Tiskovka před zápasem s Olympiakosem

Mikel Arteta a Alex Lacazette se zúčastnili tiskové konference před zápase Evropské Ligy proti Olympiakosu.

o tom, co ho v prvním zápase nejvíce potěšilo…
MA – celkový přístup, kromě prvních deseti minut, kdy jsme měli problémy s kontrolováním hry, pak se mi nelíbily situace, ve kterých jsem odevzdali balón a nemohli tak hrát naši hru. Kromě toho jsem ale spokojen s přístupem hráčů ve venkovním zápase na půdě dobrého protivníka. Navíc se nám podařilo vstřelit gól a vyhrát zápas, což je také dobré.

o tom, jak moc pro něj znamenal gól proti Newcastlu a jeho následná oslava…
AL – gól jsem si opravdu užil, protože jsem předtím dlouho žádný nedal. A také to, jakým způsobem ho se mnou oslavili spoluhráči, což ukazuje, jakou atmosféru máme v týmu.

o novinkách o zranění Kolasinace…
MA – dnes (čtvrtek) jde na prohlídku ke specialistovi a odpoledne budeme vědět více. Měl velké bolesti, takže neočekáváme nic pozitivního.

o tom, zda si Sead v této sezóně ještě zahraje…
MA – Snad ano, ale upřímně nevím. Zaleží, jestli bude muset na operaci nebo ne. Snad budeme vědět více odpoledne.

o tom, zda upřednosňuje nějaké soutěže a jestli to ovlivní výběr týmu…
MA – hráče vybírám podle toho, co vidím na tréninku, jejich vytížení a způsobu jakým chceme hrát daný zápas. Máme tři cesty, jak se dostat do evropských soutěží. Budeme se snažit na všech frontách, budeme postupovat zápas od zápasu. To je to jediné, co můžeme dělat, protože naše cíle jsou zatím stále daleko.

o tom, zda si myslím, že Premier League je možnou cestou…
MA – musíme vyhrát hodně zápasů. Musíme být opravdu velmi konzistentní, zatím jsme vyhráli dva zápas, což je málo.

o tom, jak se tým zlepšuje…
MA – samozřejmě se odehrálo mnoho věcí ve dvou měsících a to ve všech oblastech. Myslím, že jsme na dobré cestě, což nám dávají najevo i fanoušci, kteří nám dodávají pozitivní energii, když hrajeme na Emirates. Samozřejmě nás toho ale ještě hodně čeká.

o fyzické náročnosti Premier League…
MA – mluvil jsem o náročném program v prosinci a lednu, který si začne vybírat svoji daň v únoru. Po březnové pauze se to začne zase zlepšovat. To je jeden z důvodů, proč je krásné v této lize hrát, protože máte spoustu zápasů, které jsou fyzicky náročné.

o mladých hráčích v klubu…
AL – je to dobré jak pro klub, tak i pro tým. Znamená to, že v akademii máme hodně kvalitních hráčů. Samozřejmě se musí ještě zlepšit, protože jsou mladí.

o tom, jak důležité je udržet Pierre-Emericka Aubameyanga…
AL – je to opravdu důležité. Je jedním z nejlepších, nebo možná nejlepší hráč v této sezóně v Arsenalu. Samozřejmě doufám, že zůstane.

o tom, kdo mu pomohl ukončit brankový půst…
AL – trenér a samozřejmě i spoluhráči. Sice jsem útočník, ale moji jedinou prací není střílené branek. Musím pomoci týmu bránit a tvořit hru. Samozřejmě to pro mě nebylo jednoduché, ale ostatní mi pomohli.

o tom, zda cítil tlak, když nedával branky…
AL – Nějaký tlak tam byl, ale spíše z mé strany, protože jsem chtěl gól dát a pomoci týmu. Nešlo o tlak pro zvýšení přestupní částky.

o tom, zda bylo náročné pro Nicolase Pepeho vypořádat se s tlakem z očekávání…
AL – ne protože zde hraje teprve první rok. Samozřejmě chtěl dávat góly a tím pomoci týmu, ale ví, že potřebuje čas na adaptaci v nové lize a týmu. Myslím, že už se na hřišti cítí lépe.

o tom, jak hodnotí Bukayo Saku…
AL – je opravdu dobrý. Řekl bych, že je to nejlepší mladý hráč v lize. Jak jsem řekl, potřebuje se ještě zlepšit, ale můžete vidět, že má kvalitu a pokoru. Je skvělé, že hraje. Chce na sobě pracovat a dokáže přijmout kritiku.

o tom, co z něj dělá nejlešpího mladého hrače v lize…
AL – To je jednoduché, jeho kvalita. Má dobrou levou nohu. Jelikož je pokorný, tak je pro něj jednodušší se zlepšovat.

o tom, zda ho lidé podceňovali při jeho brankovém půstu…
AL – Nepřemýšlím nad tím, co někdo říká. Pro mě je důležité, jestli je se mnou spokojen manažer a spoluhráči.

o tom, zda lidé oceňují jak dobrý Aubameyang opravdu je…
AL – Myslím, že by lidé měli o Aubovi více mluvit, protože toho dělá více, než jen to, že střílí góly. Pracuje pro tým i směrem do obrany a vytváří prostor pro ostatní útočníky, Eddieho nebo mě. Myslím, že když začneme vyhrávat více pohárů, tak o něm budou lidé mluvit.
 
o tom, zda prožívá nejtěžší sezónu…
AL – je složitá, ale začínáme se zlepšovat a věřit si, protože jsem se z toho dostal a vím, že mohu být ještě lepší.

Arsenal.com