Čtenářské hodnocení hráčů : Wolves – Arsenal

 

Hodnocení se dnes v noci ujal Theo003, enjoy…

  Szczesny – 7,5 –  nebudu opakovat slova “že vlastně není co hodnotit, když na něj tolik nešlo“…naopak. Vojta předvedl výkon TOP brankáře a tímto jen ujistil svoji pozici v klubu. Za celý zápas toho na něj šlo opravdu málo, ale v rozhodující moment, za stavu 0:2, vytáhl neuvěřitelný save, kterým nedal soupeři možnost k nadechnutí. Opravdu excelentní!

  Sagna – 5,5 –   Bac si vybral po delší době slabší zápas. Je dobré, že se tak stalo právě v tomto utkání, kdy bylo rozhodnuto velice záhy. Až na část prvního poločasu nebyl tolik aktivní. Ani jeho tzv. „střílené buchty“ do vápna neměly tentokrát tu přesnost, razanci a vlastně ani pochopení. Střídání bylo zcela na místě.

  Vermaelen – 6  –  ani Verminátor nebyl dneska viděn v té nejlepší formě. Částečně je to asi zapříčiněno tím, že soupeř „nekousal“, tak jak se očekávalo. Směrem k Vojtovi držel standard, ale do předu?! Asi jsme všichni opravdu namlsáni jeho aktivitou, bojovností, hlavičkováním a překvapivým tahem na bránu.

    Djourou – 7,5  – pro mě asi největší překvapení naší družiny. Johanka hrál dnes opravdu dobře a ukázal, že je výbornou náhradou, při Kostově absenci. Ve vzduchu velmi dobře, pozičně taktéž. Opravdu by bylo málo věcí, které bych mu vytknul. Palec hore !

  Santos – 6  – na Andrém je patrné, že měl delší pauzu. Trochu mě irituje jeho způsob vracení, ale zase u útočného beka se to musí čekat. Jezdit tam a zpátky na 100%, to prostě nejde. Do hry se ale zapojoval častěji jak Bac a proto ten půl bod navíc. Když vzpomenu na videa, z jeho působení v Turecku, pořád čekám, kdy začne ty „skopičiny“ vytvářet tady 🙂

  Song – 6,5 – klasický Alex…tohle je prostě hráč, který má minimální výkyvy formy. Opět solidně bránil, v osobních soubojích téměř 100%-ní, co dodat. Akorát nevím, co si pořád myslet o jeho tvůrčích schopnostech. Občas si říkám, že od vymýšlení kolmic jsou tu jiní a on pak vystřihne pas, jako ze žurnálu (viz. Leeds vs. Henry).

  Arteta – 6,5  – ani Mikel mě dnes neohromil, ale ani nezklamal. Na přihrávce je téměř neomylný, jeho poziční hra působí občas laxně, ale ta spolehlivost je perfektní. Podobně jako Alex, svojí výkonnost si prostě drží na vysokém standardu.

  Ramsey – 4,5  – opravdu bych nechtěl znít zaujatě, ale jde to? Tento neuvěřitelně talentovaný „lajdák“ mě asi nikdy nepřekvapí. Dnes to výjimečně nebylo zpomalením naší hry, ale neaktivitou. Můj názor je  jednoduchý…AM je tam od tvoření hry. Aaron prostě tohle kritérium absolutně nesplňuje. Nedá pořádnou přihrávku, natož finální a když má vynikající možnost k zakončení, předrží balón a trefí téměř ležícího brankáře. Měl pár světlých momentů, ale ty jsou v tom všem většinou v zapomnění…

  Benayoun – 7,5  – dnes předvedl izraelský internacionál jeden z nejlepších výkonů, který navíc korunoval brankou. Jeho bojovnost a zápal do hry by měl být příkladem. Ano, ten pohyb působí někdy až zmatečně, ale to je prostě Yossi. Klaním se před takovými hráči a věřím, že dostane šancí mnohem víc, než tomu bylo doposud.

  Walcott – 8,5  – jednoznačný MOTM ! První branku vypracoval k penaltě a druhou nekompromisně proměnil sám. Poslední 2 sezóny jsem byl k Theovi hodně skeptický, ale jeho forma v posledních měsících rapidně stoupá. Jeho neslané, nemastné výkony jsou snad v zapomnění a můžeme se těšit na chladnokrevného zakončovatele, s perfektní rychlostí.

  Van Persie – 7  – začínám si zvykat na klasické výkony Robina. Splní si svoje, čímž jsou jeho branky. Dokáže slušně narazit, ale naopak to není bůhví jaký technik, který dá finální přihrávku nebo něco podobného. Nemyslím si, že by se kolikrát musel stahovat tolik do hlouby pole, to není jeho nejsilnější devíza. Ovšem rychlé zpracování, zasekávačka a nekompromisní zakončení jsou jeho největší chloubou. Jeho proměněná penalta dala vzpomenout na legendární „vršovický dloubáček“ (snad se pan Panenka nebude zlobit 🙂). A věřím, že nepobavila jenom mě.

 

 Náhradníci:

 Oxlade-Chamberlain – 5  – dnes nebyl tak výrazný, jako obvykle. Nedařilo se mu přecházet 1 na 1 a tudíž nebyla vidět ani jeho rychlost. Zpátky moc práce neměl.

Jenkinson – 5,5  – nestihl toho moc. Dnešní soupeř nás opravdu neproklepnul, tak jak se čekalo. Jedou zkusil zaútočit a nepovedlo se, ovšem svojí bojovností zastavil následný protiútok.

 

Dnes důležité 3 body, bez velkého stresu 🙂


/Theo003/