Tiskovka po zápase s Leeds United

o hodně lepším druhém poločase…
Ano, díky bohu. Vůbec jsem nebyl rád. Prvních 30 až 35 minut, to, jak jsme začali, jaký jsme měli přístup… Před zápasem jsem se hráče snažil připravit na to, co mohou od Leedsu očekávat. V každém zápase Championship hrají velmi tvrdě. Hrát proti nim je těžké a nepříjemné. Vše se odehrává v soubojích, takže pokud na jejich hru nejste připraveni, tak jste zranitelní. Samozřejmě druhý poločas byl úplně o něčem jiném.

o tom, zda byl v poločase naštvaný…
Ano.

o tom, zda to dal hráčům najevo…
Když vidím to, co nechci vidět, teď nemluvím o technice nebo taktice, co od nich očekávám a standard, který chceme dosahovat v určitých oblastech, tak nemohu být rád a hráčům to dám vědět. Každý den se o nich něco dozvím. Jak reagují, když prohrají nebo vyhrají a co v takovém případě následně potřebují. A také to, jak reagují, když chtějí. Protože předtím, jak každý řekl, jsme měli problém s fyzičkou, takže jsme si nedokázali udržet určitý rytmus nebo intenzitu v průběhu hry. Dnes dokázali odehrát 94 minut ve stejném rytmu. To je něco, co musí pochopit jako tým.

o tom, zda ho překvapila hra v prvním poločase…
Upřímně, ne. Myslím, že pro ně bylo velkým uvolněním, když porazili Manchaster United. V takovém případě se Vaše tělo a mysl snaží relaxovat po dobu jednoho nebo dvou dní. Ale momentálně nejsme v pozici, kdy bychom mohli relaxovat, protože stále nejsme dost dobří.

o tom, že Leeds mohl do poločasu vést 2:0..
Proto jsme museli odpovědět. Změnili jsme některé věci. Největší změnou byl náš přístup v druhém poločase, mentalita a agresivita. Začali jsme vyhrávat všechny souboje, hráli jsme na jejich polovině a kombinovali směrem dopředu.

o tom, jak takto hrát od začátku…
Jak? To je dobrá otázka. A za další tři dny to bude ještě lepší otázka. To je moje práce, to musím zjistit. Hrál jsem takový typ zápasů a v uplynulých měsících jsme hráli proti týmům, které Vám hru velmi znepříjemňují. Hráči na to nejsou zvyklí a ze zápasu se stává bitva. Když získáte míč, tak utočíte, když jej ztratíte, tak čelíte protiútoku. Myslím, že i tohle si museli zažít.

o tom, zda jednou z největších výzev bude znovu získat konzistenci…
Rozhodně, protože nebyli konzistentní již několik měsíců. Dnešní večer je pro ně dobrou lekcí. Takže mohou na hřišti 30 nebo 35 minut trpět, nebo si mohou zápas užít a cítit se po výkonu, který předvedli ve druhém poločase, na sebe hrdí. Je to jenom na nich.

o šancích Leedsu na postup do Premier League…
Noční můra, hrát proti nim je jako noční můra. Před zápasem jsem řekl, že hrát proti nim, bude to stejné, jako jít k zubaři. Jsou skvělým týmem. To, čeho dosáhli a jejich konzistentnost, které dosahují s hráči, které mají. Když analyzujete jejich hru, tak vidíte, jak jsou dobří.

Arsenal.com