TK po Frankfurtu: Potřebovali jsme působit zataženěji, řekl Emery po výhře. Těšil ho kvalitní presink

Po nedělní remíze ve Watfordu si mohl oddechnout. Unai Emery s Arsenalem zvládl vstup do Evropské ligy, po zápase na hřišti Frankfurtu odpovídal:

na to, jak hodnotí výhru…
Všem přeji dobrý večer. Jednalo se o těžký zápas. Frankufrt je na domácí půdě silným protivníkem. Ke všemu se jedná o ofenzivní tým. V defenzívě jsme v určitých pasážích potřebovali působit zataženěji, naši krajní obránci byli chvílemi velmi hluboko. A to kvůli skutečnosti, že Frankfurt hodně útočí, a centruje na své útočníky. Mluvili jsme a pracovali na našem přechodu. Pokud jsme byli defenzívně organizovaní, a měli proti nim dobrý presink, tak jsme v prostorech mohli vybojovat míče. To jsme také zvládli.

Máme možnosti k tomu, abychom využívali mladé hráče a nabídli jim šance. Zároveň pomohli k tomu, aby se chopili svých příležitostí na hřišti, a také aby měli šanci hrát se zkušenými hráči. Jejich výkon byl kvalitní. S nimi a zkušenými hráči jsme hráli naši hru. Ukázali jsme týmového ducha.

na Bukayo Saku…
Svým gólem a výkonem získal sebevědomí v zakončování. Fyzicky byl silný. Stejné to měl Emile. Po zranění hrál první letošní zápas a vedl si dobře. Willock byl v záloze agresivní a v prostoru pracoval kvalitně. S postupem času se zlepšoval a podal kvalitní výkon. Rovněž další hráči pracovali hodně, tak jako Lucas Torreira nebo Chambers. Každý z nich může být spokojený. Vše je o tom, aby to pokračovalo. Tato soutěž je pro nás velkou výzvou. Jsme nadšeni, abychom dosáhli něčeho velkého. Je důležité, že jsme pro velkému týmu předvedli dobrý výsledek.

na to, co řekl Emilemu, když ho střídal…
Potřebujeme na něm ještě zapracovat. A to jak na hřišti, tak mimo něj. Minulý rok začal výborně, odehrál několik zápasů. Následně odešel na hostování do Německa, odkud se vrátil zraněný. Nastoupil k zápasům za U-23, duel proti Frankfurtu tedy pro něj byl velkou výzvu. Byla to pro něj skvělá příležitost, zároveň však s ním potřebujeme být opatrní. Pracoval velmi dobře, s jeho výkonem jsem byl velice spokojený. To jsem mu také řekl.

na to, že Frankfurt měl více střel…
Jejich hru jsme si analyzovali, je to velice ofenzivní tým. Hráli se třemi stopery, jejich krajní beci se dostávali k útočení. Náš presink byl proti němu po většinu zápasu velmi kvalitní. Všechny naše přechody nám pomohly k tomu, abychom si vytvořili šance. Defenzívně jsme museli odpracovat, jelikož nebezpečí hrozilo od jejich beků, útočníků, rohů. Hodně stříleli, jelikož jejich útok podporuje hodně hráčů.

na to, že Lucas Torreira hrál vytaženěji…
Odehrál velmi dobrý zápasů. Byl to první letošní duel, ve kterém se cítil ve velice dobré fyzické pohodě. Byl schopný jezdit od vápna k vápnu. Jeho kvalit chci využít. Může nám být platný svým presinkem, dokáže získat balón na útočné polovině, aby nám vybojoval držení míče pro skórování. Proti Frankfurtu to dokázal. Na jeho pozici potřebujeme někoho s hrou na míči, dokáže nám rozjet akce.

na to, že mladíci se ukázali v dobrém světle…
Máme několik nových hráčů. Jsou zde také hráči, kteří v dalších zápasech potřebují zapracovat na své adaptaci. Postupně se zlepší. Takový Pepe hrál proti Frankfurtu třicet minut. Jsme s ním spokojeni, pomáháme mu. Sám ale vím, že je schopný mnohem lepších věcí.

Stejné je to s Mustafim, který hrál první zápas sezóny. Chambers odehrál utkání na pravém beku. David Luiz tak už nastoupil s Mustafim, Chambersem a dalšími hráči.

Rob Holding se blíží návratu. V pátek za U-23 nastoupí Hector Bellerin a Kieran Tierny. Každý z hráčů může být pro nás důležitý. Chci vytvořit velkého týmového ducha. A to od zápasů, ve kterých jsme pracovali dobře, tak jako dnes. (tisková konference se uskutečnila ve čtvrtek – pozn. překl.)

Někdy budeme mít určitý plán. Když ho budeme potřebovat změnit, tak v dalších zápasech využijeme jiné hráče. Na zápas s Frankfurtem jsme se připravovali, svoji hru nám vnucovali. Jedná se o ofenzivní tým, vyvíjeli na nás tlak, takže jsme v defenzívě potřebovali být silní, stejně jako v napadání, přechodu. Proti Aston Ville to možná bude jiný zápas. Využijeme na něj nejlepší hráče, aby vylepšili naše nápady. Jsem si jistý, že to bude naprosto odlišný zápas. Aston Villa nás prověří defenzívě i ofenzívě. Máme takové možnosti, abychom je využili v každém zápase.

na Seada Kolasinače…
Hrál v neděli a také ve čtvrtek. Pociťoval menší problém. Myslím si, že bude v pořádku.

/arsenal.com/