Tiskovka po zápase s Newcastle United

O tom, zda někdy viděl vstřelit vítězný gól hráče, který byl vyloučen…
Dnes to bylo poprvé! Byl jsem naštvaný, protože když jsem to viděl v televizi, tak to nevypadalo na vyloučení. Naštěstí se rozhodli to zkontrolovat VARem. Dnes zafungoval správně, takže jsem rád, že jej máme.

O výkonu Emile Smith Rowa…
Znamená to, že mu věříme, že hraje opravdu dobře, že se zlepšuje a stává se důležitou součástí týmu. Dnes to ukázal tím, s jakou chutí nastoupil. Řekli jsem mu, aby se více dostával to vápna, kde může být nebezpečný a dnes díky tomu vstřelil velmi důležitý gól

O Gabrielu Martinellim…
Jsem z toho zničený. Před zápasem jsem byl ve své kanceláři, když mi jeden z trenérů přišel říct, že se Gabi zranil, že si zvrtnul kotník. Když jsem za ním přišel, tak plakal, měl velké bolesti. Nevypadalo to dobře, takže asi nebudeme mít dobré zprávy.

O tom, kdy budeme vědět více…
Doufám, že bude mít sken hned v neděli. Opravdu chceme vědět, jak na tom je. Chce hrát další zápas, je mu to jedno, dokáže překonat tu bolest. Doufejme, že nejde o nic vážného, ale opravdu to nevypadalo dobře.

O tom, že může věřit mladíkům…
Ano, protože není jednoduché se takto ukázat v tak složitém období. Samozřejmě kolem sebe potřebují zkušené hráče, kteří jim pomohou. Myslím, že máme dobrý mix hráčů. Nesmíme do nich vkládat příliš odpovědnosti, ale máme mnoho talentovaných hráčů na několika postech, kteří jsou příslibem do budoucnosti.

O formě Williana…
Myslím, že se stále zlepšuje. Proti West Bromu hrál opravdu dobře. Zároveň ho zbrzdilo nachlazení, takže téměř dva týdny netrénoval a nehrál zápas. Dnes měl pár dobrý okamžiků a zároveň i okamžiků, kdy potřeboval pomoc od spoluhráčů, také některé jeho rozhodnutí nebyly nejlepší. Ale budeme to s ním dále zkoušet, na tréninku ukazuje jak moc to chce, jen potřebuje sebedůvěru. Víme jak dobrým hráče je.

O tom, zda je těžké udržet vysoké sebevědomí u Williana…
Myslím, že když tým vyhrává, tak je to jednodušší. Musí si lépe porozumět s některými hráči. Dnes hrál i na jiné pozici, ale dostane se tam.

O Thomas Partey…
Došli jsme k závěru, že ještě nebyl úplně připravený. Snad ve čtvrtek bude k dispozici, uvidíme jak bude trénovat v následujících dnech. Je na tom ale dobře.

O Newcastle United…
Očekávali jsem, že to bude těžké, když uděláte tolik změn, tak se to projeví na hře. Myslím, že jsme měli několik příležitosti to ukončit dříve, ale když se nedokážete prosadit, tak víte, že to otevírá příležitost i soupeři. V takových zápasech potřebujete brankáře na kterého se můžete spolehnout. Dnes to Leno udělal a následně jsem využili našich šancí. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.

Arsenal.com