Tot*enham – Arsenal : Hodnocení hráčů

Arsenal dnes porazil sám sebe, jinak se dnešní výkon charakterizovat nedá…protože soupeř byl více než hratelný…

 

  zachránil tři góly, ale dva dostal. A na to se ptá historie, bohužel. Parker, Adebayor či Vaart na něj nebudou vzpomínat v dobrém, ale ruku na srdce, propadák s Walkerovou střelou nedal nevzpomenout na „blahé“ časy Lukasze. Až se Wojta vyvaruje takovýchto chyb, bude velký brankář. Doufám, že to bude brzy. 

 

  5,5  teprve nyní poznáme, jaké je to nemít Baca, snad nebude mít zlomenou nohu a rychle se vrátí. Až na jednu či dvě výjimky vymazal Balea, což se jeho nástupci vůbec nepodařilo. Za první gól bych ho nevinil, protože hasil za jiného. Dozadu hrál čistě a bezchybně, zato dopředu to byla slabota. Snad všechny přihrávky do vápna nenašly adresáta. Držme palce za brzké uzdravení i když, pokud Arséne řekne, že je „velmi znepokojený“, nevypadá to vůbec dobře.  

 

  5  Per se pomalu sžívá s týmem. Komunikace s Alexem nám trochu vázla, ale nebýt „asistence“ u prvního gólu kvoků, obešlo se to dnes bez hrubek. Zlepšil jasně práci s míčem, orientaci, lépe nachází spoluhráče a rychle se učí číst hru. Předvedl také několik dobrých bloků, i když jeho karetní zákrok byl ze šuplíku nepovedených. Bac a Alex mu to dnes hodně usnadnili. 

 

   6,5 jasně udával směr v defenzívě. Převyšoval skoro všechny spoluhráče v pohybu, přesnosti přihrávek, nasazení. Výpadek z úvodu utkání (Parker) trochu jeho celkový dojem pokazil, ale gólová přihrávka to vyrovnala. připadalo mi to, že se už na to trápení zálohy nemohl dále dívat. Je to tristní, že Alex z pozice stopera musel pomáhat naší jinak zcela kombinačně bezpohlavní záloze. 

 

  ví on vůbec že je obránce? Měl několik dobrých obranných zákroků, ale nebýt Songa, byl o poločase na ručník. Nechá se unést útočnou vizí a zapomíná, že vzadu je po něm díra. Zlepšuje se, ale Gaela vidí bohužel stále až za zatáčkou…

 

Francis Coquelin :    světlý bod v dnešním temném odpoledni. Produkt Wengerovy akademie dává trochu zapomenout na někdy až nechutné verbální útoky na Bosse. Snad to věční antiwengerovci přiznají. Francis byl dnes prostě fantastický a tak mě o to více mrzí, že nemám jeho fotografii z legálního zdroje. Jestli jsem počítal dobře, snad až na jednu výjimku byl plně úspěšný v bránění, jako správný DM zaskakoval všude, kde ostatní nestíhali. Vydržel v plném tempu celý zápas, zastavil Adebayora, Modriče, pomáhal Bacovi či Kierranovi. Nechci to zakřiknout, ale Alex má dobrého náhradníka, pokud bude muset on sám vypomáhat na stoperu. 

 

  3,5 snad ani nevím co napsat. Snahu nelze upřít, jeho zapojení do hry po celé šířce hřiště bylo solidní. Ale jakmile to došlo k vápnu, selhal. Podle mého byl dost zatažený, jak kdyby si dopředu nevěřil. Nebo neměl na to taktické pokyny. Na vině jeho nevýraznosti může být i nevyrovnanost výkonu Aarona. Na každý pád, se svými zkušenostmi měl on převzít v záloze taktovku a to neudělal. Zbytečně někdy držel míč a ztratil ho, což opakovaně vedlo k nebezpečným protiútokům. 

 

  2/4 Aarona bude nutné asi začít hodnotit po poločasech. V prvním to bylo tak na League One, ten druhý, alespoň ze začátku, byl trochu lepší. Vstřellil gól, ale za některé jeho přihrávky bych ho nejraději hnal na hostování. Snad nejsem sám komu připadá, že se se svou rolí v týmu nějak neumí vypořádat, buď je nervózní, nebo zbrklý, ale prostě na první tým Arsenalu to bezpochyby není. Záblesky geniality střídá s fotbalovou negramotností, ať při bránění, nebo při čtení hry. Jeho podržení míče s následnou přihrávkou dozadu je zcela kontraproduktivní. Mohl poslat Thea minimálně dvakrát samotného na brankáře a pohrdl tím. Arséne mu asi o poločase vyčinil, ale vydrželo to jen 15 minut. Záloha je bez jeho stoprocentního výkonu jalová, bohužel dnes tak jako jindy hrál dobře snad jen 15 minut.  

  4  mohl být hrdinou zápasu, ale takto… co napsat. Stačilo se ve 29.minutě trefit, stačilo, aby mu o pár minut Theo nahrál do jasné pozice, kdy byl sám i když by to měl na levou. A vše mohlo být jinak…. ale netrefit z jasné pozice branku je prostě trestuhodné. Za celý zápas vystřelil dvakrát a to je silně pod očekáváním. Celkově nemastný výkon, ale co chtít od útočníka, který stejně jako RvP či Theo nedostane pořádný míč od zálohy. V osobních soubojích ať v obraně či v útoku jeden na jednoho musí hodně popracovat, dnes nevyhrál snad ani jeden. 

 

   makal, běhal, trápil se. Asi tak by se dal stručně charakterizovat jeho dnešní výkon. Často jsem ho spíše viděl u půlící čáry, kam si chodil pro míče. Jeho nízká produktivita padá na hrb naší zálohy. Kazil přihrávky na krátkou vzdálenost. Nevystřelil, což pokládám za největší problém. Pozitivní bylo jeho nabíhání do volných prostorů, škoda, že naše záloha dnes na White Hart Line dorazila bez brýlí, jinak by Robina museli ve volných pozicích vidět.  Svou fotbalovou genialitu prokázal při nahrávce Gervinhovi na jasný gól. 

 

  4 slabota, slabota. Na hřišti byl vidět jen podle žlutých kopaček, a to je na Arsenal proklatě málo. Brečel bych při pohledu na soupeřovo vápno, kde stál permanantně vedle Robina a na pravé straně byla díra. To, že nepřihrál Gervinhovi v půlce prvního poločasu do jasné pozice, z něj dělá společně s jeho celkovým dnešním výkonem adepta na lavičku. Velký talent, který se v poslední době moc nepředvádí. Sice se snažil střílet, protáhl Friedla na roh, ale stále je to proklatě málo. Střídání přišlo pozdě. 

 

Střídající 

Arshavin (77) : příliš málo času na to, něco předvést, obzvlášť, když se skoro nedotkl míče. Čí je to vina, nechám na posouzení někoho jiného. Andrej je podle mého na odchodu z Arsenalu, tedy pokud si chce ještě zahrát fotbal….

Jenkinson (68)  : zbrklost nad zbrklost. Jeho angažování do prvního týmu byla velká chyba, prostě na to nemá. Roční hostování a pak se rozhodnout, myslím, že skaut poněkud s Carlem přestřellil…

Benayoun (72) : co se dá předvést za 18 minut, ve kterých Arsenal rezignoval na snahu zvrátit výsledek….stejně jako Arša se vlastně nedostal k míči. Nechápu, proč nebyl v základu na místo Aarona, jednou by to za zkoušku určitě stálo. 

 

 

Díky bohu, že další zápas hrajeme až za 14 dní a ještě k tomu doma se Sunderlandem. Snad se nám během reprezentační pauzy nikdo nezraní a s Bacem to nebude vážné. 

 

Patrick