Hodnocení hráčů Arsenal : Bayern 2:0

 

Čech – 8

Hned první muž hodnocení si s největší pravděpodobností zaslouží MOTM. Většinu jeho zákroků kromě toho úniku Lewandowskiho bych hodnotil jako rutinnějších, ale jeho level koncentrace, díky kterému nezaváhal ani v jediném okamžiku, to je to, co vyhrává takové zápasy, to je to, co motivuje obránce kolem něj. Perfektní výkon a opětovná ukázka, že se klub zachoval ambiciózně, když pustil lehce nadstandardního golmana a pořídil si top class.

Bellerin – 7,5

Nastoupil na něj Costa a to je hráč, který by cvičil leckoho. Prvních 35 minut zápasu se to taky dělo, Bellerin nebyl v některých momentech úplně stoprocentní a zleva létaly dost nebezpečné balony, ale obrana jako celek to vždy zvládla. Bellerin postupně šel nahoru, stával se stoprocentním a ten run na závěr a asistence u gólů Ozila, tohle je zdravé sebevědomí.

Mertesacker – 7,5

Rozhodl jsem se ho ohodnotit touto známkou především za ten precizní výkon v prvních 25 minutách, kdy jsme byli pod tlakem a nesměli jsme si dovolit inkasovat. Per byl fantastický ve vzduchu, při krosech ze strany se míče odrážely právě od něj. Poté dobře spolupracovali s Koscielnym, dobře mu pomáhali i spoluhráči, kteří ho v hloubce dobře doplňovali a nedovolili tak Bayernu využít jeho nedostatek rychlosti. Per byl tím hráčem, který mi dnes přišel lehce lepší ze stoperské dvojice, ale pouze kvůli tomu, že to byl on, kdo byl obecně zaměstnanějším.

Koscielny – 7,5

Stejná známka pro druhého stopera v obraně, i když ho hodnotim o trošičku hůře slovně. Ostatní hráči Laurentovi tolik nepomáhali, a tak zůstával občas odkryt jeho prostor, ale individuálně si s většinou věcí poradil, a když už neporadil a obešel ho Lewa, stačil se dostat zpátky do hry, případně mu pomohl Čech. Další disciplinovaný výkon jen s mírnými záchvěvy, ale výbornými zotaveními.

Monreal – 7.5

Pan jistota v posledních měsících, možná déle. Ocenit nenápadnost možná zní divně, ale zde mě nenapadá výstižnější slovo. Nacho přesně ví, kdy si může dovolit vyběhnout dopředu, jinak kryje prostor vzadu bez jediné chybičky a to jakýmkoliv způsobem, po zemi i ve vzduchu byl opět silný. Při jednom výletu nacentroval fantastický balón přesně mezi stopery na Walcotta. Další z top výkonů nyní top left backa.

Coquelin – 6,5

Záloha ode mě rozhodně nedostane stejné známky jako obrana a gólman, i když Coquelin byl dle mě ještě jedním z lepších. Mnohokrát jsem totiž nechápal postavení ostatních hráčů v záloze co se defenzivy týče. Coquelin si dozadu odehrál víceméně svůj standard, i když dneska mi nepřišlo, že by sebral přiliš mnoho míčů. Ale když se zbytek zálohy až nezdravě zatahoval, byl to často on, kdo vylézal trochu výše presovat, hýbat se proti soupeři, snažit se mu to až příliš neulehčovat. Měl tam i jednu hezkou střelu, já bych to ohodnotil jako víceméně solidní výkon.

Cazorla – 6

Cazorla vyloženě nic moc nezkazil, ale byl dle mě ze zálohy nejvíce neviditelný, což na jednu stranu není na škodu, pokud by měl být viditelný tak jako dneska Alexis, na druhou stranu dnes se hodně odhalily jeho slabiny v obraně. Díky tomu, že jsme drželi míč naprostý zlomek zápasu, se Santi neměl moc jak dostat do hry, a musel tedy mnohem častěji bránit jako DLM. Santi bohužel neumí v takových situacích diktovat kompaktnost záložní řady, aby ta se nedostávala až příliš pod tlak svou pasivitou a přílišnou zatažeností až u obranné řady. Čili velmi často jsme se dostávali do situace, kterou jsem popisoval výše, že Coquelin se na to nemohl dívat a vytáhl záložní blok on sám. Pokud jsme se už dostali do brejku, tak Santi si víceméně věděl rady, ale k tomu dneska nebylo moc příležitostí, takže spíše vylezly na povrch jeho slabiny. Alespoň ten fantastický přímák před prvním golem mu vyšel moc hezky.

Ramsey – 6

Důkaz, že nejlepší vedení míče ještě nutně nemusí znamenat všechno. Přišel mi ze zálohy nejodvážnější, když už měl možnost, snažil se hrát, zkrátka nebyl alibista v momentě, když jsme byli na míči a soupeř nás presoval. Na druhou stranu mi dneska opravdu vadila defenzivní hra obou křídel. Jestliže střed zálohy byl na můj vkus až příliš zatažen, tak Ramsey byl nejspíš tak neskutečně podělaný z Costy, že ho radši zdvojoval i v době, kdy to vůbec nebylo nutné, a kdy naopak bylo nutné nenechat tolik prostoru hrát Bernata, jenž to společně s Lahmem na druhé straně a Alonsem ve středu, měli až příliš jednoduché. Naštěstí Bernat byl víceméně neškodný a nenapáchal tak Aaronovi žádnou škodu, to ho ale neomlouvá, protože i díky jeho positioningu jsme se dostávali pod tlak.

Sanchez – 5,5

I top hráči si občas mohou dovolit takový zápas, i když škoda, že se mu to stalo zrovna v tomto zápase. Vedení míče jako vždy excelentní, na druhou stranu i u něj bylo až přílišné držení míče na škodu, pramenily z toho časté ztráty a vyloženě šokující přihrávky soupeři do brejku, které byly daleko bolestivější než to, co vytvořil dopředu. Stejně jako Ramsey i on měl velký problém s tím držet určitou formu jakou se má bránit v určitých situacích. Bylo na něm vidět, že by chtěl občas presovat, ale když to nepraktikuje celý tým, jde to těžko. I on tedy půosbil na můj vkus až příliš nízko a nechával Lahma v klidu dávat míče na Alonsa, tito tři hráči se měli zhostit toho volného prostoru daleko líp. Dopředu Alexis ale velmi slušný, jeden z mála nebezpečných a schopných vytvořit přechod nebo uvolnit spoluhráče do šance.

Ozil – 6,5

Stejně jako zbytek zálohy se mi nelíbil defenzivně, mohl tomu dát víc, mohl to být on, kdo bude víc presovat Alonsa, na druhou stranu když už jsme šli dopředu, tak Ozil prakticky vždy něco vymyslel, byl silný na míči, věci řešil včas a solidně. Tam se mi líbil. Nakonec přidal i druhý gól.

Walcott – 6

Vrcholem pro mě bylo, když se procházel hluboko v naší polovině a zbytek spoluhráčů bylo ještě za ním. Nicméně na obranu Bayernu platil, svou rychlostí jim dělal problémy, jeho touch už asi nebude lepší, i dnes často bylo potřeba pro výjimečný moment zakončit z prvního dotyku nebo si to prvním dotykem dokonale připravit, což se ale Theovi moc nedařilo a z dobrých šancí se tak stávaly pološance nebo střely k praporku. Nicméně tvrdil jsem to vždy a tvrdit to budu nadále, je to jeden z rozdílových hráčů v týmu, jsem rád, že teď hrává, protože naší hře dává dopředu tempo a má kolem sebe natolik inteligentní hráče, že se i přes slabý touch bude prosazovat díky své specifické zbrani, rychlosti. Mohl toho dle mě pro tým udělat víc, ale momenty tam od něj byly slušné, ač tu tutovku v první půli proměnit měl.

Střídající hráči:

Chamberlain 

Neměl moc prostor k nějakým větším momentům, většinu času jsme bránili. Když už jsme vyjeli dopředu, tak si věděl s míčem rady, nebál se jít do hráčů, i když potom např. selhal jednoduchým pasem.

Giroud

 Z lavičky je vždy lepší, preciznější, neztrácí míče, snad dostává zpátky sebevědomí. Klíčový první gól a dobrá práce po dobu co byl na hřišti

Gibbs 

Nehodnocen

 

Zvolili jsme osvědčenou taktiku, 10 minut jsme presovali a snažili se hrát a šlo to docela dobře, potom jsme se zatáhli a nechali hrát soupeře. Což není na škodu, protože presovat celý zápas se nedá, jak už jsem ale poznamenal výše, naše záloha se stáhla velmi hlubokom záloha netvořila naprosto žádný tlak na míč po dobré dvě třetiny zápasu. Nebyli jsme ochotni s tím vůbec nic dělat, což mi vadilo i vzhledem k faktu, že v momentě, když jsme v prvním poločase opět vytáhli aspoň 4 hráče hodně vysoko, Bayern ztrácel míče a my se dostali zpátky do hry a vytvořili si šance. Do druhé půle jsem čekal, že nastoupíme trochu aktivněji, protože jsem se domníval, že se nechceme nechat zatlačit hned od začátku půle, ale chceme třeba využít nějakého zaváhání Bayernu a dát gól, což by mělo být naším cílem, opět se tak ale nestalo, i když alespoň je pravda, že křídla nepůsobila až tak defenzivně. Abych ale nebyl jen přehnaně kritický, na tomto zápase se dala najít i řada pozitivních věcí. Opět jsme si otestovali, že když se všichni maximálně koncentrují, dokážeme až na pár šancí eliminovat i tým jako je Bayern. Nutno říci, že brejky v určitých fázích zápasu fungovaly skvěle, ofenzivní hráči hledali volné prostory, kombinovali na hranici svých možností. Arsenal ukazuje, že je mnohem vyspělejší než v předchozích letech. 2-0 je dobrý výsledek a kdo ví, třeba se při maximálním výkonu na nás usměje štěstí i v Allianz Areně.

See Ya

Tenista

Komentáře

 1. killerhammer (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″]Tenista & pressing:

  Timovy aktivny pressing na superovej polke budeme moct hrat ked bude hrat miesto Pera Gabs. Nesuhlasim s tym ze to nevieme hrat. Vieme, vid napriklad vitazstvo 4:1 nad lpoolom na jar. Suhlasim, ze ho nehrame ani zdaleka dokonale, hrame ho malokedy a len v urcitych pasazach zapasu, nie cely zapas a systemovo ako Pep.[/quote]
  Toto je dobrá debata.
  Podľa mňa, agresívny teamový presing na útočnej polke s veľa hráčmi je aktuálny trend futbalu.
  Myslím, že je to záležitosť dlhého tréningu a taktickej prípravy všetkých hráčov.
  Produkuje ho nielen Guardiola, ale aj Enrique, Klopp alebo Simeone.
  Aj s Liverpoolom budeme mať problém, keď začnú efektívne hrať Kloppov systém.

  Myslím, že aj Wenger toto chcel hrávať, ale jedna vec je chcieť a druhá vec je nájsť nato hráčov a efektívne ich to naučiť.

  Nejdem kritizovať, hráme to čo dokážeme, a aktuálne to vôbec nie je zlé !

 2. spirki (karma: 0) #1

  Co se týká debaty o pressingu, tak já si myslím, že jsem včera hráli takticky to co sme měli. Presovat je jak šílenci u hned od zaadu by byla naše smrt. Bayern by dal tři rychlý přihrávky a chodil by do přečíslení a těch gólů by sme mohli dostat dost. Tohle není žádný Coventry a co si budem nalhávat Bayern je na míči lepší než my. Takže já jsem spokojen jak sme to hráli. I když je pravda, že mi přišli kluci dost vyklepaní a ten balon když už sme mohli sme moc nepodrželi, ale jinak výborný výkon.

 3. jannes (karma: 0) #1

  Tenista:
  Pekne si to vysvetlil s tým pressingom a máš pravdu. ALE – vo včerajšom zápase sme to proste hrať nemohli ani keby sme chceli/vedeli. Druhýkrát to hovorím – bola by to samovražda. V prvom polčase po tlaku Bayernu sme mali úsek, v ktorom sme ich celkom úspešne napádali a dostali pod tlak – myslím že pre vývoj toho zápasu to bolo kľúčové, bolo to pred prestávkou potom mal už len Bayern taký 5min tlak do polčasu. V druhom polčase nás začali napádať viacej a mali sme s tým aj väčší problém (napríklad aj preto, že hráči boli proste unavení to je normálne). Vedeli sme však z toho vyklučkovať. Nie vždy, ale bolo dosť prípadov kedy sme sa z toho dostali (nakoniec, aj ten druhý náš gól z toho pramenil – a z Hectorovej „drzosti“ samozrejme). Proste včera sme mali hrať presne to, čo sme hrali. Chyby tam boli to je jasné (hlavne tie Alexisove dve nahrávky). Ale inak pre elimináciu Bayernu a ich hry to bol kľúčový výkon.

 4. jannes (karma: 0) #1

  [quote name=“samuell81″]ja by som dal dnes MOTm Arsenovi,skvela taktika a co nebyva zvykom skvele striedania.Co myslite?[/quote]
  To s tebou súhlasím ťah Walcott – Giroud bol skvelý. Theo bol neustála hrozba akurát pred striedaním sa už vytrácal a keď nastúpil Giroud tak ich dorazil. Toto by sme mohli využívať častejšie

 5. trakip (karma: 0) #1

  [quote name=“Tommy909″][quote name=“trakip“]Proč se dostáváme pod tlak, protože máme v obraně hráče, kteří to neumí rozehrávkou vykombinovat. Typickým hráčem je zde Mertesacker. Viděli jste u Bayernu takové nesmysly, které dělá Sanchez, Cazorla ap. Místo přihrávky kličkování. My umíme dobře kombinovat na útočné polovině, ale v obraně nutíme brankáře vykopávat na prcky v útoku. To je prostě průser.[/quote]
  Zase príklad večného hatera. po 1. vyhrali sme, a po 2 vyhrali sme s BAYERNOM!!!, to je všetko čo má zaujíma, teraz sa sústrediť na ďalší zápas.[/quote]
  Reagoval jsem na dotaz, proč se dostáváme pod tlak. To není pouze Bayern. Dostávají nás pod tlak i podstatně slabší soupeři. Že jste , dali mínusy, to svědčí o složení tohoto fŕra. Ono je rozdíl mezi fanděním a rozborem příčin herního projevu. Jak zde píše „Traged“.

 6. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“jannes“][/quote]

  Ale to víš, že jsme ten druhý typ presingu hrát mohli, dokonce jsme ho hrát měli. Protože včera jsme byli tak posraný, že jsme úplně otevřeli střed hřiště, což ti jednou z x případů vyjde, ale v long runu s takovým neaktivním přístupem prostě nikdy neuspěješ. Mně zkrátka nepřijde v pořádku, aby nejnebezpečnější záložník soupeře, měl kolik chce času na to rozdávat balony, to je cesta do záhuby. Nechci říct, že jsme včera měli štěstí, protože jsme v té hloubce bloku hráli dobře, ale nemůžeš mi přece povídat, že takový hluboký blok bez jediné známky aktivity máme v takových zápasech hrát, asi se špatně chápeme s tim presingem.

 7. jannes (karma: 0) #1

  [quote name=“Tenista“][quote name=“jannes“][/quote]
  Nechci říct, že jsme včera měli štěstí, protože jsme v té hloubce bloku hráli dobře, ale nemůžeš mi přece povídat, že takový hluboký blok bez jediné známky aktivity máme v takových zápasech hrát[/quote]
  Nie to si nemyslím to sa ani hrať nedá. Alebo teda vydržať sa to nedá celý zápas určite nie. Podla mňa tam bola chyba jedine v tom, že tam mal byť Mesut, ktorý mal byť viac stiahnutý ale skoro vždy tam chýbal. Coq hral na svoje pomery tiež niekedy dosť vysoko, tým pádom sa tam vytvárala diera lebo Santi tam bol sám na dvoch – troch hráčov niekedy.
  Ale ako celkovo si myslím, že sme fungovali dobre ako blok, pretože aj keď hráči Bayernu mali čas, ich prihrávky išli tak max na Costu, Muller ten bol hotový stratený.
  A pomohlo nám aj to, že Guardiola spravil to dvojité striedanie ja si myslím, že to bola jeho chyba.

 8. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“][quote name=“mc1897″]Tenista & pressing:

  Timovy aktivny pressing na superovej polke budeme moct hrat ked bude hrat miesto Pera Gabs.[/quote]
  Toto je dobrá debata.
  Podľa mňa, agresívny teamový presing na útočnej polke s veľa hráčmi je aktuálny trend futbalu.
  [/quote]
  Suhlasim, a vidim tam ten maly problem s Perom, Mesutom a ciastocne Theom.

  Inak toho Lpoolu by som sa az tak nebal. Vseobecne na AFC skusaju dve taktiky: 1/ autobus, 2/ vysoky press. Vysoky press na nas platil tej slavnej sezone 2013/14 ked sme dostali 5:1, 6:0, 6:3. Teraz sa vacsinou z toho vieme dostat a ustat to ako bolo vidno aj vcera. Vo velkej miere je to zasluha Santiho, Nacha a Hectora, ktori su rychli a dobri na lopte, obycajne sa nesplasia.

 9. maxo_s (karma: 0) #1

  Snad to otvorilo oci kazdemu mudrcovi,ktori tvrdia,ze nemame taktiku.Staci si aj precitat/vypocut tlacovky po nepodarenych zapasoch,lebo tam sa clovek casto dozvie,ze herny plan bol iny ako hraci predviedli.
  Co sa tyka hodnoteni,tak si treba uvedomit,ze sa vyhrava ako tim.
  Boli chyby,ako v kazdom zapase.Ale aj super robi.
  Potvrdilo sa,ze branenie je dolezitejsie,ako utocenie.
  Aj doba Invincibles to len potvdzuje.Viem,ze vela ludi si pamäta len tu ofenzivu,ale ta mala zaklad v duu Vieira-Petit.
  Ukazalo sa,ze nemame kvalitu ,aby sme proti kazdemu mohli hrat drzanie lopty,co nie je ziadna hamba.Ved ako Real pod vedenim Ancelotiho porazil Bayern?Velmi podobne.
  Nefandim predvadzanej hre ale KLUBU=aktualnemu realizacnemu timu.

 10. Nasir (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″]
  bolo individualne presadenie sa skveleho Costu.
  [/quote]

  Zajímalo by mě, proč Costa ve druhé půli opouštěl svůj prostor. Byla to taktika, nebo zjistil, že Bellerin je rychlý a snažil se to hrát i jinudy?

  [quote name=“mc1897″]
  Taktika fungovala skvele, mali 2 sance, a inak uz iba polosance, a povedal by som ze sme mali v sucte minimalne take, ak nie vacsie.[/quote]

  Celkově jsme byli určitě nebezpečnější. Vždyť jenom sám Theo měl asi tři střely nebo hlavičky, které měly být razantnější a mohl z nich být klidně gól.
  Oba poločasy jsme začínali opatrně, ale když Bayern postupně zjistil, že to nějak nejde, tak jsme začali mít navrch.

 11. gunners17 (karma: 0) #1

  paradny vykon…trosku k Ozilovi .. apradny hrac nabeha toho velke mnozstvo paradne prihravky ale strasne mu chyba trosku vybusnost pri preberani .. do pohybu … ako ste si mohli urcite vsimnut vela krat stratil loptu ze si ju prebral iba na mieste a hraci ho dotlacili a stratil loptu .. Sanchez by sa mohol naucit kopnut loptu aj prec od 16ky 😀 😀 inak parada !! obrana !!! 🙂

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.