Tenkrát poprvé

Poďme si priblížit prvotiny, ktoré sa udiali túto sezónu na našom ešte pomerne novom štadióne Emirates Stadium.

Prvý zápas, ktorý otváral štadión ES bol Bergkampov testimonal z 22.úna 2006.

Prvý gól dosiahnutý na Emirates bol po 37 minútach hry (22. júna 2006) na Dennis Bergkamp Testimonal a strelil ho hráč Ajaxu Jan Huntelaar.

Prvá penalta-
postaral sa o ňu Ronald de Boer avšak ponúknutú preležitosť nepremenil. Táto penalta sa kopala v druhom polčase (Bergkamp Testiomnal)

Prvý gól Arsenalu- Prvý strelcom sa stal francúzsky kanonier Thierry Henry v zápase Testimonalu proti Ajaxu (v 55. minúte)

Prvé ligové striedanie-
V prvom domácom zápase proti Aston Ville, keď Robin Van Persie striedal v 66. minúte zápasu Emmanula Adebayora.

Prvý gól v lige-
Prvým strelcom sa stal Gilberto Silva, ktorý vyrovnávjúcim gólom pomohol k remize 1-1 proti Aston Ville. (19. august, 2006)

Prvý gól v Európskych súťažiach- Strelecky sa presadil hráč Dinama Zágreb Eduardo po 12. minútach zápas predkola LM.

Prvý reprezentačný zápas- Zohrali priateľský zápas Brazília a Argetnína s výsledkom 3-0 pre Brazíli, Prvým strelcom gólu bol Elano.

Prvá červená karta- Jej udelenie sa datuje na 9. september, 2006 ktorú dostal George Boateng s Middlesbrough.

Prvá premenená penalta- Postaral sa o ňu Thierry Henry v zápase s Charltonom po faule na Emmanuela Eboueho v 67. minúte zápasu.

Prvý vlastný gól- si strelil Phil Jagielka pri výhre nad Sheffildom United

Prvý hattrick strelil- Strelil Jay Simpson z mládežníckého týmu v zápase Youth Cupu proti Cardiffu (19. februára, 2007)

Prvý pohárový gól- Strelil Kevin Nolan v zápase 4. kola FA Cupu proti Boltonu s výsledkom 1-1

Prvá prehra- Sa zrodila 7. apríla 2007 v zápase s West Hamom United (0-1) až po 24 zápasoch prišli o domácu neporaziteľnosť.