Termín letního kempu v Rakousku potvrzen

 

Tak jako v minulých letech i toto léto stráví Arsenal týden od 19.7. do 27.7.2010 v  kraji termálních pramenů, dýňového oleje a Buschenshanků, tedy v Bad Waltersdorfu.

 

 

Bad Waltersdorf je malé lázeňské městečko ve Štýrsku, vzdáleném z Brna 264 km, z Prahy 466 Km, z Ostravy 448 km a třeba z Bratislavy jen 186 km. Cestovat se dá autem, ale samozřejmě i pohodlně vlakem. Příjezdem londýnského velkoklubu se však život v tomto jinak ospalém městě na několik dní výrazně změní. Je slyšet angličtina, dokonce i ta americká, chorvatština, italština, slovenština, polština a snad nejvíce čeština. Prostě žádný skutečný fanoušek The Gunners, pokud mu to finance, zaměstnavatel či rodina dovolí, si nemůže nechat ujít tu příležitost vidět na vlastní oči a z bezprostřední blízkosti naše fotbalové hvězdy.

 

Je sice pravda, že letos v důsledku konání Mistrovství světa v JAR bude sestava na kempu pravděpodobně ochuzena o hráče z týmů, které se dostanou do závěrečných kol šampionátu, ale možná právě proto bude kemp zajímavějším, že budeme mít možnost se seznámit s hráči rezervy a našimi juniorskými nadějemi, které tak často, pokud vůbec, nemáme možnost sledovat v televizi.

 

Zatím ještě nejsou známy termíny přípravných zápasů během tohoto soustředění. Minulé léto Arsenal odehrál na začátku kempu zápas s Vídeňskou Columbií a na závěr soustředění jedno utkání v Szombathely nedaleko v Maďarsku, které bylo současně takovou beneficí našeho bývalého kapitána Kolo Tourého (škoda, že v takové fotbalově bezbožné zemi). Věřím, že letos zajistí Boss soupeře nejen atraktivnějšího, ale i v zemi, kde se většina z nás domluví :-).

 

Jako malou pozvánku na letošní kemp vezměte těchto několik fotografií, v nejbližších dnech Vám představíme obsáhlejší článek a videa.

Stručné info a přehled cen z roku 2009

Bad Waltersdorf – Lázeňské městečko 130 km za Vídni. http://www.badwaltersdorf.com/

Dojezd:
Doporučuji autem A2 z Vidně, exit at Sebersdorf/Bad Waltersdorf, ale je možné i vlakem přes Brno , Břeclav a Vídeň.

Stravování:
Klasika čeští paštikáří. Řízky sebou. Možný nákup v místním supermarketu. Jinak spousty místních restaurací.

Ubytování:
V místním kempu http://www.camping-bad-waltersdorf.at/( asi 200 metrů od místního Thermenstadionu) cena za noc pokud se dobře pamatuji 8 euro. Stan plus spacák sebou, i když jsou jedinci, kteří se dokážou vyspat v autě 🙂  V ceně zahrnutý poplatek za vstup na oblíbený místní bazén v ceně 3 euro. Případně služba „Zimmer frei“ na každém rohu za ceny 18-30 euro za osobu a noc, pokoje se sociálním zázemím, sprchou, TV, SAT, snídaní.

Vstup na otevřený trénink 3 euro.
Trenaly by měly být dvojfázové. Ranní v deset ráno odpolední od 16. V době zápasu trénují pouze ti, kteří se nedostali do nominace.

Cena lístku za přátelský zápas 20 euro.

Zbylé výdaje jsou čistě individuální odvíjející se od spotřeby tekutin. Ceny jsou orientační, nevím jestli jsem si je všechny dobře zapamatoval a ekonomická krize je rapidně nezvedla.

 

/Patrick, DAN,  foto vlastní/