TK po Newcastlu: V první půli jsme měli zápas rozhodnout, mrzí Wengera. Balanc ofenzívy a defenzívy vnímá realisticky

Bilance venkovních ligových zápasů se čím dál tím víc zhoršuje. Arsenal v dosavadním roce nezískal na hřištích soupeřů ani bod a během celé sezóny vyhrál jen tři utkání. Arséne Wenger po utkání odpovídal:

na výsledek…
Máme tu rozdíl mezi výkonem a výsledkem. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a měli v něm zápas rozhodnout. Ve druhé půli měl tým dobré nasazení, ale mohli jsme vidět, zvláště v posledních minutách, že někteří hráči ještě měli v nohách čtvrteční duel.

na zápas celkově…
Byla to taková typická ukázka letošní sezóny. Měli jsme sedmdesát procent držení míče, vedli 1:0, ale stejně prohráli 1:2. Vy se pak ptáte, jak jste to utkání mohli prohrát. Zápas mohl být rozhodnutý již o poločase. Obdrželi jsme dvě branky z ničeho. Ve druhém poločase někteří hráči trochu upadli po fyzické stránce vlivem čtvrtečního večerního duelu v Moskvě. Vrátili jsme se zpátky v pátek pozdě ráno. Musíme se ale s tím vypořádat. Je to velké zklamání, protože je obtížné spolknout podobnou porážku a způsob, jakým jsme přišli o tři body.

na pět ligových porážek v řadě…
Samozřejmě vás to zneklidňuje, protože obyčejně míváme velice silnou venkovní bilanci. Jakmile jsme v negativní spirále, je velmi obtížné se z ní dostat.

na to, jak se ze spirály dostat…
Pouze tím, že se budeme soustředit na zápasy a naše výkony. Tým proti Newcastlu nechal na hřišti všechno. Musíme i nadále hrát jako proti nim a budeme vyhrávat.

na to, zda kvalitní výkony a porážky jsou otázkou charakteru…
Nechci zacházet do podrobných detailů. Je velmi obtížné hrát ve čtvrtek večer Evropskou ligu a poté v neděli ráno ligu. Hrajete v Moskvě, vrátíte se domů a hrajete venkovní utkání. Navíc tohle je trochu speciální zápas. K tomu ale musím říct, že přístup týmu byl od začátku správný. Nevyšlo to však a musím být realistický, abych řekl, že ofenzivní a defenzivní balanc není vyvážený.

na venkovní formu v lize v porovnání s formou v Evropě…
Je to trochu v podvědomí a zároveň trochu psychologické. Evropa je odlišná soutěž, její historie nemá stejně velkou váhu. Zajisté to lehce v hlavách hráčů nalezneme.

na spolupráci Auby a Lacy…
Byli nebezpeční. V prvním poločase nám chybělo vstřelit druhou branku. Celkově v ofenzívě působili celkem nebezpečně.