TK po CSKA: Ještě jsme se nekvalifikovali, upozorňuje Wenger. Ospina bude mimo hru

Arséne Wenger mohl být po čtvrtečním zápase Evropské ligy spokojený. Jeho celek vyhrál páté utkání za sebou a po skvělém výkonu je navíc jednou nohou v semifinále pohárové soutěže. Wenger po utkání odpovídal:

na jednoznačné vítězství…
Byl to složitý zápas, protože směrem dopředu vypadali velice dobře a pokaždé, když jsme ztratili balón, dostávali se velmi rychle dopředu. Využili každou naší chybu, aby mohli zaútočiti. Úvodní poločas byl ohromující a hrál se ve vysokém tempu. Rovněž to však z mého pohledu nebylo tak pohodlné, jelikož vypadali nebezpečně. Pokaždé jsem věřil, že dokážeme vstřelit branku, ale také, že můžeme branku obdržet. CSKA působilo technicky velice kvalitně, ale my jsme v první půli vstřelili skvělé branky a o poločase vedli 4:1. Naším cílem poté bylo již neinkasovat a pokud možno, tak vedení navýšit. V úvodní půli jsme svoji práci odvedli, ve druhé již nikoliv. Na druhou stranu nám to pomůže se úplně koncentrovat na druhý zápas a nemyslet si tak, že je rozhodnuto. A to víme velice dobře. Musíme tam jet se správným nasazením a pokusit se utkání vyhrát.

na to, co mu za stavu 1:1 proletělo hlavou…
Je to nešťastné, protože podobnou situaci jsme nechtěli. Zajímalo mě, jak tým zareaguje. Byla to dobrá výzva. V utkání proti AC Milán jsme se na domácí půdě ocitli v nepříjemné situaci, když vstřelili první gól. Pokaždé jsme zde našli odpověď.

na Mesuta Özila…
Užívá si to a doufám, že jste si to užili také, protože vidíme skvělého fotbalistu. Pokud milujete fotbal, tak přesně takové věci chcete vidět.

na CSKA…
Jedná se o kvalitní tým na dobré technické úrovni. Směrem dopředu jsou velice rychlí. Vždy, když získali míč, tak nám v úvodním poločase nadělali mnoho problémů. Je to velmi inteligentní celek a dobře se pohybuje. Hráli tu velice ofenzivně. Na Emirates na to nejsme z Premier League zvyklí. Týmy k nám přijedou, hrají na svojí polovině a čekají, co vymyslíme. CSKA nám vše komplikovalo.

na to, kteří hráči CSKA ho zaujali…
Na jejich straně jsem viděl mnoho kvalitních hráčů. Nechci však uvádět žádné konkrétní jméno.

na to, zda si myslí, že těžké období je už za námi…
Odpověděli jsme skvěle. Lidé zapomínají, že jsme prohráli tři zápasy během jediného týdne. Úvodní zápas bylo finále poháru a zabere nějaký čas, než se z toho vzpamatujete. Mentalita týmu je dobrá a i díky tomu jsme to dokázali. Když nevyhráváte, tak se obáváte pokaždé, protože lidé očekávají výhry, ale jak jsem řekl mnohokrát, jediný způsob jak odpovědět, je přijít s kvalitním výkonem na trávníku.

na to, zda můžeme vyhrát Evropskou ligu…
Jsme ve čtvrtfinále a je to stále dlouhá cesta než postoupíme – musíme nejprve dokončit naši práci v boji o semifinále. Do něho jsme se ještě nekvalifikovali, takže je příliš brzy o tom mluvit. Nedávno jsme hodně utrpěli a to nám pomůže se udržet nohama na zemi a chovat se pokorně

na to, že Ramsey se dostává do své nejlepší formy od roku 2013…
Pro Aarona je to pokaždé stejné, pokud se může udržet konzistentně v týmu, bez nějakých přestávek. Osobně si myslím, že již své problémy překonal, již nemá žádné zdravotní patálie. Pokud může hrát zápas od zápasu, tak zpozorujete, že je hodně vidět při tvorbě akcí, ale také při zakončení. Od roku 2013 se stal lepším zabijákem, je mnohem klidnější. Dříve na zakončení až moc spěchal.

na poslední novinky ohledně Davida Ospiny…
Čtvrteční scan byl uklidňující, stejně ale bude mimo hru dva nebo tři týdny. Ve středu jsme se obávali, že se jedná o velmi vážné zranění. Přihodilo se to v tréninku – po střele se vracel zpátky na místo a při tom si vymkl kotník, bez jakéhokoliv zavinění. Jednalo se o špatný pohyb.

na Henrikha Mkhitaryana…
Má problém s kolenem a netušíme, jak to je špatné. Zjistíme to během pátečního rána. V neděli zajisté nenastoupí.