TK: Arteta po West Hamu

Mikelovi Artetovi se ulevilo, jakmile uslyšel konečný hvizd hlavního rozhodčího v sobotu večer.

Náš manažer zapumpoval rukama, jakmile závěrečný hvizd potvrdil, že, navzdory velké snaze West Hamu, Arsenal zatím zůstává stoprocentní v Premier League.
 
Arteta po zápase hovořil s médii. Zde jsou jeho slova:
 
o našem výkonu…
Myslím, že jsme měli v určitých okamžicích trochu štěstí, ale nakonec jsme našli způsob, jak vyhrát. A to je mentalita, kterou od týmu chci, vždy věřit až do poslední chvíle, že to dokážeme. I když se nám zrovna nedaří a sami si hru v určitých pozicích a momentech komplikujeme. Ale nakonec jsou to tři body a od toho jsme tady. Ale spoustu věcí z tohoto zápasu musíme probrat, protože je třeba vylepšit spoustu věcí.
 
o kvalitě gólu Eddieho Nketiaha…
Ano, myslím, že oba góly byly hezké, opravdu hezké. V některých fázích hry jsme byli dobří, ale nebyli jsme dostatečně konzistentní a stále si myslím, že před sebou máme ještě dlouhou cestu. V prvních 15 nebo 20 minutách jsme si věci opravdu komplikovali množstvím ztrát míče, které jsme bez jakéhokoli tlaku ztráceli. To s sebou samozřejmě přináší nejistotu ve hře a je těžké se dostat do pohody. Nechali jsme soupeře hrát to, co jim vyhovuje, což samozřejmě byla voda na jejich mlýn. Na konci byli všichni hráči vyčerpaní, fyzicky i psychicky. I proto jsem rád za všechny naše hráče, že za to, že nepřestali o zápas bojovat, byli nakonec odměněni.
 
jestli lze Arsenal považovat za uchazeče o titul…
Ne, myslím, že jsme hodně daleko od toho, kde chceme být. Ale myslím si, že pokud se zeptáte jakéhokoli manažera v Premier League, zda je spokojen s tím, jak se všechno pro tým v současnosti vyvíjí, jeho odpověď bude pravděpodobně ne, protože jsme všichni měli extra krátkou přípravu a stále se musíme adaptovat na nové věci. Dost hráčů nemá dostatečnou fyzičku a nejsou stoprocentně připraveni. Ale je super, že jsme začali dvěma výhrami a máme 6 bodů a můžeme se soustředit na to, jak pokračovat v tomto trendu výher.
 
jestli se v tomto zápase jednalo o nejhorší výkon od doby, kdy převzal tým…
Ano, hlavně v prvních 15 minutách zápasu. To považuji za velmi zvláštní, protože jsme dnes hovořili s kolegy o tom, že tento týden vypadaly tréninky velice dobře a v ohledu na kvalitu rozhodování při hře, kvalitu hry a zakončení se jednalo o zdaleka nejlepší týden od doby, kdy jsem k týmu přišel. Ale v prvních 15 minutách zápasu jsme najednou překvapivě často přihrávali hráčům ve špatných dresech. To musíme zlepšit a víme, že nás čeká ještě spousta práce. Pozitivní je, že všichni bojovali a zkoušeli to znovu a znovu, nikdo se nesnažil schovat. Mohou dělat chyby, ale nedovolím jim se skrývat. A nakonec byli odměněni.
 
o tom, co může tento zápas znamenat pro sebedůvěru Nketiaha…
Je to důležité nejen pro něj, ale také pro celý tým. Je to jasný signál pro všechny na lavičce, že mají jasný úkol, když se dostanou na hřiště. Ať je to na jednu minutu, nebo 45 minut, vždy tam jdou proto, aby pomohli týmu. A Edie byl dnes nesmírně důležitý, odvedl svou práci opravdu dobře.
 
jestli chce nabídnout prodloužení smlouvy Lacazettovi…
Je to hráč, se kterým jsem opravdu spokojený. Myslím, že jsme mu prokázali hodně důvěry, za dobu kdy jsem s týmem. Ale nechceme začít žádné spekulace. Víme, že o každém hráči, který má méně než dva roky do konce smlouvy, se bude vždy mluvit.
 
jestli s ním bylo zahájeno jednání o prodloužení smlouvy…
V tuto chvíli jsme žádná jednání nezačali. Do konce přestupového období máme ještě spoustu práce a to je naše současná priorita.
 
jestli musel změnit mentalitu, aby byl Arsenal schopen vyhrát podobné zápasy…
Asi po 55 nebo 65 minutách jsem měl pocit, že upadáme. Viděl jsem, že tým se trochu vzdává, protože soupeř nás ve dvou nebo třech momentech nebezpečně ohrožoval a naši hráči trpěli. Pokusil jsem se je povzbudit a najednou se to změnilo. V posledních 20 minutách jsem viděl jiný tým, s větším soustředěním a odhodláním s větší vírou v to o co se snažíme. Nakonec jsme vyhráli. Podobné zápasy nás čekají. S počtem zápasů v tomto kalendářním roce se to určitě stane znovu. Nejdůležitější je nacházet způsob, jak vyhrát i takové zápasy.
 
jestli se zde jednalo o taktickou změnu…
Myslím, že to byly dvě věci. Ale v konci konců jsou to hráči, kteří musejí změnu na hřišti provést. Věřím, že jsme zápas zakončili silnější.
 
o Kieranu Tierneym…
Kieran je v pořádku. V posledních několika dnech měl mírné svalové bolesti. Zkusil to dnes na rozcvičce, ale dnes se necítil dobře.
 
o jeho zranění…
No, nemůžeme to úplně ovlivnit. Věřili jsme, že bude fit pro zápas, ale v posledních 10 minutách rozcvičky nám řekl, že se necítí být dostatečně v pohodě. Museli jsme se rozhodnout. Byli jsme na to připraveni. Kola šel na hřiště a odvedl dobrý výkon.

o nalezení rovnováhy mezi týmovým duchem a taktikou…
Myslím, že tam musí být rovnováha. Je to o tom udržovat tým při životě, nohama na zemi, ale se správnou sebedůvěrou a týmovým duchem. Je to něco, co se musíte pozorovat každý den a snažit se to přizpůsobit správným směrem, snažit se to udržet v rovnováze, protože je tak snadné prohrát. Pak samozřejmě také taktická disciplína, pochopení toho, co hra vyžaduje v daném okamžiku a udělat správné rozhodnutí. Je to životně důležité pro úspěch v tak náročné soutěži, jako je Premier League jsou taktika i týmový duch opravdu důležité.

o Eddiem a Danim, jak zařídili gól po tom, co se skoro poprali…
To je krása tohoto sportu, minulý týden se o nich v médiích psalo kvůli incidentu a byla okolo toho v médiích negativní atmosféra. Dnes našli způsob, jak si navzájem porozumět a vytvořit vítězný gól.

zda tento zápas ukázal, proč by měl klub hledat alternativy ve středu zálohy…
Ne, myslím, že byli opravdu dobří, od doby kdy jsem přišel do klubu [Granit Xhaka a Dani Ceballos]. Ne jenom minulou sezónu, ale i tuto si oba zasloužil i dnes hrát, ale chtěl jsem sestavu trochu rotovat. Očekával jsem, že budeme daleko více útočit a soupeř se bude bránit a věřil jsem, že s Danim budeme úspěšní. Pokud ale budeme mít pocit, že můžeme tým posilnit, tak to zkusíme a uděláme. Dokud neskončí přestupové období, stále je vše otevřené.

jestli je střed zálohy oblast, kde hledá možnosti před koncem přestupového okna…
To také záleží na tom, co se stane s některými jinými hráči… Jak jsem již zmínil, jsme otevřeni diskuzi a trh nás může překvapit. Jiné týmy mohou přijít s nabídkami na různé naše hráče a my na to budeme muset reagovat. Jako např. s Emi Martinezem. Uvidíme, co se ještě stane.

Zdroj: Arsenal.com

Komentáře

  1. Feri (karma: 3455) #2

    Ač jsem jeho velký fanoušek, tak se přiznám že mě překvapilo že se s tím nesnažil něco udělat dřív. Dlouhou dobu hlavně druhý poločas to bylo čekání na gól a pomalu bránění remízy. Gól jsme pak dali z jediné šance za druhý poločas. Takový Kola byl úplně na odstřel, chytali ho křeče a hrál tužku a střídání ne a ne přijít. Podobně mi přišlo že mohlo přijít ke změně rozestavení aby se více zahustil střed a my mohli být na míči (Elneny do hry) a hra na 4-2-3-1. Toto je samozřejmě jen můj pohled a Arteta měl svoje důvody, jen mi to přišlo trochu zvláštní – problém ale i je že do zálohy opravdu není moc variant když máme na tribuně 4 odstavené záložníky (Ozil, Torreira, Guendouzi, Willock) – toto alespoň ukázalo že opravdu potřebujeme 1-2 kvalitní záložníky přivést.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.