Boss po zápase s Leyton Orient

 

Wenger: „Bylo důležité mít odpověď“

O odezvě na nedělní prohru…

Bylo důležité, že jsme dnes večer našli odpověď na to, co se stalo o víkendu. Udělali jsme to profesionálně, celou dobu jsme byli soustředění. Nedali jsme jim jedinou šanci a celkově to bylo normální vítězství. Když se podíváte zpět, mám za sebou dlouhou šňůru pozitivních výsledků a bylo důležité na ně dnes navázat. Máme dobrou šanci soustředit se na nadcházející týdny, protože nás čeká Sunderland v sobotu a Barcelona v úterý, poté čtvrtfinále FA Cupu. Toto nás udrží soustředěné.

O významu gólů pro Bendtnera a Chamakha…

Přišli jsme o Van Persieho, takže střílení gólů Bendtnera a Chamakha velmi důležité, nyní si dostatečně věří pro velké zápasy. Potřebujete, aby se vaši útočníci chopili šancí a Bendtner to dnes udělal velmi dobře.

O remíze 1-1 v Orientu…

Může se to stát. Tam bránili lépe a hřiště nebylo zrovna ve stejné kvalitě, takže vždy ztrácíte cenné vteřiny. V prvním zápase se mi zdáli hbitější, věřili, že mají doma šanci. Dnes jsme vstřelili rychlý gól a po celý zápas jim nedali šanci.

O výhře Chelsea nad Man United…

Tento výsledek nás stále drží v boji o titul. Cítil jsem, že jakkoli by to dopadlo, třeba i remíza, stále by to bylo dobré. Ale vše záleží na nás, na našich výsledcích a to říkám opakovaně už velmi, velmi dlouhou dobu. Záleží, jak vyrovnaní budeme ve svých výsledcích, to rozhodne titul. Ne (nedívám se na nadcházející zápasy), vím, že hrajeme s Man United doma a uvidíme, jak si stojíme, když budeme hrát proti nim. Teď je pro nás důležité být silní doma, to říkám už od prosince. Na začátku sezóny jsme přišli o body v domácích zápasech a od listopadu jsme na Emirates konzistentní. To pro nás bude životně důležité.

O tom, proč je Liga tak důležitá…

Protože Ligu vyhrajete po 38 zápasech a Carling Cup po pěti nebo šesti hrách.

Jestli je to „závod dvou koní“…

Je to těsné a napínavé, i ostatní mají šance. Nevylučuji Chelsea, nevylučuji Man City, protože všichni můžou ztrácet body kdekoli. Vypadá to, že v poslední době máme opravdu dobrou šňůru zápasů – pokud se podíváte na našich posledních 10 zápasů – a pokud si toho uchováme, máme velmi dobrou šanci.

O vstřelení 103 gólů v 45 zápasech…

Jsme na to velmi hrdí, protože to znamená, že se lidi příliš nenudí, když sem přijdou sledovat hru, ba naopak, že se baví.

O „tradiční rivalitě“ s Manchesterem United…

Ne protože to je Manchester United, ale protože je to důležitý zápas v cestě za titulem. Těším se na to. Je obtížné předpovědět, jak my přistoupíme k zápasu a jak oni přistoupí k zápasu. Pro nás to bude zápas po Barceloně a pro ně zápas před Ligou Mistrů. Samozřejmě výsledek v Barceloně na to vše bude mít vliv.

O důležitosti Marouane Chamakha…

Potřebujeme Chamakha v zápasech, které nás čekají. Měl skvělý začátek sezóny až do konce listopadu, poté se zdál trochu vyhořelý. Nyní vypadá, i na trénincích, že se vrací zpět. Nějakou dobu vypadal velmi unavený, ale nyní je pro něj důležité, že vstřelil gól.

O zranění Tomáš Rosického…

Je v pořádku, dostal loktem do hlavy. Měl závratě, tak jsme ho stáhli.

O debutu Conora Hendersona…

Pokud se podíváte na všechny anglické hráče, kteří se objevují, je to fantastické. Vedl si dobře a ukázal, že je technicky na úrovni, kterou zde vyžadujeme. Má přesnou, jemnou levou nohu a je dobře stavěný. Dostával by šance už před delší dobou, ale byl zraněný.

O formě Abou Diabyho…

Hrál pět nebo šest zápasů v Premier League od začátku sezóny, proto jsem ho stáhnul v 60. minutě. Mě připadal hbitý s míčem, má dobrou akceleraci a sílu. Na druhou stranu, jeho poziční hra v záloze už tak úplně rázná nebyla.

O Bendtnerově hat-tricku…

Posouvá ho to do soupeření o místo v základní sestavě proti Sunderlandu. Pro nás to bude životně důležitý zápas. Musíme dělat svá rozhodnutí zápas od zápasu, pokud porazíme Sunderland, budeme v dobrém postavení, takže všechno soustředění je na ten zápas.

 

O jeho výkonu na Nou Campu minulý rok…

Minulý rok proti Barceloně hrál dobře. Teď je důležité aby, pokud nastoupí, hrál dobře proti Sunderlandu.

O možnosti být favoritem v zápase na Old Trafford…

Počkejme si napřed, jak dopadnou následující dva zápasy a kdo bude k dispozici. Budeme hrát se sestavou, která bude mít největší šance na postup dál, to je jisté.

O Leytonu Orient…

Vyjadřuji jim uznání za snahu vždy hrát, řekl jsem to jejich manažerovi. Chtěli hrát fotbal a to velmi pozitivním způsobem. V League One mají dlouhou sérii zápasů bez prohry, takže celkově hráli velmi dobře.

 

 

/arsenal.com/