The London derby: Chelsea away

Rozhovor s Danem Levenem o Chelsea, před víkendovým derby.

Arsenal v loňské sezóně nestačil ani v jednom zápase PL na Chelsea, kdy se nejvíce dařilo Didieru Drogbovi. Drogba navím přiznal, že má Arsenal v oblibě.

Manažer Carlo Ancelotti

Ancelottimu bohužel umřel ve čtvrtek jeho otec, proto šel jeho asistent na předzápasovou tiskovou konferenci. Carlo má podporu celého týmu a všichni hráči za ním stojí. Mezi ním a jeho hráči je cítit veliká důvěra. Jeho taktické manévry jsou geniální, tudíž všichni doufají, že bude moci vést svůj tým o víkendu.

Sledujte Ramirese

„Ramires je 23letý brazilský záložník, jehož herní projev v prvních zápasech v PL nevypadal moc brazilsky. Vypadal, že se narodil pro zálohu Chelsea. Je sebevědomý, má dobré vedení míče a výborné přihrávky. Může hrát jako defenzivní záložník i jako podhrot. Ale silnější vítr ho ještě srazí na kolena, což bylo vidět v zápase s Man City. Musí snít hodně těstovin od Ancelotiho, aby byl připraven a stal se z něj jeden z nejlepších záložníků PL.

Návrat z Evropy

Chelsea měla relativně snažší zápas doma proti Marseille. Arsenal musel cestovat přes půlku Evropy do Bělehradu a navíc se musí být připraven na další venkovní zápas na Stamford Bridge. To může být malou výhodou psychickou pro hráče Chelsea.“

Lazaret

„Absence Lamparda je pro Chelsea velkou ztrátou. Někdo říká, že máme Essiena a Mikela, kteří hrají ve formě, ale nenahradí Lamparda, který může skórovat kdykoliv a rozhodnout zápas. Nevím o nikom jiném, kdo by měl takový vliv na hru Chelsea jako práve Lampard.“

Taktika

„Zápas proti Man CIty se Chelsea nepovedl. Předvedli dobrý výkon, za který si zasloužili body, ale museli se poklonit Man City. Byli odstaveni silou v záloze a dostali lekci. Proti Arsenalu už nebude hrát v záloze Chelsea tolik „květinek“ – to je jasné.


/arsenal.com/ photo: thespoiler.co.uk