„Tím je zdravý, sústredený a odhodlaný“

Arsène Wenger verí, že prehra s Tottenhamom v sobotu neovplyvní dlhodobú sebadôveru jeho tímu.

Arsenal viedol v severolondýnskom derby po polčase 2-0 a všetko nasvedčovalo tomu, že sa vyhupne na prvé miesto tabuľky Premier League, no nakoniec inkasovali tri góly proti najväčšiemu rivalovi.

Našťastie pre Wengera, nikto nechce túto prehru držať v hlave príliš dlho. V pondelok Arsenal odcestoval do Bragy, aby si poistil postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Podľa Wengera, hráči prežili mrzutú nedeľu, no teraz sa musia posunúť ďalej.

„Bolo to náročné včera, viac ako dnes, pretože opäť ideme do ďalšieho zápasu,“ povedal Wenger.

„Boli veľmi zničení. Máme zdravého a ambiciózneho ducha, hráči vedia, že zahodili zápas, ktorý mali pod kontrolou.

„Ale sú inteligentní a vedia, že tento zápas ukázal ich veľký potenciál. Mohli sme byť na čele ligy, takže nie je tam dôvod, aby to ovplyvnilo veľmi výrazne náladu v tíme.

„Hráči chcú. Ich postoj je zdravý, odhodlaný a koncentrovaný. Avšak ak hráte voči oponentovi, ktorý má svoje kvality, musíte akceptovať porážky.

„Tottenham využil každú našu chybu. My sme mali trochu smolu v určitých rozhodnutiach. V prvom polčase, Chamakh bol za obranou a nebol to ofside.

„Ich voľný kop, ktorý predchádzal penalte, nemal byť odpískaný. V takýto deň ako tento, to nemôžete brať ako ospravedlnenie, pretože sa musíme pozerať na seba. Avšak každá malá chyba je v náš neprospech a taktiež rozhodnutia.“