Tiskovka po zápase

O jeho pocitech z výsledku…

Cítím se zklamaný, protože jsme na konec nezískali tři body. Vzhledem k průběhu zápasu mám pocit, že bychom si je zasloužili, ale musíme se podívat pravdě do očí. Inkasovali jsme tři laciné góly a když se vám taková věc stane, je extrémně těžké zvítězit.

Jestli je těžké hráčům říct, že pokud chtějí vyhrát v lize, musí porazit Man City…

Hráči po tom opravdu touží. To, co jsem v tomto zápase zažil spolu s hráči, zaměstnanci i fanoušky bylo něco neuvěřitelného a vím, jak to bylo obtížné. V první minutě jsme udělali obrovskou chybu a inkasovali. Krátce na to jsme udělali druhou chybu a bylo to 0:2.

Snažíte se prostě hrát dál proti týmu, který hraje to co potřebuje, protože se chce zachránit a hned po nástupu do poločasu skóruje potřetí. Pak nad vámi visí otazník, co uděláte jako jednotlivec a co uděláte jako tým.

Nemůžu hráče milovat víc za to, jak na celou situaci zareagovali. Je radost je trénovat stejně jako být součástí tohoto klubu a prožívat to všechno spolu s týmem. Na konci zápasu jsme za stavu 3:3 měli dvě velké šance skórovat, ale bohužel se to nepovedlo.

O tom jestli je těžké udržet hráče nohama na zemi…

Oni nohama na zemi jsou a mluvili jsme o tom. Je to o tom hrát svoji hru a nenechat se rozptylovat tím, proti komu se hraje. Začali jsme zápas a stalo se to, co se ve fotbale zkrátka stává a to i v klíčových chvílích. Co naděláte?

Poté se však snažili hrát dál a hráli tak, jak jste mohli vidět. Vytvořili si spoustu šancí a přenesli svůj zápal i na ochozy. Na konci to je těžké, protože vidíte hráče ležet na zemi a jak jsou zklamaní. Myslím, že každý z nich musí pro dnešek vypnout, strávit výsledek a zítra přemýšlet nad tím, jaký je nejlepší způsob, jak City porazit.

O tom jestli za výsledek můžou individuální nebo systémové chyby…

Dneska je to jasné.

O tom jestli spolu poslední tři výsledky souvisí…

Když zvítězíme, řeknu vám proč. Když remizujeme snažím se vám říct správné vysvětlení. Dnešek je jasný. Nemůžete inkasovat tři laciné góly jako my a předpokládat, že vyhrajete zápas v Premier League, pokud nepředvedete zázrak. Případně pokud předvedete výkon jako my v posledních 15 minutách, pak máte ještě šanci.

Co si z toho zápasu odnést?

Doufám, že více víry. Když dokážete to, co dnes hráči předvedli, proti všem předpokladům a pravděpodobnostem v opravdu těžké situaci, musíte věřit ve své schopnosti. Dnešek byl opravdu těžký. Musíme se soustředit na to, co se dnes stalo a čím jsme si prošli.

Měli by hráči využít tlaku, který je na ně vytvářen?

Absolutně. At‘ si ho užijí. At si užijí situaci ve které se nachází a pozici na které se nacházíme, stejně jako každý odehraný míč.

O Martinellim, který vstřelil 15 ligových branek v této sezóně

Nedostanete se do pozice v jaké jsme my bez hráčů, kteří hrají konzistentně dobře celý rok. Gabi je jedním z takových hráčů.

O tom jak chce přistoupit k zápasu s Man City

Nemyslím si, že by hráči měli problém se sebevědomím [vzhledem k dnešnímu comebacku]. Většinou se hráči v takových chvílích začnou schovávat, já to ale neviděl u jediného hráče. Nebojí se riskovat a zaujmout iniciativu.

Proto jsme si vytvořili dnešní šance. Proto jsme srovnali z 1:3 na 3:3. Musíme se ale vyvarovat hloupých chyb jako dnes. Je to takhle jednoduché.

O vlivu Leandro Trossarda a jestli si zaslouží nastupovat v základu…

Rozhodně ano. Je to o tom, jak hrát všechny pohromadě a zachovat správný balanc v sestavě. Dnes nastoupil a znovu předvedl dobrý výkon.

Jestli to byl těžký zápas pro Fabia Vieiru…

Byl to těžký zápas pro spoustu hráčů včetně Fabia. On toho moc neodehrál. Měl dobré fáze zápasu, ale měl na to vliv i průběh zápasu. Je rozdíl, jestli začne zápas a všechno jde jako po másle nebo naopak musíte dohánět dvougólové manko. Pak je všechno o dost složitější a nepomůže to.

O tom jestli rozumí tomu, proč je City považováno za favorita…

To neovlivníme.

/Arsenal.com/