TK po Manchesteru United: Zasloužili jsme si více, mrzí Emeryho. Zranění by neměla být vážnější

Unai Emery se první trofeje FA Cupu nedočká. Jeho cesta skončila již před branami osmifinále, když se svým celkem prohrál s Manchesterem United 1:3. Emery po utkání odpovídal:

na to, co bylo v zápase špatně…
Všem přeji dobrý večer. Mám radost z naší hry, která byla dobrá. Špatný byl však výsledek. Výsledek a zranění. Příliš nám nepomohla k tomu, abychom se udrželi v zápase. Za stavu 1:2 jsme měli příležitost vystoupit a vyhrát, ale zranění – speciálně to Koscielnyho – nám nepomohla, jelikož náš rytmus šel pryč. Také jsme potřebovali vystřídat jiné hráče, aby mohli hrát na stoperu. Protivník byl velmi efektivní. Ve chvíli, kdy jsme útočili, tak jsme se dostali do vápna, ale nedokázali vytvořit si finální fázi k tomu, abychom skórovali. Zasloužili jsme si více, ale hráli jsme proti Manchesteru United, který zažívá nejlepší část sezóny. Mají hodně hráčů, kteří umí udělat rozdíl. Na hřiště ke všemu přišli Rashford a Martial.

na to, jak vypadá situace se zraněními…
Myslím si, že se nejedná o velká zranění. Sokratise trápí kotník a Laurent Koscielny možná odjede do nemocnice, aby se zjistilo, jaké má zranění. Jeho tvář (čelist) je možná zlomená, ale doufám, že ne.

na to, jestli je potřeba napravit balanc v týmu…
Ano, dnes jsme však například pracovali na tom, abychom zastavili jejich protiútoky. Mají velmi kvalitní hráče na přechod, což nám dělalo problémy. Pracovali jsme dobře. Druhý gól byl daný rychlým přechodem, první se stal po naší špatné poziční hře. Ve druhém poločase jsme začali trochu riskovat, což jsme potřebovali. Následně vstřelili třetí branku. Potřebujeme se zlepšovat. Zápasy proti West Hamu a Chelsea jsme defenzívně zvládli kvalitně. Dnešek byl složitější v zastavování jejich přechodu. Potřebujeme také pracovat na útoku, jelikož jsme chtěli vyhrát. Naši myšlenkou to bylo zvládnout s dobrým balancem. Máme kvalitní balanc v řadě momentů, ale oni mají velké hráče s velkou kvalitou. Umí udělat rozdíl.

na to, jak vše upevnit…
Naši prací. Naše cesta je v práci. Dnes jsme měli dvě zranění, která to změnila, abychom našli větší balanc.

na to, proč nehrál Özil…
On hrál. Můžu nasadit také jiné hráče.

/arsenal.com/