bez problémů, parkrát se pokusil podpořit útok a dostal se i ke dvěma centrům. Myslím, že je dobře, že naskočil až v průběhu záapasu a má tak čas dostat se do zápasového zatížení postupně.

 

Závěrem bych řekl, že je potřeba zachovat chladnou hlavu, ale i z tohoto vítězství vypíchnout pozitiva. Soupeř nám toho dovolil opravdu mnoho a tak by nebylo dobré tohle vítězství přeceňovat, ale pokrok od minulého utkáni s Boltonem je markantní a přitom jsou to srovnatelní soupeři. Myslím, že středová dvojce Rosický a Arteta jištěna Songem nám zajišťuje vhodnou kombinaci jistoty a kreativity, z čehož náš tým dnes mocně těžil. Už je jen na Arsénovi Wengerovi, jak se k tomu postaví..já budu doufat v pověstné“Arséne knows“, což by v tomto případě znamenalo stejné složení středové formace i v dalším zápase.


Áda

 

{jvotesystem poll==3}