TK po Liverpoolu: VAR pomůže rozhodčím, aby se lépe rozhodovali, říká Emery

Čtvrtou prohru v sezóně hodnotil Unai Emery. Španělský trenér po zápase s Liverpoolem odpovídal:

na to, jestli jeho tým po brzkém vedení měl problém s Liverpoolem udržet rychlost…
Všem přeji dobrý večer. Ano, možná měl. Začali jsme dobře, ale po gólu na nás zatlačili. A pokud oni zde na soupeře zatlačí, tak hrají s velkým odhodláním. Mají hráče, kteří umí udělat rozdíl po celém hřišti. Vstřelili tři rychlé góly, což pro nás bylo těžké. V šatně jsme spolu o tom mluvili – pro nás se jedná o další zkušenost. Sice špatnou, ale zkušenost, ze které se můžeme učit. Ve druhé půli jsme potřebovali nastoupit. Poslední dva góly padly z penalt, což je pro nás hodně. VAR je velmi důležitý – příští rok ho již budeme využívat. Rozhodčím pomůže, aby se lépe rozhodovali. Nyní můžeme pouze přemýšlet o úterním duelu. Víme, že rozdíl mezi Liverpoolem a námi nebyl pouze v dnešním výsledku. Možná to v současnosti může být takový balanc. A to mezi remízou a dnešním výsledkem. Máme před sebou hodně práce a to i v defenzívě. Víme, že se potřebujeme zlepšit.

na to, jestli se domnívá, že to byly fauly na penaltu…
Výsledek je jasný. Není to rozhodčími. Na hřišti bylo několik pozitiv – například Ainsley hrál na pravém křídle a ke všemu vstřelil branku, také dobře pracoval. Iwobi po několika nevydařených zápasech dnes hrál devadesát minut kvalitně. Defenzivně však potřebujeme být silnější. Defenzívní okamžiky v našem vápně jsou moji zodpovědností. Potřebujeme najít rovnováhu. Uprostřed ji potřebujeme udržet. Prohráli jsme 1:5, potřebujeme tedy vše brát vážně a v úterý pokračovat velkým zápasem na Emirates. Fanouškům potřebujeme ukázat, že se po takovém výsledku dokážeme zvednout.