Tiskovka před zápasem s Sheffieldem United

o přestupových spekulacích…
Mám pro Vás špatné zprávy, nemám k tomu co říct.

o tom, že jsme spojování s Johnem Stonsem…
Není to pravda.

o tom, že jsme spojování s Franckem Kessiem z AC Milan…
Momentálně to také není pravda.

o tom, že nemáme dostatek defenzivních hráčů…
V obraně máme nyní hodně problémů, je pravdou, že zranění Caluma změnilo naše plány. V tomto období se takové věci normálně stávají. Musíme to přijmou, tak jak to je. V sobotu musíme poskládat 11 hráčů, kteří vyběhnou na hřiště a jsem si jistý, že to dokážeme. Všichni odevzdají maximum a je se pokusím vybrat ty, kteří se nejvíce hodí pro tento zápas.

o tom, že je šance v lednu někoho přivést…
Ano, ale musí to být správný hráč, kterého dokážeme po finanční stránce získat a nalákat a samozřejmě jsou tu i další faktory.

o tom, zda má svůj seznam posil…
Ano, mám. Vždycky jej musíte mít, kdyby náhodou!

o snaze zmírnit trest Aubameyanga…
Bylo potvrzeno, že bude chybět tři zápasy. Takže nám bude chybět jeden hráč ve třech zápasech. Je to velká škoda a zároveň velká ztráta. Bohužel to špatně načasoval, bylo to jeho rozhodnutí a mi to musíme akceptovat.

o tom, co bude týmu nejvíce chybět, když nebude hrát Auba…
Auba byl po zápase s Crystal Palace velmi smutný. Byl zklamaný z toho, že kvůli němu se dohrávalo v 10. Podle mě to byla nešťastná náhoda. Pode mým vedením hraje skvěle, dobře trénuje, pracuje velmi tvrdě. Střílí góly a byl asi naším nejdůležitějším hráčem. Takže jeho ztráta je pro nás opravdu špatná.

o tom, jestli tým bez Auby na hřišti hraje hůř…
Nevím, ještě jsem to nezažil. Doufám, že ne. Doufám, že můžeme hrát lépe a vyhrávat. Ostatní hráči se musí ukázat. Když nehraje jeden z nejlepších hráčů, tak ostatní hráči musí převzít jeho zodpovědnost. Když nehrají, tak chtějí také svoji šanci. Teď mají možnost. Když dokážete to, co on, tak mě přesvědčíte o tom, že jste stejně dobrý, ne-li lepší. Máte svoji šanci.

o tom, na co se zaměří v zápase proti Sheffieldu United…
Udělali na mě opravdu dobrý dojem. Viděl jsem hodně jejich zápasů a na všechny jsou dobře připraveni. Vše, co dělají, tak má smysl, je těžké je zlomit. Jejich soudržnost je neskutečná, to, jak bojují jeden za druhého a přesně ví, jak chtějí hrát. Bude to opravdu těžké, dnes jsem na to upozornil hráče.

o tom, jak může pomoci Lacazettemu najít ztracenou střeleckou formu…
Můžete mu dodat sebedůvěru tím, že s ním budete mluvit, ale balón musí skončit v síti. Myslím, že to pro útočníky ta nejlepší medicína. Musíme se snažit dostat Lacu do pozic, ze který může skórovat v průběhu hry.

o tom, jestli při absenci Auby dostane šasnci Martinelli…
Vždy když nastoupí, tak je vidět, ale to nejen on. Stejně tak to je u Reisse a Nica. Takže ať už nastoupí kdokoliv, tak musí přemýšlet nad tím, že musí být rozdílovým hráčem.

o tom, jestli je John Stones hráčem, kterého by chtěl v Arsenalu…
John je hráčem, kterého mám opravdu rád. Podepsali jsme do City, když jsem tam působil. Dlouho jsem s ním pracoval a dobře ho znám. Má hodně vlastností, které se mi libí na stoperech, ale nemáme zájem.

o tom, jestli Dani Ceballos je součástí jeho plánů…
Ano. Dani byl téměř dva měsíce zraněný a musel se léčit v Madridu. V prvních týdnech po jeho návratu nebyl fyzicky připraven, aby mohl hrát. Je pravdou, že na jeho pozici mám hráče, kteří odvádějí dobré výkony. Minulý týden byl již připravený hrát, tak jsem se rozhodl pro jiného hráče. Ale dobře trénuje, jsem s ním spokojený a velmi dobře ho znám.

o tom, zda mu nebude vadit, když Arsenal nikoho nepřivede…
Jsem spokojen se svým týmem a myslím, že tento tým je schopen dosáhnout našich cílů. Chci, aby hráči zůstali, abych z nich dostal maximum, ale pokud se situace změní a budeme někoho potřebovat, tak se to pokusíme vyřešit.

o tom, kdo bude v sobotu kapitánem…
Záleží na výběru týmu.

Arsenal.com