TK: Lidé nečekali, že to zvládneme takhle dobře

Arsene Wenger měl veškeré důvody cítit se spokojeně, poté co jeho tým zvládl záludné dvojutkání s AC Milán a postoupil mezi nejlepších osm v Evropské lize.

Na tiskové konferenci odpovídal na tyto otázky:

o přesvědčivém vítězství…

Tohle byl ze dvou důvodů těžký zápas. Za prvé jsme hráli proti týmu, který v domácí lize dlouho, dlouho neprohrál a mohli jste vidět proč. Za druhé – podvědomě jsme byli v obranném módu s trochu zataženou ruční brzdou, zvláště na začátku utkání. Místo abychom hru posunovali dopředu, otáčeli jsme ji dozadu. To je vždy nejlepší cesta, jak vyzvat soupeře, aby byl skutečně nebezpečný. Poté, co jsme inkasovali branku na 0:1, bylo vidět, že tým rychle zareagoval. Ve chvíli, kdy jsme začali útočit, byli jsme nebezpeční a myslím si, že celkově jsme dvojutkání zvládli přesvědčivě. Byl to dobrý zápas proti kvalitnímu soupeři a museli jsme být houževnatí a disciplinovaní. Ale největší a nejlepší část práce jsme odvedli již v prvním utkání. Vždy je těžké práci dokončit, zvláště když získáte dobrý výsledek venku a zůstáváte někde na půl cesty, to je vždy těžké.

o tom, že dnes hrál tým mnohem plynuleji…

Už jsem říkal mockrát, že jsme měli týden, který byl jako noční můra. A vzpamatovat se z toho, k tomu potřebujete být mentálně silní, musíte být pevní. Tým musí společně ukázat, že na to umí zareagovat. A to je, co jsme udělali. Myslím, že hodně lidí nečekalo, že se z toho dostaneme tak, jak jsme to udělali. To ukazuje, že tým je zdravý a stojí na pevných základech. Více týmů již ukázalo, že není jednoduché vyhrát odvetu doma, když jste zvládli venkovní utkání.

o tom, co tento výsledek může znamenat pro mužstvo…

Především pro atmosféru okolo týmu byl tento výsledek důležitý. Mimoto zůstává pořád naším cílem skončit co nejblíže první čtyřce. A proč nevěřit na zázraky? Zároveň se ale budeme soustředit na čtvrtfinále.

o penaltě…

Neviděl jsem ještě záznam. Rozdělil bych to na dvě věci. Byla to penalta nebo ne? Nevím. Italští hráči nebyli s rozhodnutím spokojeni, tomu rozumím, ale opravdu nevím, jestli to penalta byla. A mimo to – Danny ji proměnil velmi přesvědčivě. Znovu se na zákrok podívám a řeknu vám svůj názor.

zda tento názor řekne i Dannymu…

Ujišťuji vás, že můj názor řeknu i jemu. Nebojte se.

o obnovené podpoře fanoušků…

Již mnohokrát jsem říkal, že fanoušci nás podpoří. Tento klub je milován, má obrovskou fanouškovskou základnu. Pokud budeme mít výsledky a budeme předvádět dobrý fotbal, fanoušci budou stát za námi. A pokud nás nepodporují, ukazují tím své zklamání. To musíme přijmout, to je naše práce získávat je zpět na naši stranu.

jestli se fanoušci budou i dále vracet…

Zaprvé, ne každý může dorazit na stadion ve čtvrtek večer. Ale celkově si myslím, že tu dnes byla dobrá návštěva.

co bude tým dělat v dvou a půl týdenní pauze…

Hráči nám odjedou za reprezentačními povinnostmi, zůstanou nám čtyři hráči. Čtyři z celého týmu. Budeme se připravovat, ale příští týden tu budeme mít víc trenérů než hráčů.