Těžké rozhodování Arséne Wengera

Než vyběhne tým kanonýrů v sobotu 21.11. na trávník Stadium of Light v Sunderlandu, musí Boss bezpodmínečně vyřešit jeden problém. A ten problém se jmenuje Alexandre Dimitri Song Billong.

Kamerunec má před víkendovým třináctým kolem Premier League na svém kontě již čtyři žluté karty a při jeho stylu hry, tak náročném nejen na fyzickou kondici, ale i na množství osobních soubojů, vynucených i jeho postavením na hřišti, je velice pravděpodobné, že při dalším utkání dojde k takovému zákroku, který rozhodčí ocení v pořadí již pátou žlutou kartou, která bude znamenat STOP na další utkání.

Arsenal po sobotním zápase v Suderlandu hostí další víkend doma v pomyslném boji o čelo tabulky dosavadního lídra anglické ligy, tým Chelsea. Kanonýři, již tak dost zdecimovaní zraněními hráčů z reprezentačních zápasů, by tak mohli být absencí Songa citelně oslabeni na jednom z nejdůležitějších postů. 

Wenger je v nelehké pozici a je si podle mého této situace velmi dobře vědom. Nenasazení Songa v základní jedenáctce v utkání předešlého kola s Wolverhamptonem mohlo signalizovat, že Boss nehledá za Songa náhradu na období ledna 2010, ale snaží se ho ušetřit před případným karetním trestem, který by ho vyloučil z bitvy o Anglii s Chelsea. 

Osobně jsem toho názoru, že Boss nechá Songa v sobotu opět na lavičce a bude se ho snažit nahradit Aaronem.  Oslabení v defenzivě se pak bude snažit kompenzovat větší útočnou silou celého týmu. Song je prostě proti Chelsea nutným stavebním kamenem vítězné jedenáctky.

Přeci jenom, ve vší úctě ke svěřencům Steve Bruce, The Blues je trochu silnější soupeř než The Black Cats.

/vlastní/