Tisková konference: Artetovy klíčové odpovědi

Pro náš zápas Evropské ligy v Dundalku vybral Mikel Arteta řadu mladých hráčů – a oni se mu odvděčili

Poté, co se manažer posadil na pozápasovou tiskovou konferenci, byl požádán, aby zhodnotil Emile Smith Rowea, Eddie Nketiaha a Folarin Baloguna.

Zde je to, co řekl:

o zápase a skupinové fázi…

Skupinová fáze byla obecně velmi pozitivní. V Evropě není nikdy snadné vyhrát. Myslím, že jsme byli opravdu důslední a podávali dobré výkony. Dnešní výkon byl celkově pozitivní, protože jsme vyhráli zápas, ale stejně tak jsme měli několik okamžiků po vstřelení prvních dvou branek, kde jsme trochu vypli a byli jsme zmateni tím, co zápas vyžaduje. To je normální, protože práce se vykonává ve skupině, ale stejně tak to nejsou normy, které potřebujeme. Pak jsme reagovali, zlepšili jsme se. Je pravda, že jsme prostřídali hodně hráčů. Některým hráčům, kteří nehráli žádný zápas a některým mladým hráčům jsme poskytli nějaké minuty. Bylo tam hodně pozitiv, ale i některé věci, které musíme zlepšit.

o Emile Smith Roweovi…

Nehrál moc zápasů a hrál v pozici, která mu jeho vlastnostmi nevyhovuje. Ale je vidět, že pokaždé, když je kolem míče, něco se stane. Má hodně kreativity, je to hráč, který má kvalitu. Přijímá míč a pracuje s ním v oblastech, kde jsou vysoce hodnotné prostory po jejich otevření. Je hrozbou a já jsem s jeho výkonem opravdu spokojený.

o tom, zda by Emile Smith Rowe mohl hrát proti Burnley…

Šanci mají všichni.

o hráčích v týmu Evropské ligy, kteří působí v Premier League…

Ano, teď musíme zapomenout na Evropskou ligu, protože ta je až v únoru. Musíme se soustředit na Premier League a na Carabao a FA Cup, až v lednu začne. Teď potřebujeme všechny, aby byli na palubě. Očividně máme velké družstvo s hráči, kteří se vrátili po zranění, takže budeme mít možnost vybrat si, kdo je v dané chvíli lepší, a ještě některé hráče prostřídat. Ale dává nám to více možností v Premier League, musíme se soustředit a pokusit se dosáhnout výsledků, které potřebujeme.

o výkonu Folarina Baloguna…

Ano, vedl si opravdu dobře. Každou minutu, co byl na hřišti byl vynikající a dnes vypadal jako hrozba. Dal branku a další připravil. Na hřišti vypadal opravdu živě a dospěle.

o tom, zda Balogun podepíše novou smlouvu…

No, měli jsme s hráčem nějaké diskuze. Ví, že ho chceme v klubu udržet a víme, že délka jeho smlouvy je v tuto chvíli problém, ale snažíme se to vyřešit tím nejlepším možným způsobem. Chceme, aby zůstal a on mi řekl, že chce v klubu zůstat, tak snad se dohodneme a smlouvu prodloužíme.

o tom, zda by měl Eddie Nketiah začínat v Premier League…

Začal a má možnost začít znovu. Jak jste řekl, je to gólová hrozba a on je hráč, který je vždy velmi blízko v každé akci, která je kolem vápna. Je živý, má hlad a je uspokojen, jen když skóruje, a to je to, co teď potřebujeme, takže ta možnost tu je.

o tom, jestli bude Burnley skutečnou zkouškou naší reakce…

Ano, ale potřebujeme výsledek. Vůbec nepochybuji o tom, jak chlapci zareagují a jak se budeme snažit zapojit. Musíme doma získat tři body.

/arsenal.com/