TK po Bate Borisov: Zasloužili jsme si vyhrát, komentuje Emery prohru. Výsledek za šok nepovažuje

Nepříjemné momenty čekají v následujících dnech Unaie Emeryho. Španělský trenér s Arsenalem na hřišti Bate Borisov prohrál 0:1  a příští týden bude odvracet vyřazení. Emery reagoval:

na to, co soudí o zápase..
Dobrý večer. Byl to těžký zápas. Příští týden nás čeká dalších devadesát minut a jsem si jistý, že se bude jednat o jiné utkání. V první půli jsme předvedli dobrý výkon. Měli jsme šance ke vstřelení branky. Minulý týden jsme své šance využili a dneska pro změnu ne. Od nás šlo vidět, jak jsme pracovali. Jsem spokojený s prací hráčů, snažili se. Soupeř i přes vedení měl problémy v obraně. Příští týden nás čeká velká příležitost a také výzva. Nejedná se o výsledek, který jsme chtěli. Líbilo se mi, že jsme na hřišti pracovali, zasloužili jsme si více.

na červenou kartu Lacazetta…
Ten zákrok jsem neviděl, ale mluvili jsme o tom spolu, frustrace se musí kontrolovat. Červená karta znamená špatnou zprávu. Další zápas ho nemůžeme využít. Nyní budeme muset přemýšlet nad hráči, kteří budou připraveni na příští týden.

na prohru…
Byl to teprve první zápas. Další hrajeme před vlastními fanoušky v Londýně.

na to, proč tak věří tomu, že dvojutkání dokáže otočit…
Jelikož věřím ve své hráče a také náš stadion a fanoušky. Jedná se o dva zápasy. Dnešní utkání bylo důležité, ale stále ještě nemůžeme být vyřazeni, příští týden totiž hrajeme odvetný zápas. Věřím, že se dokážeme připravit na následující duel. A to s odlišným výsledkem.

na absenci Mesuta a zda ho tým potřeboval…
Hráči, kteří jsou zde, tak s nimi můžeme vyhrát, což jsme si zasloužili. Například minulý týden jsme vyhráli se stejnými hráči, jako jsme měli dnes. Dnešní výkon pro mě nebyl rozdílný. Zasloužili jsme si vyhrát, ale fotbal je takový.

na to, zda je výsledkem šokovaný, když tým byl velkým favoritem…
Ne. Před zápasem jsem věděl, že se jedná o dvojzápas. Chtěli jsme přivést co nejlepší výsledek, ale soupeře respektuji a znám, jelikož jsme sledovali jeho zápasy. Je to organizovaný tým, defenzivně na kvalitní úrovni a dobrý v přechodu. Pracovali jsme na tom, abychom zastavili jejich akce, vstřelili ovšem jednu branku. Pracovali jsme dobře, abychom zastavovali jejich další ofenzivní akce. V útoku jsme měli více šancí než soupeř, ale brankář a poslední fáze byli proti. Udělali jsme vše, abychom vyhráli. Jedná se o prvních devadesát minut. Celá situace je kvůli tomuto složitější, ale v dalším zápase na Emirates budeme pokračovat v dnešní započaté práci. Budu chtít, abychom v útoku pracovali lépe, efektivněji, abychom vyhráli.