Tisková konference: Arteta o červené kartě Pepeho a střelbě branek

Mikel Arteta se zamyslel nad všemi velkými body k diskuzi, když krátce po našem zápase v Leedsu čelil médiím na video tiskové konferenci

Červená karta Nicolase Pepeho a naše potřeba branek byly na pořadu dne a vy si můžete přečíst celý přepis.

o tom, zda je spokojen s jedním bodem potom, co musel hrát v deseti…

Ano, bod musíme s ohledem na okolnosti brát. Nikdy nejsem s jedním bodem spokojený, ale víme, jaké výzvě jsme čelili ve druhém poločase 45 minut v desíti mužích. Způsob, jakým jsme na to reagovali, odolnost, kterou jsme ukázali, úsilí, které všichni hráči věnovali tomu, aby se pokusili překonat jejich výhodu, to bylo fenomenální. Na konci musíme bod brát, protože Leeds měl šance ke skórování, za to jim patří kredit.

o Pepeho prohřešku na červenou kartu…

Je to jasné, to je nepřijatelné. Je to nepřijatelné.

o zranění Saky…

Bolelo ho to. Se zdravotnickým personálem budeme muset vyhodnotit, jak špatné to je, ale vypadalo to jako dost špatný problém a měl bolesti, tak jsme se rozhodli, že ho hned stáhneme.

o hře Aubameyanga uprostřed…

V některých okamžicích to fungovalo opravdu dobře. Kousek jsme měli v první půli, asi 25 minut kdy jsme byli opravdu dobří, efektivní, tlačili jsme vysoko, vytvořili jsme si opravdu dobré příležitosti a udělali jsme jim to opravdu těžké. Pak byl okamžik v 15 nebo 20 minutách první půle, kdy jsme začali ztrácet míč, neovládali jsme určité prostory a oni nás dusili, což chtěli vždycky udělat. Dokázali to proti každému týmu v Premier League. Je nemožné tenhle tým ovládnout po 90 minut. Pak v druhém poločase, kdy doufáte, že se vám situace upraví a zlepší, jdeme do desíti a pak je jasné, že je to velká překážka.

o důležitosti mít pevnou obranu…

Myslím, že jsme v defenzivě pracovali opravdu dobře. Ten talent, ta kreativita a ten impuls, který hráči potřebují k poslední akci, to je ta nejtěžší věc ve fotbale. Ne že byste si šance nevytvářeli, ale musíme jich vytvořit víc a v poslední třetině musíme být důslednější s množstvím věcí, které dokončíme a jak je dokončíme. Ale to přijde, a skutečnost je taková, že jsme neměli moc kontinuity ve spoustě hráčů z různých důvodů, což je velmi důležité abychom je správně pochopili.

o tom, zda střídání Williana bylo z taktických důvodů…

Cítil něco ve svalu, tak jsme ho museli stáhnout.

o tom, zda je znepokojen naším nedostatkem branek ze hry…

Samozřejmě mě to znepokojuje, protože potřebujeme branky a potřebujeme jich hodně, abychom vyhrávali fotbalové zápasy a byli TOP tým, kterým chceme být – bez toho je to nemožné. Nezáleží na tom, jak dobří jsme v obraně. Není to nedostatkem útočících hráčů, které máme, protože útočící hráče máme na hřišti po celou dobu, ale potřebujeme nějaké momenty, kdy se musíme rozhodnout dříve, lépe a musíme být bezohlednější. Ale je to ta nejtěžší věc ve fotbale a někdy procházíme těmito obtížemi a musíme je překonat a já musím pomoci hráčům, aby to udělali co nejrychleji.

o tom, zda se Pepe omluvil jemu a spoluhráčům…

Říkám vám, co si myslím, že se stalo, a o to, co se stane uvnitř se s vámi samozřejmě nemůžu podělit, ale vidím to tak.

o tom, zda je frustrovaný, že Pepe doplatil na Alioskiho přehrávání…

Nevím, ale věděli jsme o úrovni intenzity, agresivity a jak jsou živí v každé situaci a musíte být schopni se s tím vypořádat, protože je to součást plánu proti tomuto týmu. Musíte být schopni zvládnout tuto situaci.

o tom, co ho dnes večer nejvíce naštvalo…

Jsem naštvaný, protože chci vyhrát a když nevyhraji, jsem naštvaný. Z různých důvodů jsme to měli opravdu těžké. Ztratili jsme dva hráče na mezinárodních povinnostech a měli jsme hráče, který přišel a nebyl ve stavu, aby mohl začít. Dnes jsme přišli o dva hráče kvůli zranění a jednoho kvůli suspendaci a čeká nás neuvěřitelné množství zápasů, takže fakt, že potřebujeme vstřelit více branek, je samozřejmě znepokojující. Ale jsem také opravdu šťastný, protože vím, jak moc se tento tým vyvinul ve spoustě věcí. První je naše odolnost, ambice a víra, kterou jsme ukázali při hře v desíti a ta také roste. Je to pozitivní věc, ale jsou věci, ve kterých se musíme zlepšit.

o tom, zda nám docházejí hráči pro další zápasy…

Uvidíme, co se stane v příštích hodinách, ale postavíme tým, který bude bojovat tak, jak to děláme teď a každý tým bude čelit výzvám s množstvím zápasů, které máme. Doufejme, že nějaké přivedeme zpět.

/arsenal.com/