Tipovačka – odpovědi

Jak jsem byl upozorněn, tak ve fóru se objevilo několik kritických hlasů na adresu naší tipovací soutěže. Protože s ní mám trochu společného, občas vybírám zápasy, občas je nechávám spočítat a navíc skoro každé kolo zvládnunatipovat, tak si dovolím i krátkou rekci na kritiku, případně pár věcí vysvětlit.

 

Quote: "Čím dál víc tipovačka ztrácí na kvalitě… bohužel je to tak!Jestli to nikomu nevadí? tak mě a třeba i TomášoviAFC jo!(teda já si o tom psal zatím jen s ním a vůbec nechápu co tam dělají takový zápasy vo kterých člověk absolutně neví zhruba co? a jak? tipovat?…připadne mi to jako(nechcu říct ovlivňování..ale určitej klid pro tipéry ze samé špice tabulky a určitá jistota v neohrožení případného ataku)údajně tipy zadává Hans?…címž tím na něj apeluji!-HANSI BUĎ TROCHA OBJEKTIVNÍ PŘI VÝBĚRU MATCHU!" – Afro

Ano, tipy většinou zadávám, ale ne vždy zápasy vybírám. O to se dělíme s Matygolem a teď i princeznou. Nicméně tu "ztrátu kvality" beru na sebe, protože zápasy Championship League One, i Maidstone United vs. Wealdstone jsem tam přidal já. Osobně si myslím, že takové zápasy oživí standardně tipovanou Premier League a Ligu Mistrů, navíc jich nikdy není hodně – výjimkou byla minulá středa, kdy jsem chtěl doplnit samotinký zápas AFC. Osobně vůbec nerozumím tomu, jak tyto zápasy mohou zaručit někomu nějaký klid na špici nebo jak být při výběru objektivní. Všichni tipují stejné zápasy a všichni mají stejné podmínky. Všichni, i já, musíme hledat informace o Maidstone, Newi Cefn Druids a Vauxhall Motors. Mimochodem například Maidstone má úzkou vazbu na AFC i náš fanklub – je tam jeden z největších Arsenal Supporters Clubů, se kterýma se scházíme i před pražskými zápasy. Někteří i v Londýně. Pokud se někomu informace nechce hledat, vygooglit si je ale umí každý, pak je to jeho problém. I v minulých ročnících tipovačky jsme takovéto zápasy měli a většinou se líbily, takže proto jsem je začal zařazovat i letos. Pokud se situace změnila tak mně bombardujte abudem se věnovat čistě Premier League a pohárů ve kterých účinkuje Arsenal a zbytek ostrovní kopané necháme plavat. Btw by mně zajímalo co byste mi řekli na předloňské bonusové kolo, kde byly lahůdky z Nového Zélandu, Vietnamu,  Alžírska, Iráku a podobných velmocí.

Quote: "… a opravdu nepochopím co tam nižší soutěže mají co dělat? 2.liga teda ještě budiž?(i když taky nevím proč jí do toho vůbec dávat?)ale 3,4,5 a bůhví jaký týmy a zápasy odkaď všemožně co člověk nemá sebemenší potuchu cože je to vlastně za soutěž? či tým? nemá pro mě žádný smysl a význam.To je jako kdybych byl slepej,měl zavázaný oči a střílel slepejma na neviditelnej terč…sory ale to je prostě vo ničem." Afro

Hezké přirovnání, ale to je právě o tom přístupu. V tomhletom případě máš totiž možnost si ty oči otevřít podívat se, seznámit se a třeba se i přiučit. Já osobně fandím AFC, ale baví mně sledovat i nižší soutěže (i když ne tak zaujatě jako Premier League) a dozvídat se o "nových" klubech, jejich historii, hráčích, úspěších apod. Třeba, že Northwich Victoria, který je mimochodem v nabídce na víkend, je jeden z nejstarších klubů v Anglii a chytal za něj dokonce Bruce Grobelaar, i když jen jeden zápas. Vím, že mi teď můžeš odpovědět, že každého toto nezajímá, což je v pořádku. Nicméně najít si tabulku soutěže, poslední výsledky apod. to musí zvládnout každý, kdo je schopennatipovat. A o tolik času navíc to zase nezabere.

Quote: "… minulé tipovací kolo byl vypsaný nějaký Maidestone a ten druhý tým si už ani nepamatuji, tak jsem vystřelil a ani jsem se nedozvěděl jak protože když jsem to chtěl skontrolovat tak už tam ten zápas nebyl.Nebo tam byl nějaký zápas z 2.anglické Blackpool tuším ale večer jsem zjistil že je odložen tak by mě taky zajímalo kam zmizel.Pokud byl zápas odložen tak by tipující měli být vyrozuměni že zápas se nestrácí a místo datumu napsat odloženo… " Arsik

Oba zápasy byly odloženy pro zaplavené hřiště. Abychom mohli ukončit kolo zase jsem je smazal. Obávám se totiž, že by bylo dost složité hlídat, na kdy se zápasy přeložily a výsledek doplnit. Nicméně uznávám, že by asi bylo dobré dát toto vědět. Něco vymyslíme.

Quote: "…a když už tam dáte Waleskou ligu tak ji prosím pište tak jak ji píšou v sázkou kancelářích.." Arsik

Ooops, sorry, ale to nepude. Abych ještě chodil do nějaké sázkovky kontrolovat jak se tam který klub píše, to po mně nechtějte. Oficiální název např. TNS je The New Saints a pod ním najdeš na webu klub mnohem rychleji. TNS je totiž třeba taky zkratka pro The Naturist Society.

Máteli k tipovačce jakékoliv dotazy, připomínky, náměty, neváhejte a vyblbněte se v komentářích. Sorry, do fóra to nezvládám.

Ha Ha Hans