Tiskovka po zápase se Spurs

O návratu…

Těší mě naše odpověď na průběh zápasu, kdy jsme prohrávali 2:0 a také atmosféra, kterou vytvořili naši fanoušci. Hnali nás dopředu, po tom, co jsme vstřelili první branku, tak nás hnali za vyrovnáním a následně do dalších šancí, abychom vstřelili i třetí gól. Zasloužili jsme si více. Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první. U prvního gólu jsme udělali taktickou chybu, kdy jsme hráli více srdcem než hlavou. Snažili jsme se bránit Kanea dvěma hráči, ale měl jej bránit pouze jeden a druhý tam měl být jako pojistka. Druhý gól je to stejné, jedna chyba. Jde o frustraci po prvním gólu. Zápas byl z fotbalového hlediska skvělý, ale ne pro nás. Jsem pyšný na naši práci, naše hráče a naše fanoušky.

O výkonu Mattea…

Je velmi mladý a stále se zlepšuje. Loni si zvykal na Premier League, nabíral sebevědomí a sbíral zkušenosti. Letos je pro nás přínosem při hře s balónem. Poskytuje nám možnost kombinace a kontroly, takže je pro nás velmi důležitým hráčem. Pracuje na tom, aby se zlepšil v defenzívě a také na tom, aby zesílil. Je velmi ctižádostivý a stále pracujeme na jeho rozvoji. V případě, že předvede hroší výkon, než jaký předvedl dnes, tak se mu snažím pomoct, aby svoji hru zlepšil.

O tom, jak důležitá je vyrovnaná obraná hra…

Dnes jsme hráli hodně srdcem a Spurs toho dokázali využít ke vstřelení gólu. První gól jsme dostali, protože jsme se snažili Kanea bránit dvěma hráči. Druhý gól padl nejspíše po frustraci z prvního gólu. Penalta… ve vápně nesmíme hrát bezhlavě. V druhém poločase jsme hráli skvěle. Celkově převažují pozitiva nad negativy. Poučíme se z našich chyb a zlepšíme se.

O zákroku Xhaky…

Nějaké chyby mohou přijít, chci, abychom se znich poučili a zlepšili se. V zápase bylo mnoho pozitiv, jak individuálních, tak i kolektivních, a to stejné platí pro Xhaku. Penalta je samozřejmě zklamáním, ale hrál a pracoval velmi dobře. Pokud bychom vyhráli, tak by se o těch chybách mluvilo méně, ale udělali jsme dvě chyby a obě byly potrestány. O poločase jsme o tom mluvili v šatně a ve druhém poločase jsme hráli lépe. Drželi jsme balón, měli hodně rohů a střel, ale nedostávali jsme se do pozic, ze kterých bychom mohli skórovat. Myslím, že jsme si zasloužili vstřelit třetí gól.

O možnostech ve středu pole…

Pokud máte hráče typu Pepe, Lacazette a Aubameyang, tak potřebujete také vyváženost v záloze. Potřebujeme kreativní a defenzivní hráče a s naší filozofií také hráče, kteří vyvíjí tlak na protihráče. Myslím, že jsme odvedli velmi dobrou práci. Lucas hrál skvěle, stáhl jsem ho jen proto, protože jsem chtěl oživit zálohu čerstvým hráčem z lavičky, který svojí kreativitou může pomoci útoku. Matteo, Lucas, Ceballos, jakmile nastoupil a Xhaka … ano udělali jsme několik chyb, to je pravda, ale také můžeme mluvit o spoustě pozitiv.

O tom, zda má Alex Lacazette poraněný hamstring…