Tisková konference Mikela Artety o vítězství, Pepem, Nelsonovi a Balogunovi

Byl to pro nás krásný čtvrteční večer v Norsku, když jsme třikrát skórovali, měli čisté konto a zpečetili naše místo ve vyřazovací fázi Evropské ligy

Poté Mikel Arteta předstoupil před média a diskutoval o našem výkonu, Nicolasi Pepem, Reiss Nelsonovi, Folarin Balogunovi a dalším.

Zde je to, co řekl:

o vystoupení Nicolase Pepeho…

Jsem opravdu potěšen. Po zklamání z něčeho negativního, chcete vidět reakci a já jsem ji v řeči jeho těla viděl, že byl od první minuty připraven jednat. Myslím, že předvedl skvělý výkon, dal jeden gól a mohl dát další jeden nebo dva. Ve hře vytvořil pár dobrých momentů a pro tým pracoval opravdu tvrdě, takže se mi to opravdu líbilo. Těší mě to.

o tom, že máme fanoušky zpět na stadionu…

Jsem opravdu šťastný, klub pracuje na posledních detailech po oznámení opravdu tvrdě. Museli jsme se snažit, aby to bylo opravdu možné. Jsme potěšeni, hráči jsou potěšeni a my se musíme ujistit, že to funguje a počty poté můžeme zvýšit.

o tom, zda si osvojí tuto formaci v Premier League…

Záleží na hráčích, které máme k dispozici a na několika věcech, které musíme zajistit, abychom je mohli kontrolovat lépe než dnes večer. Byla tam spousta pozitiv, celou dobu jsme vypadali jako hrozba, ale bylo třeba vyřešit nějaké problémy. To bude nějakou dobu trvat. Hodně jsme změnili tým, hráli jsme hodně mladých hráčů, ale byl jsem opravdu potěšen výkonem a osobností, kterou ukázali na hřišti.

o tom, že Pepe vypadá vždy jako hrozba…

Všichni víme, jaká je jeho úroveň, a celou dobu je otázkou, jak často se může na tuto úroveň dostat a jak přispívá dalším aspektům hry. Dnes to byl příklad úrovně, kterou potřebuje získat, a musí v tom pokračovat, protože je toho schopen a můžete vidět, že pokaždé, když se dostane do těchto pozic v závěrečné třetině hřiště, je skutečnou hrozbou a velmi těžkým hráčem k bránění, protože může jít rychlostí, může jít dovnitř vápna, může střílet, může křižně otáčet hru a může jít i v druhé vlně. To je to, co od něj můžeme očekávat.

o brance Folarina Baloguna…

Ano, pro tohoto chlapce to bylo zasloužené. Pracuje opravdu tvrdě, měl těžké měsíce se všemi těmi spekulacemi kolem sebe, ale situaci zvládl opravdu vyspělým způsobem. On chce zůstat, my chceme, aby zůstal, dali jsme mu příležitost a on ji hned využil.

o kondici Davida Luize…

Doufáme, že je v pořádku. Tyto povrchy přinášejí pro některé hráče, kteří mají problémy ve svém těle různé výzvy, a je poměrně agresivní hrát na tomto povrchu, takže jsme nechtěli podstupovat žádné riziko. Je to dobré, měl by být v pořádku.

o Reiss Nelsonovi…

Za poslední měsíc udělal pár velkých kroků. Ukázal, co umí. Zase je to další hráč, který vás chce, abyste ho pořád bral. Je velmi přímý, je to skvělý hráč, když naběhne zpoza a je velmi nepředvídatelný. Moc se mi líbí, když tyhle typy hráčů hrají na širších pozicích. Defenzivně jsou věci, které musí dělat lépe a v tom se zlepší, ale je to mnohem vyspělejší hráč. Podle mého názoru projevil skvělý přístup, když řekl, že nechce odejít na hostování, protože si myslí, že má šanci hrát za tenhle fotbalový klub. Ukazuje, že chce jít tímto směrem. Vystupuje správným způsobem.

o tom, zda mluvil s Reiss Nelsonem o tom, co musí dělat lépe…

Ano, očividně s ním děláme hodně práce. Je tak ochotný. Pořád chce víc. Chce individuální tréninky. V určitých aspektech, ve kterých si myslíme, že se může zlepšit, chce pracovat na hřišti. Trénuje opravdu dobře a také se vyvíjí. Cvaklo mu to a my tohle cvaknutí potřebovali. Teď je to na něm, ale musím říct, že jeho poslední vystoupení byla opravdu dobrá.

o našich mladých hráčích spojených s výsledkem…

Myslím, že to byla skvělá kombinace od Daniho, Kierana, Emila a Folarina. Emile je hráč s neuvěřitelným talentem. Je schopný a kvalitní. Psychicky je to vždy výzva, protože nároky jsou tak vysoké, a tlak na to, abyste se stal hráčem Arsenalu je vysoký. Je to i na něm. Mám ho opravdu rád a je to hráč, se kterým když budeme trochu trpělivý, bude skvělý.

o tom, zda brzká kvalifikace do vyřazovací části pomůže dát mladým hráčům více času na hřišti…

Ano, ale měli šance už od prvního zápasu. Rozhodli jsme se jim dát šanci, protože jim musíme dát skutečné příležitosti. Pro mě, hrát je v přátelských utkáních není skutečná příležitost. Musíte jim dát správnou konkurenci a musíte je obklopit staršími a velkými hráči kolem nich. Pak můžete posoudit, zda jsou na úrovni, zda mají osobnost hrát v tomto klubu, jak reagují na dobré a špatné momenty a o to se snažíme. Aby mohli hrát další zápas, musí si to zasloužit, stejně jako všichni ostatní v týmu, protože chceme skončit první. Myslím, že naše mladé hráče využíváme v soutěži dobře.

o tom, zda by se na Emirates mohlo bezpečně vrátit více fanoušků, než je plánováno…

Dobře, nevím, kolik jich sem můžeme dostat. 2000 nezní na velkém stadionu jako moc, ale myslím, že musíme jít krok za krokem. Klub musí vynaložit spoustu práce a úsilí, aby se vše připravilo co nejlépe a snad tam příští čtvrtek uvidíme nějaké fanoušky, jak si užívají zápas, podporují tým a jsou v bezpečí.

o tom, zda se nám podaří přenést naši střeleckou formu v Evropské lize do Premier League…

To je to, co chceme udělat. V téhle soutěži jsme byli efektivnější. Může to být kvůli některým hráčům, které využíváme na určitých pozicích, může to být kvůli soupeřům, je to pár faktorů. Musím říct, že pokud chceme bojovat s velkými kluby, tak samozřejmě množství branek, které dáváme, se musí zlepšit, protože defenzivně si myslím, že jsme měli čtyři čistá konta v posledních šesti zápasech, což je docela dobré, ale ofenzivně se musí naše čísla zlepšit.

/arsenal.com/