Tisková konference po Liverpoolu: Arteta o vítězství, Lenovi a penaltách

Mikel Arteta byl šťastný poté, co jsme se dostali do čtvrtfinále Carabao Cupu po penaltovém rozstřelu proti Liverpoolu

Poté stanul před novináři a diskutoval o hře, Berndu Lenovi, o ManCity v dalším kole a dalších.

Zde je to, co řekl:

o tom, jak moc trénujeme penalty…

Trénujeme, ale na konci dne záleží na hráčích a na tom, jak moc jsou klidní a jestli se v ten daný den rozhodnou správně. Očividně do toho byli zapleteni i brankáři.

o Berndu Lenovi…

Měli jsme dva fantastické brankáře a oba si vedli opravdu dobře. Bernd, než utrpěl zranění, a pak Emi, když přišel po něm. Museli jsme se ale rozhodnout a myslím, že to byl okamžik, kdy Emi potřeboval další krok a také to pro nás byl finančně zajímavý návrh. Musíme spravovat zdroje, které máme na posílení týmu. Jsem opravdu šťastný z Bernda a z jeho výkonu, za charakter, který dnes večer ukázal. Moc nám to pomohlo dostat se do dalšího kola.

o tom, zda je na Bernda v této sezóně vyvíjen větší tlak…

Myslím, že největší tlak přichází od hráčů individuálně. Myslím, že moc nečtou o tom, co říkají ostatní. Je velmi stabilní, pracuje, má své rutiny a nemyslím si, že by mu vadilo, co se děje venku.

o formaci, se kterou Arsenal hrál…

Můžeme se lišit v tom, co dělá soupeř, a s některými hráči, kteří si mohou měnit pozice jim to můžeme ztížit. Pokusím se pokračovat v našem vývoji a pokusím se řídit různé struktury během hry.

o penaltě Ainsley Maitland-Nilese…

Řekl jsme mu v šatně, že jsem málem dostal infarkt, protože když jsem viděl jeho řeč těla… Pane Bože! Dal ho, a to byl důvod, proč byl jedním ze střídajících.

o tom, jestli je v plánu, že Bernd bude hrát každý zápas…

Když odešel Emi, hledali jsme druhého brankáře. Byli jsme na trhu a trvalo to trochu déle, než se čekalo, abychom tuto pozici zaplnili. Přišel Alex a je s námi teprve týden a měl nějaké malé problémy. Časem, jak se věci vyvinou a Alex se tu bude cítit pohodlněji, budou hrát oba.

o Manchesteru City jako dalším soupeři…

Trochu jsem si užíval vítězství v šatně, když jsem dostal zprávu. Je to pro nás obrovská výzva a momentálně nemáme moc štěstí s losem, ale připravíme se na zápas a samozřejmě se pokusíme vyhrát.

/arsenal.com/