Tiskovka před Atléticem: Emile Smith Rowe, přestupový trh

Unai Emery se ve čtvrtek postaví obrovské výzvě, čekat ho bude Atlético Madrid. Emery před utkáním odpovídal:

na turné v Singapuru…
Zvykáme si velice dobře. Připravujeme se na dva další zápasy proti Atléticu Madrid a PSG. Během úterního dne jsme pracovali velmi tvrdě. Před Atléticem trochu ubereme.

na vedra během tréninků…
Je tu trochu více vlhka a tepla. Každý hráč i trenér, který tu je, však má návyky z cestování po celém světě s odlišnými podmínkami.

na to, že ve svém třetím oficiálním zápase vyzve PSG…
Během kariéry jsem pracoval v různých klubech. Nastoupím proti svému bývalému klubu a ten zápas pro mě bude trochu odlišný, ale přemýšlím jenom o naší přípravě.

na to, zda proti Atléticu bude chtít hrát ofenzívně…

Každý zápas je odlišný. Atlético Madrid i PSG jsou na vyšší úrovni než Boreham Wood. Oba kluby po MS ještě nemají všechny hráče zpátky. Úroveň týmů je však stále velká, rovněž čekáme na některé navrátilce. Jsem velice potěšený každodenní prací. Do ligy nám zbývají tři týdny.

na to, jak se jeví Emile Smith Rowe, který v sobotu bude slavit osmnácté narozeniny…
Prvně bych rád řekl, že klub mi poskytl mladého hráče, který má přítomnost i budoucnost v našem klubu. Emile je jedním z mladíků akademie, který s námi odjel na turné a mám z něho velkou radost.
Hrál za mládežnické reprezentační týmy od U-15 do U-17. Díky akademii Arsenalu se zlepšuje a je blízko tomu, aby ukázal svoji kvalitu v prvním týmu. Je mu stále sedmnáct let.
Chceme vytvořit jednotnou mentalitu. Osobně je pro mě důležité se dívat na každého hráče a také mladíky.
Jedná se o dobrý moment pro mladé hráče, aby se ukázali, pracovali každý den a ukázali svoji kvalitu. Denodenně pracují s našimi dospělými fotbalisty.

na brzký konec přestupové okna…
Ukončení devátého srpna je pro nás dobré, protože už poté začínáme PL a je lepší, když je okno zavřené v době, než se soutěže rozjedou. Ve Španělsku, Itálii nebo Německu to neudělali, ale pro nás je to dobré.

na to, zda ještě někdo přijde…
Jsem velmi šťastný s tím, jak klub pracuje. Pracujeme každý den, abychom se zlepšili. S hráči jsem velmi spokojený a jak už jsem řekl na minulé tiskové konferenci, pokud bude možnost podepsat jednoho hráče, tak to uděláme.

/arsenal.com, twitter.com/ÖZEL BÜRO GRUBU/