Nahradil Vermaelen Kola Tourého?

 

Když v létě odešel k Citizens Kolo Touré a na jeho místo přišel Thomas Vermaelen, nebyla si řada z nás jistá tím, zda to je pro naši obrannou řadu posílení. Dnes však podle mého není fanouška Arsenalu, který by pochyboval o tom, že Thomas je světovou extratřídou a jedním z pilířů aspiranta na ligový titul.

 

Pokládáme už za samozřejmé, že v nominaci na každý zápas se ve stoperské dvojici objeví jméno Vermaelen, Thomas se stal nominační konstantou a vyniká ve dvojici ať s Gallasem či nyní se Solem Campbellem. Před pár měsíci se zdálo nemožným nahradit „Kolečka“, mnozí si jistě vzpomenou na Thomasových několik nejistých zásahů při premiéře s Barnet FC, ale dnes je TV5 příkladem nejen našim obráncům, jak má vypadat středový obránce a  stopera z Pobřeží Slonoviny nahradil beze zbytku.

 

Ani jsme snad nepostřehli, že Thomas jako jediný hráč našeho prvního týmu odehrál všech 30 zápasů letošního ročníku. Ovládl naši defenzivní řadu naprosto perfektně, stal se jejím vůdcem, dirigentem a tak trochu odclonil samotného Williama, a to vše v průběhu své první sezóny v Anglii, někdo by snad i řekl, že jen během pouhých 30 zápasů. I přes svůj ne nejvyšší vzrůst ( 180 cm ) vyniká fantastickým výskokem, je silný v osobních soubojích, důrazný, rychlý a nebojí se vystřelit, skoro by se dalo říci, že jde ve střelbě příkladem i řadě našich záložníků. Disponuje vynikající hrou hlavou a technickou všestranností, což je dáno asi i tím, že ve fotbale začínal jako levý bek.

 

Dalo by se najít mnoho video sekvencí s jeho zásahy či střelami, ale myslím, že v živé paměti máme ještě sobotní zápas na KC Stadium, takže podívejte se na sestřih zápasu s Thomasem Vermaelenem v hlavní roli.

 

/vlastní/