Tisková konference Mikela Artety o Willockovi, Pepem a Balogunovi

Prvním tématem, které ve čtvrtek na tiskové konferenci zaznělo, byl výkon Joea Willocka

Manažer byl také tázán, proč vybral Bernda Lena do branky, soutěžení mezi Pepem a Willianem o místo v Premier League a o příležitosti pro Folarina Baloguna a další mladíky.

Zde je plný přepis:

o výkonu Joea Willocka…

Ano, myslím, že byl opravdu silný. Myslím tím způsob, jakým přistupuje ke každé příležitosti a také jak je dospělý. Viděl jsem i jeho tiskovku a udělalo na mě dojem, jak komunikuje. Vyvíjí se správným způsobem, je to hráč, který se mi opravdu líbí, má některé opravdu velmi zvláštní vlastnosti. Zaslouží si každou minutu, kterou hraje a dává to najevo jeho výkony, brankami a svým přístupem.

o absenci systému VAR v Evropské lize…

Tomu nerozumím. Myslím, že to nedává smysl, když nemáme technologii a všichni věříme, že je správné, aby tu byla. Takže tomu nerozumím. Stěžoval jsem si u rozhodčího, protože nám bylo řečeno, že (Eddie) je jasně mimo offside a samozřejmě je to situace, která může změnit hru. Myslím, že je to něco, na co se musí podívat a pokud možno to změnit.

o přídělu minut v Premier League pro Joea Willocka…

Jde o to, že momentálně máme velké družstvo, ale řekl jsem Joeovi, že mu opravdu věřím. Je to soutěž, kterou nevyužíváme na to, abychom dali šanci mladým hráčům, je to soutěž, kterou bereme opravdu vážně a chceme hrát s hráči, kteří jsou v nejlepší možné formě, aby nám předvedli výkon, který potřebujeme, a Joe je jedním z nich.

o výběru Bernda Lena před Alexem Runarssonem…

Protože v hlavní soutěži bude Bernd naše číslo 1. Bernd odehrál hodně zápasů, hrál také s národním týmem a rozhodli jsme se, že je to ta správná soutěž i pro Alexe. Jen se k nám přidal tak potřeboval pár minut a my věříme, že to bylo správné rozhodnutí. Obecně v téhle soutěži bude chytat Bernd, ale pokud budu muset střídat, protože bubu cítit, že je to správně pro družstvo, budu v tom pokračovat.

o tom, co musí Nicolas Pepe udělat pro to, aby začínal v Premier League…

Být důsledný v průběhu hry, během 90 minut, na každý míč, v každé situaci a vždy, když je na míči v poslední třetině hřiště, musí udělat rozdíl. A musí to dělat víc a víc. Konečný produkt musí být lepší, nejen od něj, ale pokud se chcete stát špičkovým týmem a dát mnohem více branek, pak je to něco, na co musíme v tuto chvíli klást vyšší nároky. Dnes dal opravdu dobrý gól a získal asistenci, může udělat víc. Myslím, že je na správné cestě.

o tom, proč je Willian při výběru pro Premier League před Pepem…

Řekl jsem vám, že mluvím obecně. Není to jen Willian nebo Nico, myslím, že celkově konzistence v poslední třetině a s kvalitou, kterou máme, musíme více věcí dokončovat lépe. Můžeme se hodně zlepšit. To platí pro každého hráče, pokud dá Nico tři branky, pak musí být jeho cílem dát 10. Willian to samé, tři asistence? Potřebuje 10. Pokud nebudeme mít takové myšlení, nestaneme se top týmem, kterým chceme být.

o tom, zda se mladí hráči nebudou zlepšovat, pokud nedostanou herní čas…

Když se podíváte na čísla, kolik toho mladí hráči odehráli od doby, co jsem nastoupil, tak si nemyslím, že je to otázka, kterou si můžeme pokládat. Eddie byl na hostování, nehrál a teď hraje. Bukayo nehrál tolik minut, kolik hraje pode mnou, stejně jako Joe. Reiss dnes nehrál, protože byl zraněný. Kdyby nebyl, začínal by dnes večer znovu. Dobré je, že to nejsou jen mladí hráči, takže jim musíme dát příležitost, musí si zasloužit právo hrát a to dělají. To je opravdu pozitivní věc a máme štěstí, že tuhle generaci máme. Musíme je rozvíjet správným způsobem a správný způsob jim někdy dává příležitost, kdy si to zaslouží. Pokud ne, tak nehrají a je to pro ně nejlepší způsob, jak se naučit standardům, které jsou vyžadovány a tomto fotbalovém klubu. Pokud ne, pak nejste dost dobří, abyste zde hráli. Když to ukážou, musí začít. Máme několik příkladů, které jsou v sestavě každý týden.

o tom, zda naše dominance ve skupině dá více šancí Folarinu Balogunovi…

Šance opět přijde s tím, co nám předvedou svými výkony na hřišti a v tréninku. Čím lepší výsledky máme, tím jasněji máme ve skupinové fázi a tím se samozřejmě více otevírají dveře, abychom dali více příležitostí více hráčům, kteří si to zaslouží. V současné době máme ještě některé starší hráče, kterým nemůžeme dát čas, který si zaslouží, protože v současné době máme hodně zdatných hráčů.

/arsenal.com/