Tisková konference Mikela Artety o vítězství, Pepem, Nelsonovi a Balogunovi

Byl to pro nás krásný čtvrteční večer v Norsku, když jsme třikrát skórovali, měli čisté konto a zpečetili naše místo ve vyřazovací fázi Evropské ligy

Poté Mikel Arteta předstoupil před média a diskutoval o našem výkonu, Nicolasi Pepem, Reiss Nelsonovi, Folarin Balogunovi a dalším.

Zde je to, co řekl:

o vystoupení Nicolase Pepeho…

Jsem opravdu potěšen. Po zklamání z něčeho negativního, chcete vidět reakci a já jsem ji v řeči jeho těla viděl, že byl od první minuty připraven jednat. Myslím, že předvedl skvělý výkon, dal jeden gól a mohl dát další jeden nebo dva. Ve hře vytvořil pár dobrých momentů a pro tým pracoval opravdu tvrdě, takže se mi to opravdu líbilo. Těší mě to.

o tom, že máme fanoušky zpět na stadionu…

Jsem opravdu šťastný, klub pracuje na posledních detailech po oznámení opravdu tvrdě. Museli jsme se snažit, aby to bylo opravdu možné. Jsme potěšeni, hráči jsou potěšeni a my se musíme ujistit, že to funguje a počty poté můžeme zvýšit.

o tom, zda si osvojí tuto formaci v Premier League…

Záleží na hráčích, které máme k dispozici a na několika věcech, které musíme zajistit, abychom je mohli kontrolovat lépe než dnes večer. Byla tam spousta pozitiv, celou dobu jsme vypadali jako hrozba, ale bylo třeba vyřešit nějaké problémy. To bude nějakou dobu trvat. Hodně jsme změnili tým, hráli jsme hodně mladých hráčů, ale byl jsem opravdu potěšen výkonem a osobností, kterou ukázali na hřišti.

o tom, že Pepe vypadá vždy jako hrozba…

Všichni víme, jaká je jeho úroveň, a celou dobu je otázkou, jak často se může na tuto úroveň dostat a jak přispívá dalším aspektům hry. Dnes to byl příklad úrovně, kterou potřebuje získat, a musí v tom pokračovat, protože je toho schopen a můžete vidět, že pokaždé, když se dostane do těchto pozic v závěrečné třetině hřiště, je skutečnou hrozbou a velmi těžkým hráčem k bránění, protože může jít rychlostí, může jít dovnitř vápna, může střílet, může křižně otáčet hru a může jít i v druhé vlně. To je to, co od něj můžeme očekávat.

o brance Folarina Baloguna…

Ano, pro tohoto chlapce to bylo zasloužené. Pracuje opravdu tvrdě, měl těžké měsíce se všemi těmi spekulacemi kolem sebe, ale situaci zvládl opravdu vyspělým způsobem. On chce zůstat, my chceme, aby zůstal, dali jsme mu příležitost a on ji hned využil.

o kondici Davida Luize…

Doufáme, že je v pořádku. Tyto povrchy přinášejí pro některé hráče, kteří mají problémy ve svém těle různé výzvy, a je poměrně agresivní hrát na tomto povrchu, takže jsme nechtěli podstupovat žádné riziko. Je to dobré, měl by být v pořádku.

o Reiss Nelsonovi…

Za poslední měsíc udělal pár velkých kroků. Ukázal, co umí. Zase je to další hráč, který vás chce, abyste ho pořád bral. Je velmi přímý, je to skvělý hráč, když naběhne zpoza a je velmi nepředvídatelný. Moc se mi líbí, když tyhle typy hráčů hrají na širších pozicích. Defenzivně jsou věci, které musí dělat lépe a v tom se zlepší, ale je to mnohem vyspělejší hráč. Podle mého názoru projevil skvělý přístup, když řekl, že nechce odejít na hostování, protože si myslí, že má šanci hrát za tenhle fotbalový klub. Ukazuje, že chce jít tímto směrem. Vystupuje správným způsobem.

o tom, zda mluvil s Reiss Nelsonem o tom, co musí dělat lépe…

Ano, očividně s ním děláme hodně práce. Je tak ochotný. Pořád chce víc. Chce individuální tréninky. V určitých aspektech, ve kterých si myslíme, že se může zlepšit, chce pracovat na hřišti. Trénuje opravdu dobře a také se vyvíjí. Cvaklo mu to a my tohle cvaknutí potřebovali. Teď je to na něm, ale musím říct, že jeho poslední vystoupení byla opravdu dobrá.

o našich mladých hráčích spojených s výsledkem…

Myslím, že to byla skvělá kombinace od Daniho, Kierana, Emila a Folarina. Emile je hráč s neuvěřitelným talentem. Je schopný a kvalitní. Psychicky je to vždy výzva, protože nároky jsou tak vysoké, a tlak na to, abyste se stal hráčem Arsenalu je vysoký. Je to i na něm. Mám ho opravdu rád a je to hráč, se kterým když budeme trochu trpělivý, bude skvělý.

o tom, zda brzká kvalifikace do vyřazovací části pomůže dát mladým hráčům více času na hřišti…

Ano, ale měli šance už od prvního zápasu. Rozhodli jsme se jim dát šanci, protože jim musíme dát skutečné příležitosti. Pro mě, hrát je v přátelských utkáních není skutečná příležitost. Musíte jim dát správnou konkurenci a musíte je obklopit staršími a velkými hráči kolem nich. Pak můžete posoudit, zda jsou na úrovni, zda mají osobnost hrát v tomto klubu, jak reagují na dobré a špatné momenty a o to se snažíme. Aby mohli hrát další zápas, musí si to zasloužit, stejně jako všichni ostatní v týmu, protože chceme skončit první. Myslím, že naše mladé hráče využíváme v soutěži dobře.

o tom, zda by se na Emirates mohlo bezpečně vrátit více fanoušků, než je plánováno…

Dobře, nevím, kolik jich sem můžeme dostat. 2000 nezní na velkém stadionu jako moc, ale myslím, že musíme jít krok za krokem. Klub musí vynaložit spoustu práce a úsilí, aby se vše připravilo co nejlépe a snad tam příští čtvrtek uvidíme nějaké fanoušky, jak si užívají zápas, podporují tým a jsou v bezpečí.

o tom, zda se nám podaří přenést naši střeleckou formu v Evropské lize do Premier League…

To je to, co chceme udělat. V téhle soutěži jsme byli efektivnější. Může to být kvůli některým hráčům, které využíváme na určitých pozicích, může to být kvůli soupeřům, je to pár faktorů. Musím říct, že pokud chceme bojovat s velkými kluby, tak samozřejmě množství branek, které dáváme, se musí zlepšit, protože defenzivně si myslím, že jsme měli čtyři čistá konta v posledních šesti zápasech, což je docela dobré, ale ofenzivně se musí naše čísla zlepšit.

/arsenal.com/

Tags: , , ,

Komentáře

 1. jakub (karma: 12518) #1

  Jsem trochu překvapený z Reiss Nelsona, dal sice branku a měl několik střel ale neměl ani jeden key passes, což bych od něj asi očekával, po té brance už moc vidět nebyl, což je přesný opak Pépého, který po brance začal víc bránit a měl větší chuť hrát, ten vypadal včera hodně dobře, 4 key passes, 8 úspěšných dribblů, sice měl víc ztracených míčů ale rozhodně byl pro soupeře největší hrozba. Pochválil bych i Mustiho, měl tam nějaké nedostatky v komunikaci ale nakonec bych řekl, že to odehrál s přehledem, na konci měl i pásku na ruce tuším. Balogun musí podepsat novou smlouvu, byla by chyba o něj přijít.

   • jakub (karma: 12518) #1

    Je to dost zrádná statistika, v tom máš pravdu, Nelson tam měl jeden luxusní centr na Nketiaha, tomu moc nechybělo ale jinak to byla slabota. Jinak s tím Pépém se pleteš, naše útočné rohy jsou tragické, z toho žádné střely nejsou, key passes měl včera Xhaka 1, Mustafi 1, Luiz 1, potom Lacazette 3, Willock 2 a dvě asistence z toho. I dokonce Nketiah měl 1 key passes. Nelson nezahrál vyloženě zle, dal pěknou branku, měl pár hezkých akcí, ale trochu mi u něj chybí konzistence, ke konci už se moc nezapojoval, měl tam jedno sólo na vápně, tam si myslím, že mohl spíš přihrávat.

 2. Rudi241 (karma: 88) #1

  Veľmi pozitívny impulz – čisté konto, 3 góly, 3 body, sriedania Baloguna a Smitha-Rowa.
  Mam však ale 2 rečnícke otázky : 1. Ako je možné, že v tak relatívne málo dôležitom zápase dostane šancu Mustafi, ktorý nám nemá absolútne čo dať a už nemá potenciál do budúcnosti na úkor Salibu, ktorý odohrané minúty v a-mužstve potrebuje ako soľ ??
  2. Ako je možné, že je Nketiah taký „prehajpovaný“? Nehnevajte sa na mňa vážení, ale tento hráč je tragický a ja v ňom potenciál vidím asi podobne ako vo Welbeckovi, ktorý skončil ako priemerný hráč, ktorým vždy bol. Nevyniká v rýchlosti, sile. Technika tragická, pokora na jeho vek minimálna a jediné čo je fajn, je výber miesta vo vápne, čo je žalostne málo. Som nesmierne rád, že Balogun skóroval a pevne dúfam, že dostane viac šancí na úkor Nketiaha.
  + dúfam v častejšie nasadzovanie Smitha-Rowa.

 3. Gunner_Pav (karma: 10438) #1

  Koukal jsem se az dnes a ve druhe puli to byl celkem solidni vykon od nas. Pozitivne lze urcite hodnotit, ze se na golech podepisovali hodne mladici. Zaujal i Pepe a potom Willock a za kratkou dobu se stihli ukazat i ESR a Balogun. Na druhou stranu je nutne videt, ze Molde je opravdu tym urovne druhe pulky Championship a nasi hraci meli v ofenzive casto hodne prostoru. O to vic zarazejici bylo, ze se skoro neprosadil Laca (snad krome jedne strely). Je videt, ze na nem lezi deka a to neni moc pozitivni, specialne vzhledem k tomu, ze ani Auba neoplyva formou.
  Zastavim se jeste u Pepeho. Vcera opet ukazal, ze minimalne potencial ma velky. Jsou u nej ale dve klicove otazky:
  1. Ma na to se prosazovat pravidelne? Vcera bylo videt, ze kdyz ma extra motivaci, tak hraje se zapalem a je to uplne jiny hrac. Casto ma ale uplne hluche zapasy, nebo minimalne dlouhe pasaze, kdy neni videt.
  2. Ma na to se prosazovat i proti top tymum v ramci PL, kde prostoru neni zdaleka tolik? Uz parkrat ukazal, ze by mohl, ale pak se vracime k otazce cilso 1, zda to dokaze opakovane.
  Pro mne je situace s Pepem klicova. Pokud z nej nedostaneme to, co v nem je, bude to velky problem. Klub do nej investoval hodne penez (za mne vic, nez asi bylo nutne, respektive se za ty penize dalo posilit lepe), castecne mozna i s vidinou, ze za 5-6 let ho prodame jeste za vic a pokud tento potencial nenaplni, bude to urcite memento i do budoucna.

  • jakub (karma: 12518) #1

   Já myslím, že se Pépé zvládne prosazovat i proti lepším soupeřům, co u něj vidím jako problém, že hodně ztrácí míče a moc nepomáhá obraně, což v kombinaci s Bellerínem, popřípadě Holdingem není úplně optimální, kdyby jsi tam měl dva borce kteří by zvládali lépe bránit možná by to nebyl až takový problém, takhle si myslím, že je to dost nebezpečné.

    • jakub (karma: 12518) #1

     To není mýtus, řekl bych, že se dívám víc než dost, on ztratí míč a potom se vrací, ale absolutně žádná snaha získat míč zpět, maximálně vykrýt nějaký prostor, srovnání s Willianem, Willian tolik neztrácí míče, to je jedna část, ta druhá je že zrovna s Willianem bych nikoho srovnávat nechtěl, protože jeho výkony podle mě nejsou dost dobré, jinak defenzivní čísla má lepší překvapivě Willian a to i co se týká presinku.

     • orek (karma: 14392) #1

      Willian neztrácí míče,jelikož dopředu nic nevymýšlí a obuv se ani nepokouší to pak nemá Jak ztratit balón..

      |
     • kucka (karma: 1328) #1

      Willian je známý, že dozadu hraje zodpovědně, i když je křídlo. I kvůli tomu ho podle mě Arteta bral a kvůli tomu hraje furt v základu na úkor Pepeho a Nelsona.

      |
     • jakub (karma: 12518) #1

      Nechci se nijak extra zastávat Williana, určitě máš pravdu, že riskuje málo a hraje hrozně moc na jistotu, na druhou stranu si prostě myslím, že stejně to množství míčů které ztratí Pépé je v podstatě stejnej velký problém. Nemám dobrý pocit ani z jednoho. Loni měl Pépé 6 branek a 5 asistencí za 2000 minut v lize a k tomu 8 big chances created, což jsou v podstatě stejná čísla co měl rok před ním Mkhitaryan, kterej hrál 1600 minut, měl polovinu ztrát co Pépé, víc vytvořených šancí, víc přihrávek dopředu, lepší defenzivní čísla, Auba loni odehrál 3100 minut a nemá polovinu ztracených míčů co má Pépé a přitom tomu týmu přinesl mnohem víc. Jak často ho vidíš udělat kličku mezi tři hráče a přijít o balón, řekl bych, že mnohem častěji než pomáhat Bellerínovi, který sám nijak v defenzivní činnosti nevyniká.

      |
     • Adios (karma: 190) #1

      No vidím, že si stále budeš stát za svým. Je tam třeba trochu odbornější pohled, ale vpohodě. Willian se rozhodně nevrací dozadu zodpovědně, vůbec to tak není a míče ztrácí hodně a to ne po pokusu nějaké kličky ale po posrané přihrávce, Pepe se snaží něco vymyslet a může mu to šestkrát nevyjít, ale po sedmé přečíslí obranu a vymyslí akci. Dokud lidi budou chtít hrát Williana před Pepem, tak se bohužel nezlepšíme 🙂

      |
     • jakub (karma: 12518) #1

      Tak mi ukaž ten odbornější pohled, cokoli data, videa, rozbory, cokoli co ukazuje, že ty máš pravdu a já se mýlím, budu velmi rád, cokoli čím podpoříš svůj argument. Nejsem hater Pépého, nejsem hater nikoho kdo hraje za Arsenal, nevidím žádný smysl shazovat hráče klubu kterému fandím. Ale je nějaký důvod proč má Willian 562 minut v PL a Pépé 279 minut, to není náhoda, tak mi prosím vysvětli čím to je? Willian má dispossed 5, Pépé má 7, za polovinu času na hřišti, dál úspěšnost přihrávek Willian 87% , Pépé má 73% , Pépé prostě ztácí spoustu míčů a naprosto s tebou souhlasím, že mu to šestkrát může nevyjít a posedmé přečíslí obranu, ale můžeš si dovolit tolik ztrát za tak málo co přináší, letos má v PL 1 branku, 0 asistencí, 0 big chances created a jednu červenou kartu, opravdu si myslíš, že to stačí? On je nějaký důvod proč loni nehrál tolik, nebyl zraněný a stejně odehrál 2015 minut a za ten čas na hřišti 5 branek a 6 asistencí, ale dispossed má 53 , big chances created 8.

      |
  • orek (karma: 14392) #1

   Když mi někdo řekne že Pepe na to nemá hrát proti top týmům tak si vzpomenu zápas ve finále fa cupu s Chelsea. To byl zápas kde bylo přesně vidět co v něm je. Makal celý zápas jak dopředu tak dozadu.Z hráčů Chelsea dělal doslova kužely.Neuznal se mu bohuzel nádherný gól a měl asistenci. Ovšem musí takhle chtít hrát každý zápas.

 4. XhakaBoy (karma: 1177) #1

  Tak dneska jsem četl vyjádření MA o tom, že budeme potřebovat hned několik přestupových oken, abychom zase útočili na titul… 😀
  … neubránil jsem se pocitu, že v tom trochu cítím Guardiolu, který taky nikdy neuměl kouzlit s tím co měl… buďto měl to nejlepší a nebo si to koupil. Nevím jestli je tohle případ, který ho potká v Arsenalu…

  Pojďme si tu zahrát na Guardiolu… Kdybyste měli teď přivést 1-3 hráče co by nakopli tým zpět k boji o titul, kdo by to byl?

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.