TK Emeryho po Southamptonu: O zodpovědnosti, fanoušcích nebo budoucnosti

Velmi hořký den zažil Unai Emery. Španělský trenér sledoval remízu 2:2 proti Southamptonu, po zápase odpovídal:

na výsledek…
Přeji dobrý večer. Jsme frustrovaní. Fanouškům rozumíme. Ztratili jsme příležitost se s nimi spojit, jelikož nám pomohli. Chceme a víme, že právě toto místo je tím důležitým klíčem. Klíčem, abychom se cítili pohodlně, silně a abychom nabrali sebevědomí. Neudělali jsme to. V prvním poločase jsme remizovali, náš výkon ale nebyl v pořádku. Druhou půli jsme začali lépe, změnili jsme se. Nejlepších dvacet minut sezóny přišlo ve druhém poločase. Vytvářeli jsme si šance, branku jsme však nevstřelili. V dané chvíli jsem byl spokojený. To byl náš moment. V dané chvíli bylo příjemné pozorovat naše hráče . Když jsme byli lepší, tak vstřelili druhou branku. Začali jsme riskovat, abychom to zvrátili, ale promrhali jsme šance, abychom vstřelili třetí gól. Na poslední chvíli jsme vyrovnali, což není dostatečné. Můžeme být znepokojeni, stejně jako fanoušci a já.

na to, že Lacazette neslavil vyrovnání…
Ano, je to příklad toho, jak jsme se cítili. Cítili, že bod nebyl dostatečný. Jak individuálně, tak kolektivně to bylo o tom, abychom dosáhli na výhru. K nabrání sebevědomí bylo možná klíčových dvacet minut ve druhém poločase, ve kterém jsme si vytvořili tři šance. Možná kdybychom skórovali, tak bychom se lépe propojili s našimi fanoušky. Během devadesáti minut nám pomohli, ale spojení jsme nedosáhl dobrou hrou, dobrými momenty nebo dobrým výsledkem.

na to, jak ho trápí napjatá atmosféra…
Fanouškům rozumím. Jsou nyní frustrovaní, zklamaní a naštvaní. Hráči se cítí stejně. Mojí úlohou je pracovat, analyzovat a najít řešení, jak se můžeme zlepšit. Vím, že klíčem je tady nabrat sebevědomí, dosáhnout bodů, kvalitních výkonů a poté to přenést na venkovní duely. Já i hráči víme, že klíčem jsou zde fanoušci. Naším cílem bylo vyhrát, ale hlavně se s nimi spojit. Neudělali jsme to. Ztratili jsme velkou příležitost. Nyní budeme analyzovat a pracovat na řešení do dalších zápasů.

na to, co je potřeba změnit…
Sebevědomí. Přichází s dobrými výsledky. Abychom ho získali, potřebujeme hrát lépe, lépe kontrolovat zápas a zlepšit náš herní plán. Celý zápas se nám to nedařilo. V úvodním poločase jsme vyrovnali, ale nebylo to dostatečné. Potřebovali jsme se vtírat a ukázat, že budeme lepší. To jsme neudělali. Ve druhém poločase jsme se změnili a úvodních dvacet pětadvacet minut jsme to dokázali, ale poté jsme prohrávali. Ztratili jsme sebevědomí a byli frustrovaní. Snažili jsme se je zatlačit. Fanoušci nám pomohli. Nakonec jsme remizovali, ale nestačilo to.

na změnu formace ze tří obránců na čtyři…
Rozhodnutí jsem udělal, jelikož jsem potřeboval najít řešení. Se třemi stopery hrajeme, abychom se v defenzívě cítili silnější. V prvním poločase jsme byli lepší v obranné fázi. Nebylo to však dostačující. Ve druhé půli jsme potřebovali více útočit, tak jsem udělal změnu. Více jsme útočili, měli jsme dvacet pětadvacet minut, během kterých jsme ofenzivně byli lepší, ale defenzivně jsme trochu ztratili rovnováhu a čelili více hrozbám, než jsme chtěli. V tom je ten problém. Potřebuji pracovat, analyzovat, najít řešení. Dnes jsem to zkusil změnit v prvním poločase, když jsme remizovali, jelikož jsme chtěli vyhrát. Chtěli jsme dosáhnout většího risku v útočné fází a dostat více hráčů do finální třetiny. Poté jsme ale při jejich přechodech trpěli na defenzívě. Nyní si to zanalyzujeme, najdeme řešení, zda jsou lepší dva nebo tři stopeři. Poté vyjdeme z toho, jak můžeme být silnější defenzivně a ofenzivně. Ztratili jsme rovnováhu. Úvodních dvacet pětadvacet minut druhé půle jsme měli silný začátek, ale ztratili jsme balanc a defenzivně jsme měli více trápení, než jsme potřebovali. Remizovali jsme a není to dostatečné. Jsme frustrovaní, zklamaní, stejně jako fanoušci. Nyní s hráči mluvíme v šatně, s kouči, klubem. Potřebujeme pracovat a analyzovat, abychom našli řešení. V daný okamžik jsme zklamaní, ale potřebujeme se dostat dopředu pro další zápas, připravit se vylepšit problémy.

na to, zda je naštvaný na hráče…
Nikdy. Nikdy nemůžu být naštvaný, když přístup je dobrý. A ten je dobrý.

na svoji budoucnost…
Nyní je mojí prací analyzovat a snažit se u hráčů posunout sebevědomí. Je to těžké, ale v dalších dnech se potřebujeme posunout. Po analyzování zápasu nás ve čtvrtek čeká domácí duel, na který se připravíme, jak nejlépe umíme. Víme, že potřebujeme spojení s našimi fanoušky.

na to, zda přijímá, že jeho pozice je v ohrožení…
Klub mě podporuje každý den. Mám zodpovědnost. Vím, že jsem schopný lepších věcí. Dokážu vytěžit lepší výkony a pokusím se o to.

na Aubameyanga, Lacazetta a Pepeho…
Minulou sezónu jsme předvedli hodně kvalitních zápasů s Lacou, Aubou a Mesutem Özilem. Všichni nastoupili proti Southamptonu, jelikož jsme potřebovali nabrat sebevědomí. Využili jsme odlišný systém, protože hráči jsou na to připraveni. Se systémem není problém. Zaprvé je to o sebevědomí a zdejším propojení s fanoušky a abychom dosáhli dobrého výsledku. Přichází to se sebevědomím. Lacazette dnes skóroval, Aubameyang pracoval, Mesut Özil pracoval celých devadesát minut. Kdybychom na začátku druhého poločasu vstřelili branku, tak si myslím, že by to byl klíčový moment k zisku sebevědomí a propojení s fanoušky. Chtěli jsme se s nimi spojit, abychom byli silnější a vyhráli zápas. Nezvládli jsme to. Remizovali jsme. Není to dostatečné, v závěru jsme dosáhli na bod. Nyní potřebujeme být naštvaní a zklamaní, ale jít dopředu.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. Poky17 (karma: 1277) #1

  Ať se jde spojit s Aerolinkama a koupí si nejbližší let zpátky do Španělska.. Trošku mi to připomíná (ač moc nesleduju Českou ligu) Spartu.. Kde přišly s velkou pompou s Italským štramákem, který neustále mluvil o spojení se, jednotě, fanoušcích, analyzování atd.. Také měli za sebou úspěšné léto z pohledu nákupů a jak to dopadlo.. Je to samozřejmě hodně nadnesené, srovnávat ty případy.. Ale doufám že to dopadne stejně a UE poletí nejbližším letadlem pá..

 2. tron (karma: 3171) #1

  Citim ,ze je ten spravny cas omrknout si aktualni kurzy na pripadne odvolani manazera:
  nasledujici odvolany manazer v EPL
  Marco Silva 1,33 / Unai Emery 6 / Manuel Pellegrini 9
  jenom informativne pred timto zapasem vedl zebricek UE s kurzem 3,5 ,coz neznamena ze by nemohl byt odvolan ,ale zrejme se o dost vic zhorsila situace manazera Karamelek nez vylepsila pozice UE
  ———————————————————————
  co mne zaujalo podstatne vic jsou aktualni kurzy na naseho pripadneho pristiho manazera
  Mauricio Pochettino 2,5 / Mikel Arteta 4 / Rafa Benitez 5 / …… Freddie Ljungberg 13
  ted absolutne nevim jak vyhodnotit prvni a treti pozici tohoto druheho zebricku ,protoze pro mne je tak nizka uroven kurzu zrovna u techto dvou adeptu tak trochu (nebo mozna i vice) urcitym druhem soku a konkretne tyto jmena bych tak vysoko v zadnem pripade necekal

 3. Ondřej (karma: 390) #1

  Na druhou stranu je krásné, že se s námi Unai chce spojit. Navíc to 5x během jedné tiskovky zopakuje. A hlavně ta práce a analýza – Unai několikrát zmínil, že on musí pracovat, že Mesut pracoval a také že Auba pracoval a 7x, že bude muset analyzovat. A navíc 10x (opravdu desetkrát) zmínil naše sebevědomí. Takhle nějak vypadá alegorie na zaseknutou desku…

  • Rypi (karma: 2306) #1

   on už totiž x-tou tiskovku neví, co má říkat. On sám moc dobře ví, v jakém je srabu (proto nechápu, že to nepoloží sám) a je na něm vidět, že naprosto neví, jak z toho ven. Proto se snaží apelovat na fanoušky, aby stáli za hráči a klubem. Přitom si ale neuvědomuje, že si s… na vlastní hlavu, protože zejména on je za vše zodpovědný a pokud řekne, že cítí podporu vedení a že nechápe, proč slepice vyměnili trenéra, tak mně osobně to už opravdu SMRDÍ od celého vedení jako nějaká velká hra, která už teď dopadá na celý klub a kterou nemají šanci vyhrát. Emery je odepsaný, ten i kdyby začal vyhrávat (nevím, jaký zázrak by se musel stát, aby to přišlo), tak už mu tu nikdo stejně věřit nebude. Nechat se v posledních X kolech přestřílet a hlavně celkově přehrát všemi celky ze dna tabulky je alarmující! Statistiky běhěm repre pauzy jasně dokazují ten úpadek a vedení z nějaké důvodu čeká na osvícení, ale to příjde, až bude prázdný stadion a oni budou ještě prosit, aby lidi přišli. Protože přece nmůžou chtít, aby jim za toto někdo platil to, co se na Arsenalu platí!

 4. bflmpsvz (karma: 3250) #1

  Myslím, že bychom Emerymu měli začít říkat dvacetiminutový Unai, protože jak se jako tonoucí chytá za celou sezonu těch dvaceti minut (proti dosud prakticky nejhoršímu týmu PL), jak to zmíní s nadsázkou skoro v každé odpovědi, to je fakt příznačné. A zároveň je to velmi smutné, jak hluboko jsme klesli. Revize 13 kol v PL, že jsme měli dobrých, velmi dobrých 20 minut proti nejhoršímu celku ligy (kdybychom je porazili, budou poslední).

 5. TopseCrets (karma: 3194) #1

  A proč se potřebujeme, proti nejhoršímu celku ligy, cítit bezpečně v obraně kurva už? On obětuje svojí „taktice“ 45 minut a pak machruje, jak to nezměnil a bylo to top 20 min sezóny. Proč nehrál na 2 CB od začátku? (To už jsem psal i v live)
  Tak hlavně, že „systém“ je v pořádku
  Analyzuji….
  Analyzuji…
  Analyzuji…
  Ano, systém je v pořádku
  To je hrozný trenér toto

  • bflmpsvz (karma: 3250) #1

   Tak Unai mluví o tom, že bude analyzovat a analyzovat, protože evidentně je naprosto clueless (jak se mu v UK přezdívá). Unai už minimálně rok v kuse analyzuje, protože vůbec neví, co má tým hrát. Ještě na to prostě nepřišel. Přichází s malou mentalitou týmu, pro který není hlavní cíl vyhrát, ale neprohrát (viz. 3 CB, ale hlavně obranná mentalita a tragický útok. To, jak psal Millman, že neustále stahoval Tierneyho z křídla do obrany. Navíc bych se nedivil, kdyby stejným způsobem to vlastně měl naordinované Hector – jak tady někteří jej kritizovali, že dopředu vůbec nešel. Co když to byl právě požadavek Emeryho a Tierney se až „nebezpečně“ často vytahoval?). A takhle Unai přistupuje ke všem týmům, dokonce i k těm nejhorším. Unai analyzuje, analyzuje, protože je to reakční kouč, nemá vlastní ideu. Ale zjevně i ta reakce pokulhává, když není schopen pořádně vymyslet, jak třeba Aubu zapojit do hry. Včera byl až na dvě akce (z jedné má asistenci) vlastně naprosto utopený. Přemýšlí, jak takticky pozřít soupeře tím, že jej necháme útočit. Ale vlastní přechod do útoku pořádně vymyšlený nemáme. Hráči fakt zjevně úplně neví, co hrát, takže hrají nic. Podle hráčů je prý šílený taktik, po každém tréninku s ním mají taktické seance. Ale to neznamená, že je dobrý taktik. Člověk může mít rád šachy, hrát pořád, ale to neznamená, že bude vyhrávat. Emery je taktický, reakční typ kouče, který ale zároveň nemá to charisma a není tak dobrý taktik na to, aby působil na nejvyšší úrovni.

 6. Japanas (karma: 3529) #1

  Poslední podobně tristní postava byl Milouš Jakeš v roce 89. Stejné kecy, stejné nepochopení všeho, stejná neschopnost a neochota sám rezignovat.
  A stejně zůstane i sám jako ten kůl v plotě.
  Ale aktuálně mě úplně stejně sere Kroenke, protože to, že ho nevyhodí (a on sám evidentně neodstoupí ani při takové hrůze), je stejné, jako když nechceš utratit smrtelně zraněné zvíře, které si samo neumí pomoct a bude se trápit až do konce. Kdyby Kroenkemu někdy šlo o Arsenal a ne jen o jeho blbé dolary, nejpozději včera by situaci vyřešil, ukončil to trápení a zkusil klubu v této situaci pomoct.
  Ale vysvětlujte to někomu, kdo si určitě plete pálkaře s brankářem a nadhazovače se záložníkem…..

 7. jannes (karma: 2415) #1

  To nikoho nezaujíma že sezóna može byť v prdeli tým pádom možu byť v prdeli naši najlepší hráči (auba, laca)? Ako čo chcú potom robiť? To si nikto neuvedomuje alebo to nevidia alebo o čo im ide? Akože ja to nechápem fakt. Veď to musia vidieť musia vidieť že to chce nejakú zmenu nejaký impulz. To ich nezaujíma, že stále na tom môžeme byť ešte horšie ako teraz? S tým že vrátiť sa späť na nejakú úroveň bude neskutočne ťažké? Mne to normálne hlava nebere toto

 8. jakub (karma: 517) #1

  smutne je, ze aj na zaklade poctu komentarov tu na stranke je vidiet, ze ludia ten arsenal pomaly ale isto prestavaju prezivat. Rovnako aj ja som upadol do akejsi apatie a napriek tomu ze zapasy pozeram, nad remizami a prehrami uz len mavnem rukou a nemam pokazeny den ako kedysi. Obcas si pustim futbal typu city-celzi nech viem ako to kedysi aj u nas vyzeralo a staaale cakam spolu s celym svetom kym sa Emery bude porucat. A ten den skor ci neskor pride. nebude to vsak uz neskoro aj pre kvalitneho trenera? ostava dufat ze nie

  • Koscielny (karma: 882) #1

   To je na tom to nejhorší. Mě už sledování zápasů nějak přestává bavit, včera když jsem se díval po našem zápase na zápas City:Chelsea, tak jsem nechápal jak Arsenal může hrát stejnou ligu jako tyto dva týmy. Ten rozdíl je obrovský a je vidět úplně ve všem. Mám jen strach, že rozdíl mezi námi a ostatními týmy se bude jen prohlubovat. Pokud nějakým zázrakem nedáme ani letos LM, což už teď na konci listopadu se v PL jeví jako scifi, tak se z nás klidně může stát tým, který opravdu bude hrát max o 5-6 místo. Já už ani nejsem naštvaný nad současným stavem, ale je mi z toho hodně smutno.

 9. Jan Kusin (karma: 1220) #1

  Náhodou já se teda u tiskovky královsky pobavil, jak jsem tu frázi „spojení s fanoušky“ četl po 5. přemohl mě neskutečný smích až mi vjely do očí slzy. Boha to je vážně šašek a top koment „ať se jde spojit s aerolinkama“ mě poslal do kolen. Když už nás nemůže bavit hra, tak díky bohu, že aspoň tady je spoleh na lidi, kteří i v současné situaci dokáží udělat luxusní vtip. Snad už UE bude odvolán a nám se začne blýskat na lepší časy.

 10. OuTu (karma: 300) #1

  To je figurka boha. On má vážně naučených pár slov a frází v angličtině, který používá pořád dokola. Velmi smutné. Já když vidím ve full transcript interview na arsenal.com slovo „confidence“, otevírá se mi kudla v kapse. Tohle není hodno Arsenalu. Tohle padá na hlavu Sanllehiho, Vinaie a Edua…na nikoho jinýho.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.