TK Emeryho po Southamptonu: O zodpovědnosti, fanoušcích nebo budoucnosti

Velmi hořký den zažil Unai Emery. Španělský trenér sledoval remízu 2:2 proti Southamptonu, po zápase odpovídal:

na výsledek…
Přeji dobrý večer. Jsme frustrovaní. Fanouškům rozumíme. Ztratili jsme příležitost se s nimi spojit, jelikož nám pomohli. Chceme a víme, že právě toto místo je tím důležitým klíčem. Klíčem, abychom se cítili pohodlně, silně a abychom nabrali sebevědomí. Neudělali jsme to. V prvním poločase jsme remizovali, náš výkon ale nebyl v pořádku. Druhou půli jsme začali lépe, změnili jsme se. Nejlepších dvacet minut sezóny přišlo ve druhém poločase. Vytvářeli jsme si šance, branku jsme však nevstřelili. V dané chvíli jsem byl spokojený. To byl náš moment. V dané chvíli bylo příjemné pozorovat naše hráče . Když jsme byli lepší, tak vstřelili druhou branku. Začali jsme riskovat, abychom to zvrátili, ale promrhali jsme šance, abychom vstřelili třetí gól. Na poslední chvíli jsme vyrovnali, což není dostatečné. Můžeme být znepokojeni, stejně jako fanoušci a já.

na to, že Lacazette neslavil vyrovnání…
Ano, je to příklad toho, jak jsme se cítili. Cítili, že bod nebyl dostatečný. Jak individuálně, tak kolektivně to bylo o tom, abychom dosáhli na výhru. K nabrání sebevědomí bylo možná klíčových dvacet minut ve druhém poločase, ve kterém jsme si vytvořili tři šance. Možná kdybychom skórovali, tak bychom se lépe propojili s našimi fanoušky. Během devadesáti minut nám pomohli, ale spojení jsme nedosáhl dobrou hrou, dobrými momenty nebo dobrým výsledkem.

na to, jak ho trápí napjatá atmosféra…
Fanouškům rozumím. Jsou nyní frustrovaní, zklamaní a naštvaní. Hráči se cítí stejně. Mojí úlohou je pracovat, analyzovat a najít řešení, jak se můžeme zlepšit. Vím, že klíčem je tady nabrat sebevědomí, dosáhnout bodů, kvalitních výkonů a poté to přenést na venkovní duely. Já i hráči víme, že klíčem jsou zde fanoušci. Naším cílem bylo vyhrát, ale hlavně se s nimi spojit. Neudělali jsme to. Ztratili jsme velkou příležitost. Nyní budeme analyzovat a pracovat na řešení do dalších zápasů.

na to, co je potřeba změnit…
Sebevědomí. Přichází s dobrými výsledky. Abychom ho získali, potřebujeme hrát lépe, lépe kontrolovat zápas a zlepšit náš herní plán. Celý zápas se nám to nedařilo. V úvodním poločase jsme vyrovnali, ale nebylo to dostatečné. Potřebovali jsme se vtírat a ukázat, že budeme lepší. To jsme neudělali. Ve druhém poločase jsme se změnili a úvodních dvacet pětadvacet minut jsme to dokázali, ale poté jsme prohrávali. Ztratili jsme sebevědomí a byli frustrovaní. Snažili jsme se je zatlačit. Fanoušci nám pomohli. Nakonec jsme remizovali, ale nestačilo to.

na změnu formace ze tří obránců na čtyři…
Rozhodnutí jsem udělal, jelikož jsem potřeboval najít řešení. Se třemi stopery hrajeme, abychom se v defenzívě cítili silnější. V prvním poločase jsme byli lepší v obranné fázi. Nebylo to však dostačující. Ve druhé půli jsme potřebovali více útočit, tak jsem udělal změnu. Více jsme útočili, měli jsme dvacet pětadvacet minut, během kterých jsme ofenzivně byli lepší, ale defenzivně jsme trochu ztratili rovnováhu a čelili více hrozbám, než jsme chtěli. V tom je ten problém. Potřebuji pracovat, analyzovat, najít řešení. Dnes jsem to zkusil změnit v prvním poločase, když jsme remizovali, jelikož jsme chtěli vyhrát. Chtěli jsme dosáhnout většího risku v útočné fází a dostat více hráčů do finální třetiny. Poté jsme ale při jejich přechodech trpěli na defenzívě. Nyní si to zanalyzujeme, najdeme řešení, zda jsou lepší dva nebo tři stopeři. Poté vyjdeme z toho, jak můžeme být silnější defenzivně a ofenzivně. Ztratili jsme rovnováhu. Úvodních dvacet pětadvacet minut druhé půle jsme měli silný začátek, ale ztratili jsme balanc a defenzivně jsme měli více trápení, než jsme potřebovali. Remizovali jsme a není to dostatečné. Jsme frustrovaní, zklamaní, stejně jako fanoušci. Nyní s hráči mluvíme v šatně, s kouči, klubem. Potřebujeme pracovat a analyzovat, abychom našli řešení. V daný okamžik jsme zklamaní, ale potřebujeme se dostat dopředu pro další zápas, připravit se vylepšit problémy.

na to, zda je naštvaný na hráče…
Nikdy. Nikdy nemůžu být naštvaný, když přístup je dobrý. A ten je dobrý.

na svoji budoucnost…
Nyní je mojí prací analyzovat a snažit se u hráčů posunout sebevědomí. Je to těžké, ale v dalších dnech se potřebujeme posunout. Po analyzování zápasu nás ve čtvrtek čeká domácí duel, na který se připravíme, jak nejlépe umíme. Víme, že potřebujeme spojení s našimi fanoušky.

na to, zda přijímá, že jeho pozice je v ohrožení…
Klub mě podporuje každý den. Mám zodpovědnost. Vím, že jsem schopný lepších věcí. Dokážu vytěžit lepší výkony a pokusím se o to.

na Aubameyanga, Lacazetta a Pepeho…
Minulou sezónu jsme předvedli hodně kvalitních zápasů s Lacou, Aubou a Mesutem Özilem. Všichni nastoupili proti Southamptonu, jelikož jsme potřebovali nabrat sebevědomí. Využili jsme odlišný systém, protože hráči jsou na to připraveni. Se systémem není problém. Zaprvé je to o sebevědomí a zdejším propojení s fanoušky a abychom dosáhli dobrého výsledku. Přichází to se sebevědomím. Lacazette dnes skóroval, Aubameyang pracoval, Mesut Özil pracoval celých devadesát minut. Kdybychom na začátku druhého poločasu vstřelili branku, tak si myslím, že by to byl klíčový moment k zisku sebevědomí a propojení s fanoušky. Chtěli jsme se s nimi spojit, abychom byli silnější a vyhráli zápas. Nezvládli jsme to. Remizovali jsme. Není to dostatečné, v závěru jsme dosáhli na bod. Nyní potřebujeme být naštvaní a zklamaní, ale jít dopředu.

/arsenal.com/