TK Artety po Tottenhamu: Hráči odvedli absolutně vše. Beru si hodně pozitiv

Mikel Arteta v zápase na Tottenhamu viděl hodně nadějných příležitostí na skórování. Stále mu však chybí branka. Španělský kouč po zápase odpovídal:

na týmový výkon…
Co se týče výkonu, tak hráči odvedli absolutně vše, co jsem po nich požadoval. Hráli jsme způsobem, jakým se domnívám, že v tomto utkání jsme hrát museli. Všechny naše statistiky ke všemu mluvily v náš prospěch.
První branku vstřelili ze třiceti metrů do horní rohu. Musíte tomu pouze zatleskat. U druhé Thomas musel odstoupit, přičemž jsme nedokázali zaplnit prostor, ve kterém se měl nacházet. Těsně před tím jsme rovněž měli příležitost na branku. Za těchto situací tým normálně propadne. Náš naopak byl lepší jak po prvním, tak druhém gólu.
Snažili jsme se vytvářet situace. Měli jsme pravděpodobně více příležitosti než v jakémkoliv zápase této sezony, do vápna jsme posílali míče více než kdy předtím. Těch balónů byly mraky. Nakonec je to však vždy o brankách. Z polovičních šancí se jim podařilo skórovat, zatímco nám nyní nikoliv. Abyste něco vystavěli, potřebujete výsledky. Ze hry, jakou jsme předváděli, si beru hodně pozitiv. Hráči ukázali osobnost, kuráž, touhu, energii, víru. Pořád to ale je fotbal. Musíte vyhrát. Znovu jsme však prohráli.

na to, jak ze současné situace ven…
Střílením branek Je to velmi jednoduché. Potřebujeme dávat góly. A pokud ne, tak je to neudržitelné. Nezáleží potom, jak se vám daří v ostatních oblastech na hřišti. Pokud nedáme branky, nedokážeme nic. Urgentně potřebujeme umísťovat míč do branky.

na Thomase Parteyho…
Situaci jsem ještě neviděl. Bohužel to vypadá na zranění ve stejné oblasti. Netušíme, jak je to špatné. Snažil jsem se ho posunout do hry, ale nemyslím si, že by si uvědomoval závažnost situace, když svoji pozici opouštěl. Pravděpodobně to bylo kvůli velké bolesti.

na to, zda je se situací ohledně Thomase frustrovaný nebo je těžké kritizovat…
Bylo to příliš rychlé. Jednalo se o situaci čtyři na tři. Náhle přešli do útoku, Thomas ke mně přišel. Snažil jsem se ho vrátit do hry. Ještě jsem s ním nemluvil, takže netuším, co se přesně přihodilo nebo zda to bylo něco velmi vážného. Podívám se na to a budeme o tom mluvit.

na to, že do vápna přišlo ještě více centrů než proti Wolves a přesto bezvýsledně…
Šance jsme si vytvářeli například centry. Rovněž jsme v hodně případech pronikli do vápna soupeř – buď jsme míč netrefili nebo ho zablokovali. Pokud si však příležitosti budeme vytvářet každý týden, zajisté budeme vítězit. V této chvíli však nutně potřebujeme dát branku.

na prohru v derby…
Hodně to bolí. Samozřejmě víme, co derby pro všechny nás znamená, včetně fanoušků. Měli jsme skvělou příležitost vystavět momentum.
Výkon celkově ukazuje charakteru týmu v daný moment.
Měli jsme 53 centrů do vápna. Je to neuvěřitelné číslo. Situace, jaké jsme si vypracovali, byly velmi jasné. Chybělo tomu finální propojení, dotek, situace jeden na jednoho od Auby či hlavička – v paměti jich mám hodně. Ve vápně soupeře nejsme dostatečně nemilosrdní.

/arsenal.com/