Tisková konference před Chelsea

V pondělí odpoledne hovořil Mikel s médii v Sobha Realty Training Center na své tiskovce před zápasem s Chelsea. Byl dotázán na naši výhru 2:0 ve Wolverhamptonu, svůj pohled na aktuální Chelsea, Mauricia Pochettina a mnoho dalšího. Zde je vše, co k následujícím tématům řekl:

O zprávě hráčům pro tento týden:

Stále stejné zprávy – dělejte dál, co děláte. Soustřeďte se na hru, na úkoly a opravdu dobře se připravte na zápas. To je to, co se snažíme udělat v čase, který máme k dispozici a kluci vypadají, že jsou připraveni znovu bojovat.

O charakteru, který tým ukazuje:

Byl to dobrý test, abychom viděli, jak reagujeme na určité překážky. Jak moc to v podstatě chceme a co jsme schopní udělat, když se zvýší nároky a někteří lidé začnou mít pochybnosti. To je ten okamžik, kdy musíte ještě více zabrat a přesně to tým udělal.

O otazníku nad startem Colea Palmera:

Nevím, nemáme kontrolu nad dostupností jejich hráčů. Můžeme kontrolovat jenom ty naše. Když se podíváte na jejich kádr, kvalitu jakou mají, tak budou skvělí bez ohledu na to, koho postaví. Myslím, že si vedou velmi, velmi dobře. Podle mě jsou na tom mnohem lépe, než jak o nich lidé mluví a nás čeká opravdu těžký zápas.

Jestli je překvapen pozicí Chelsea v tabulce:

Myslím si, že cesta jejich klubu je od té naší velmi odlišná a podle mě se to nedá porovnávat. Obrovský obdiv pro Mauricia. Znám ho už 23 let a vážně mu přeji to nejlepší. Je to úžasný manažer, ohromný lídr a bude inspirovat celý klub, aby se dostali tam, kde chtějí být, to je jisté.

O včerejším tweetu Nottinghamu Forest:

Nevím, nejsem do toho zapojen. Zapojil jsem se do několika jiných a není to nic, co bych mohl komentovat.

O našem apelu v průběhu sezóny na zlepšení rozhodčích:

Nevím. Myslím, že se všichni snažíme zlepšovat hru nejlepším možným způsobem a jsme v tom zajedno. Tyto incidenty se stávají, stejně tak se budou stávat i v budoucnu a když se to dotkne zrovna vás, tak je to pak velmi obtížné. Musíte pro to mít pochopení, protože jsme si tím prošli všichni.

Jestli je spravedlivé, jak jsou rozhodčí nominováni na zápasy:

Nevím, nejsme do toho zapojeni. Jsem si jistý, že se rozhodují podle svého nejlepšího uvážení, procesů a je to neustále pod kontrolou. Všechno, co děláme, se vyvíjí a je to neustálý vývoj. Budou se snažit, aby to bylo lepší a lepší a já jsem přesvědčen, že se to povede.

Jak velké bylo vítězství proti Wolves:

Co se velikosti týče, bylo docela velké, znamená pro nás opravdu hodně. Jsme v PL ve skvělé pozici, kterou udržujeme devět, devět a půl měsíců a v jaké chceme být, protože máme skutečnou šanci a jsme plně odhodláni udělat vše, co je v našich silách, abychom mohli pozvednout trofej. A zítra nás čeká velmi silný soupeř, kterého se opět pokusíme zdolat.

Jestli budou tuto sezónu v souboji o titul ještě těsnější rozdíly:

Budou, protože očividně záleží také na dalších dvou týmech. Jak jsem vždycky říkal, na nejlepších dvou týmech této ligy za poslední desetiletí a podle mého názoru také v celé její historii. Taková je situace.

Jaké jsou jeho dojmy z Chelsea v poslední době:

Obrovské zlepšení. Myslím, že si zaslouží být v tabulce mnohem výš. Když se podíváte, jaké podávají výkony a kam se dokázali dostat – finále EFL Cupu, semifinále FA Cupu, mohli i postoupit dál. Myslím, že Mauricio si vede impozantně a jsem přesvědčený, že je dostane výš.

Jestli se těší, že bude čelit Pochettinovi:

Těšit se? Musím proti němu hrát a on musí hrát proti mně! Bavíme se o dvou obrovských klubech, Londýnském derby, ohromně důležitém zápasu pro nás a jsme na něj připraveni nejlepším možným způsobem.

Jestli řízení zápasu potřebuje změnu: (pozn. red.: v originálu officiating, nenapadlo mě, jak lépe to převést do češtiny – rozhodcovství?)

Ne, myslím, že se to bude vyvíjet. Fotbal se vyvíjí a řízení zápasu se bude pravděpodobně vyvíjet jeho směrem, stejně jako technologie. Určitě budou vznikat nová pravidla, která budou postupně zavedena a my tomu musíme být otevřeni.

Jestli VAR rozhoduje v evropských soutěžích rychleji:

Super rychle, byl jsem fascinován. Ve dvou vteřinách vidíte pět různých obrazovek, takže bych rád tento postup přezkoumal.

Jestli rozpis zápasů potřebuje změnu:

Už jsem se k tomu vyjádřil minulý týden. Chápu, že je to vážně důležité téma, ale řekl jsem, co si myslím a uvidíme, jestli dojde k nějakému zlepšení a budeme se o hráče starat, jak nejlépe to půjde. My všichni, protože to není jen odpovědnost jednotlivců, ale všech činitelů. Klubů, které jsou silně zapleteny s vysílacími společnostmi, Fotbalová asociace. Je třeba učinit mnoho rozhodnutí a myslím, že se musíme sejít a znovu se zamyslet nad tím, co to děláme.

Jak blízko jsou hráči k vyhoření:

Nevím. Když jsem je ráno viděl, musel jsem je krotit, protože vítězství jim dodalo velkou dávku energie. Po výkonu proti Wolves a vítězství jsou teď všichni připraveni na Londýnské derby. Ale množství a objem těch zápasů je něco jiného a my nemáme prostor se na to ohlížet. Musíme se na to dívat pozitivně a mít pocit a myslet si, že jsme plní sil, abychom podali nejlepší možný výkon.

Jestli by do PL měli přijít rozhodčí z jiných zemí:

Musíme být otevření všemu, takže máme vlastníky i ředitele odevšud, manažery, hráče, já nevím. Myslím, že musíme hledat interně a že existuje velmi silný program na rozvoj rozhodčích. Bylo to něco, co jsme si už vysvětlili, že je třeba zpracovat a teď je to na nich. My tohle rozhodnutí neuděláme. Je to na nich, aby určili, kdo je nejvhodnější, aby se toho ujal.

Jestli pracoval s Palmerem v Man City:

Ne, byl příliš mladý.

O naší bilanci proti největším klubům a jak se změnila psychika:

Ať už je to mentalita, výkon nebo zlepšení týmu jako celku. Je zřejmé, že čím více velké týmy poražíte, tím více si věříte, že to dokážete znovu a znovu. Připravujeme se na každý zápas tak, abychom ho vyhráli a zítra to bude jednoznačně to samé. Ale musíme to prokázat na hřišti, jestli jsme toho schopní nebo ne.

Jestli půjdeme do zápasu jako favorit:

Když se podíváte na jejich historii, čeho dosáhli za posledních 20 let, tak je tam rozdíl. Velký rozdíl. My toho taky musíme dosáhnout, ale zatím jsme nic z toho nedokázali.

O více změnách na levé ose týmu než na té pravé:

No, faktem také je, že jsme na této straně měli několik zranění. Skutečnost, že jsme neměli Thomase nějakých šest, sedm měsíců, nás donutila hrát Declana na jiné pozici. Ale dívám se na to také pozitivně, protože máme možnost střídat hráče a nacházet jinou dynamiku a jiná spojení na této straně.

O projektu Chelsea:

Nejsem správná osoba. Můžu mluvit o tom, co jsme udělali my, ale co dělají jiné kluby je zcela na nich. Oni mají nějakou vizi a jim bude jasné, jak se dostanou tam, kam se dostat chtějí.

Jestli by chtěl mít k dispozici miliardu liber během přestupového okna:

To záleží. Hodně se mi líbí to, co mám. A jsem s tím velmi spokojený.

Jestli je utrácení peněz garancí úspěchu:

Myslím, že to je velmi krátký vzorek. Protože když se podíváte na historii PL za posledních 20 let, na kluby, které utratily nejvíce peněz a co se stalo, tak je tam podle mého velká spojitost. Takže záleží, jak se na to díváte.

Jestli Chelsea nakonec dopadne dobře?

Jsem přesvědčený, že ano. S jejich kádrem? Ano. A s manažerem, kterého mají? Ano.

Jestli by Timber mohl být součástí týmu v neděli proti Spurs?

To je rychlý krok. Uvidíme, jak se dnes bude cítit. Trénoval velmi dobře, vypadá připraven, ale potřebuje tuhle zatěžkávací zkoušku a následně si vyhodnotíme, zda už byl na zápas správný čas nebo bylo ještě brzy. Pokusíme se ho dostat do týmu na poslední zápasy.

Jestli EURO s Nizozemskem je na něj moc brzy:

V tuto chvíli to vypadá vzdáleně, protože ještě žádný zápas neodehrál. Takže uvidíme, jak mu to dnes večer půjde (pozn. red.: Včera odehrál první poločas za U21 a po necelých 8 minutách dal gól). Uvidíme, jestli může být plnohodnotným přínosem do našeho systému. A pak se uvidí, co se stane v létě.

O naplnění potenciálu Odegaarda:

Naplnění potenciálu? Doufám, že ne. Věřím, že stále může dokázat více. Pořád je velmi mladý a v posledních sezónách udělal ohromný posun. Má neskutečně důležitou roli v klubu a doufejme, že bude moci dále růst.

O tom, jak Martin dostál své „wonder kid“ nálepce:

Nebylo to jednoduché zejména proto, že tuhle nálepku musel nosit už od svých 14 nebo 15 let. Ale myslím, že to zvládl skvěle. A mluvím také o rozhodnutích, která udělal kvůli svému zlepšení, kvůli hernímu času a rozvoji své kariéry. Především jeho odchod do Realu Sociedad byl podle mého opravdu chytrým krokem, odtamtud všechno odstartoval a my teď máme hráče, jakého máme.

O jeho důležitosti při výstavbě týmu, který bude bojovat o titul:

No, je to náš kapitán. Je jedním z našich nejdůležitějších hráčů a je úžasné sledovat, jaký na nás má každý den vliv. Takže jsme opravdu rádi, že ho máme.

Volně přeloženo z arsenal.com

A zde ještě včerejší krásný gól Timbera za U21 pro ty, kterým utekl.