Arséne Wenger po zápase : Věci poslední dobou nejdou jak si představujeme …

O jeho zhodnocení hry…

Dobře jsme kontrolovali hru. Manchester United měl velmi málo šancí, dali gól z téměř první střely. Poté jsme je dostali do situace, ve které chtěli být – protiútoky. Jsou silní a skoro vždy 100% před soupeřovou bránou. V druhé půli jsme měli dobrou příležitost srovnat na 1-1 a o dvě minuty později to bylo 2-0. Oni můžou být v klidu, dokud se nedostanete na 2-1. Nakonec nemůžu vinit naše úsilí. Věci poslední dobou nejdou, jak si představujeme. Musíme se držet, podporovat jeden druhého a vrátit se silní. Byl to zvláštní zápas, vložili jsme do něj hodně snahy. V tuto chvíli každý brankář, který proti nám chytá je následně mužem zápasu. Já stále trochu podvědomě věřím, že úterní zklamání zahrálo svoji roli. Mohli jste vidět, že něco se z naší hry vytratilo, ne v našem úsilí nebo přístupu, ale v našem sebevědomí.

O jeho přesvědčení, zda Arsenal může vyhrát Premier League…

Věřím, že to můžeme zvládnout. Je to pro nás dobrý test, zda se dokážeme přeskupit, prokázat mentální sílu a rychle odpovědět. Následující týden je bez středečního zápasu, poprvé po velmi dlouhé době. Naneštěstí jsme přišli o Johana Djouroua do konce sezóny. Bude to obtížné. Máme dobrou příležitost ukázat, že jsme spolehliví.

O tom, zda sezóna prokluzuje mezi prsty…

No. Jsem velmi zklamaný. Prohráli jsme tři výzvy velmi zvláštním způsobem. Dnes jsme nebyli přehráni, ale byli jsme potrestání týmem, který byl přesnější před bránou než my.

O Djourouově zranění…

Má vykloubené rameno. Sezóna pro něj skončila.

O dnešních skluzech Paula Scholese…

Hřiště bylo dobré, rozhodčí byl dobrý a skluzy Paula Scholese byly špatné.

O mentální síle jeho týmu…

To brzy zjistíme. Na tento druh otázek odpovíme v příštích několika týdnech. Musíme ukázat, že na to máme odpověď. Jsme zvyklí, že jsme zpochybňování svým okolím, musíme také ukázat, že jsme dostatečně silní se s tím vypořádat.

O boji o titul v Premier League…

Posilní to naše odhodlání na domácím hřišti. Zápas s Manchesterem United (v Premier League) bude důležitý pouze v případě, že dokážeme vyhrát zápasy předtím. Jsem přesvědčen, že pokud by ten zápas měl být rozhodující, máme dobrou šanci na domácím hřišti. Do té doby je důležité, abychom rychle odpověděli. V sobotu jedeme na West Brom, tam uvidíme první známky našeho zotavení.

O tom, jak ho porážka v Barceloně ovlivnila…

Byl jsem zklamaný, ale ne ovlivněný. Věřil jsem, že se dnes kvalifikujeme. Oni jsou vždy velmi efektivní, a pokud nevyužijete šance, které máte, tak proti nim nevyhrajete.

 

 

/arsenal.com/