Barcelona FC 3- 1 Arsenal FC : Hodnocení hráčů

 

Moc jsme si to všichni přáli, postup přes Barcelonu, ale musíme uznat, že včera večer jsme prostě a jednoduše zaslouženě prohráli. Asi dlouho se ještě budou svádět diskuze o vyloučení Robina, apatii Cesca, vlivu absence Thea nebo lepším zpracování míče Nicklasem. Ale to už nám postup nevrátí. Arsenal má hned za tři dny šanci svým fanouškům jejich věrnost a trpělivost odměnit vítězstvím na Old Trafford. A upřímně, i já patřím mezi ty, kteří si více cení FA Cupu a anglického titulu než Ligy Mistrů.

 

Jinak upřímně, že by se mi chtělo to hodnocení dneska psát, tak na to rychle zapomeňte…

 

 

   škoda, to zranění asi nikdo nečekal. V případě delší absence nám vznikne zajímavá konstelace na brankářském postu do závěru sezóny. Nechtěný Almunia se shodou okolností stane naším spasitelem, vot éto paradoxy, jak by řekl klasik.

 

   3,5  velmi slabý zápas v provedení Gaela. Už v několik zápasech jsem si všiml, že nedrží ofsajdouvou pozici a dnes jsme na to opět doplatili. Zase bránil s metrovým odstupem a často umožňoval soupeři poměrně přesně za sebe rozehrát. Dopředu byl tak jako zbytek týmu zcela neškodný, dozadu bezpochyby nejhorší z celé obrany, jeho občasná neschopnost byť i odkopnout míč do…. mne děsila.  

 

    Pedro to s ním skoulel velice chytře a i když míč mu šel hodně doprava, tak když viděl Laurentovu nabízenou nohu, rychle do ní vletěl a Švýcar s píšťalkou nemohl dělat nic jiného. To byla jedna z mála chyb jinak dobře bránícího stopera. Messi mu utekl jen jednou, bohužel byl z toho první gól. Jinak působil jistě, dobře se orientoval a ještě úspěšně hasil za Gaela. 

 

   6  ten lepší z pilířů naší fatálně přetížené obrany. Absence defenzivního štítu způsobovala obrovský tlak na hru našich stoperů a Johan se s tím vyrovnával přeci jenom lépe než Laurent. Těžko ho vinit z nějakého gólu, i když při jednom si dost nešťastně namísto obraného zákroku sednul na zadek. 

 

   4,5 nepříliš povedený zápas, řada nepřesných přihrávek, několikrát se zapomněl vrátit, pro jistotu se pak už dopředu raději ani nepouštěl. Nečetl přihrávky soupeře, ale budiž mu ke cti, že byl hodně vytížený a vcelku přes něj nikdo s vážnějším následkem nepřešel. 

 

   2  už po zápase se Sunderlandem jsem psal, že neměl na hřišti co dělat, že Henri by ho strčil do kapsy. Dnes mi dal bohužel za pravdu. Tragický výkon, plný nepřesností, jalového běhání korunovaný fatálním selháním při gólu. Špatný v obraně, ještě horší dopředu. Myslím, že po zhodnocení letošní formy a vlivu zranění na jeho výkony bude nutné do týmu na jeho místo zapracovat někoho jiného. A taková to byla naděje… 

 

   7  tak se tak nějak bojím chvíle, až se nám nedej bůh Jack na chvíli zraní.  Kdo bude potom tím hnacím motorem mužstva? Obdivuji ho, v jeho věku má úžasnou vůli a je příkladem svým starším a o mnoho zkušenějším partnerům. Cesc by  si z něj měl vzít příklad, a nejen dnes. Jeho zachytávání míčů a napadání soupeře při rozehrávkách bylo přímo učebnicové. Dopředu má ještě hodně co zlepšovat, ale třeba jeho postupová přihrávka Nicklasovi ukázala, co z něj roste. 

 

   2,5  marně vzpomínám, kdy jsem viděl naposledy tak marné vystoupení našeho kapitána. Zkuste mi připomenout jeho horší výkon v dresu s kanónem. Cesc snad dnes nebyl ani na hřišti, ani duševně a ve druhém poločase už ani fyzicky. Jestli jindy je on ten rozdíl pro Arsenal, dnes to bylo bohužel naopak. Patička a absence jediné kvalitní nahrávky budiž toho důkazem. Po právu střídán, očekával jsem jeho odchod výrazně dříve.

 

   5  měl od Arséna evidentně hodně naloženo defenzivních povinností a velmi poctivě si je plnil. Na úkor hry dopředu, logicky, kde moc v prvním poločase vidět nebyl. Ve druhém přišlo zlepšení a vlastně Samirovi můžeme děkovat za vyrovnávací gól, ale jinak bylo standardní vidět ho v obklopení tří mandelinek bez sebemenší podpory Cesca či Robina a tedy předem odsouzeného k neúspěchu.  

 

   3,5  je otázka, jestli byl fit a jestli jeho zařazení se nám nevymstí v jeho další absenci. Dnes to bohužel nezvládl nervově, jeho první žlutá byla jak v jeho první sezóně v Arsenalu. Herně se nedařilo, ale nebylo divu, být na hrotu před takovou zálohou…. Druhá žlutá byla z říše vidin pana Švýcara, ale to nic nezmění na tom, že vyloučení oslabilo tým, i když Robin tomu v bránění včera také moc nedal. 

 

   3,5  na pravé straně se vyloženě trápil. Logicky, záloha Arsenalu dnes zůstala vyjma Jacka v šatně a tak si neměl ani s kým ten míč ťuknout. A Samir měl jiné úkoly a navíc druhou stranu hřiště. Na rozdíl od našeho „kapitána“ však zatnul zuby a rval se, působil na velkém prostoru a hodně a tvrdě napadal soupeře. Dopředu však díky presingu soupeře bylo vše tak jako u Cesca marné. 

 

 

Střídající hráči


     nerozvičený, nerozehraný, přesto přišel, viděl a zvítězil. Jasný MotM, který zachránil přetíženou obranu a vlastně celý tým od jasného debaklu. Arsenal neodjíždí s „bůrem“ jenom díky Manuelovi, tomu, kterého tady všichni včetně mně zatracovali. Zúročil obrovské herní zkušenosti a skvěle vybíhal a vykrýval prostor při průnicích do naší obrany. Vinit za branku nelze, ta penalta byla jako hra ve skořápky, prostě nevyšlo to. Dnes opravdu jistota, ale stále s tím smutným výrazem ve tváři. 


   nehodnocený, musím dát kritikům střídání za pravdu, Andrei měl nastoupit o mnoho dříve. Ale je otázka, co by tam dělal, když nikdo dnes nebyl 70 minut schopen dát dopředu jednu slušnou nahrávku. 


   mohl být slavný a splnit si tak svůj sen : kdyby dal na 3-2, byl by na titulních stránkách ještě hodně dlouho. Selhal však při zpracování jinak perfektní přihrávky od Jacka, nedokázal zpracovat míč a nezopakoval loňský zázračný skluz. Mohl bych si do něj kopnout, že z takové přihrávky by skóroval i Steve Wonder, ale Nick byl na hřišti strašně málo času a tak neměl prostor na opravu. Škoda, možná měl hrát v základu on, už jen kvůli loňskému úspěchu.  

Patrick