TK po Newcastlu: V první půli jsme měli zápas rozhodnout, mrzí Wengera. Balanc ofenzívy a defenzívy vnímá realisticky

Bilance venkovních ligových zápasů se čím dál tím víc zhoršuje. Arsenal v dosavadním roce nezískal na hřištích soupeřů ani bod a během celé sezóny vyhrál jen tři utkání. Arséne Wenger po utkání odpovídal:

na výsledek…
Máme tu rozdíl mezi výkonem a výsledkem. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a měli v něm zápas rozhodnout. Ve druhé půli měl tým dobré nasazení, ale mohli jsme vidět, zvláště v posledních minutách, že někteří hráči ještě měli v nohách čtvrteční duel.

na zápas celkově…
Byla to taková typická ukázka letošní sezóny. Měli jsme sedmdesát procent držení míče, vedli 1:0, ale stejně prohráli 1:2. Vy se pak ptáte, jak jste to utkání mohli prohrát. Zápas mohl být rozhodnutý již o poločase. Obdrželi jsme dvě branky z ničeho. Ve druhém poločase někteří hráči trochu upadli po fyzické stránce vlivem čtvrtečního večerního duelu v Moskvě. Vrátili jsme se zpátky v pátek pozdě ráno. Musíme se ale s tím vypořádat. Je to velké zklamání, protože je obtížné spolknout podobnou porážku a způsob, jakým jsme přišli o tři body.

na pět ligových porážek v řadě…
Samozřejmě vás to zneklidňuje, protože obyčejně míváme velice silnou venkovní bilanci. Jakmile jsme v negativní spirále, je velmi obtížné se z ní dostat.

na to, jak se ze spirály dostat…
Pouze tím, že se budeme soustředit na zápasy a naše výkony. Tým proti Newcastlu nechal na hřišti všechno. Musíme i nadále hrát jako proti nim a budeme vyhrávat.

na to, zda kvalitní výkony a porážky jsou otázkou charakteru…
Nechci zacházet do podrobných detailů. Je velmi obtížné hrát ve čtvrtek večer Evropskou ligu a poté v neděli ráno ligu. Hrajete v Moskvě, vrátíte se domů a hrajete venkovní utkání. Navíc tohle je trochu speciální zápas. K tomu ale musím říct, že přístup týmu byl od začátku správný. Nevyšlo to však a musím být realistický, abych řekl, že ofenzivní a defenzivní balanc není vyvážený.

na venkovní formu v lize v porovnání s formou v Evropě…
Je to trochu v podvědomí a zároveň trochu psychologické. Evropa je odlišná soutěž, její historie nemá stejně velkou váhu. Zajisté to lehce v hlavách hráčů nalezneme.

na spolupráci Auby a Lacy…
Byli nebezpeční. V prvním poločase nám chybělo vstřelit druhou branku. Celkově v ofenzívě působili celkem nebezpečně.

na debut Joe Willocka v Premier League…
Můžeme u něho vidět talent, ale také nedostatek zkušeností v určitých situacích. Domnívám se, že to bylo od něj slibné.

/arsenal.com/

 

Tags:

Komentáře

 1. kucka (karma: 1328) #1

  To je zase dobrá snůška blábolů, tradiční zmínky o málo času na odpočinek tentokrát přejdu, zaujalo mě ale toto: „Nevyšlo to však a musím být realistický, abych řekl, že ofenzivní a defenzivní balanc není vyvážený.“
  .
  Mě naopak ofenziva a defenziva přišla vyvážená, tedy podobně slabá. Pokud letos děláme chyby v obraně, tak bychom soupeře ze spodní poloviny tabulky měli přestřílet alespoň 3:2, jenže my jsme v neděli kromě gólu Lacy neměli další gólovku.

 2. Andrej (karma: 1461) #1

  Wenger uz ma vymyslene vyhovorky uz x rokov skratka ich opakuje ako sa mu to hodi 🙂 ked hrame 2 krat do tyzdna spomenie to, ked zas dlho nehrame spomenie nieco ine 🙂 staci si pozriet City,Liverpool ze vacsinou makaju cely zapas a v 90 min napadaju aj ked pohodlne vyhravaju a nerotuju tak ako my. Zato my hrame vzdy len jeden polcas ako tak a pritom nehrame tazku LM.Raz by som uvital keby sa Wenger ospravedlnil a priznal si chybu … dufam ze to spravi az raz skonci ked uz nic ine 🙂

 3. Japanas (karma: 3529) #1

  Použijte podle potřeby. Před použitím protřepat, nemíchat…..:
  Soupeř byl houževnatý.
  Soupeř má velmi kvalitní hráče.
  Měli jsme v nohou těžký zápas v týdnu.
  Měli jsme v nohou těžký zápas o víkendu.
  Hráči přijeli z repre přestávky.
  Hráči jsou talentovaní, ale nezkušení.
  Hráči jsou nebezpeční, ale nevstřelili branku.
  Drželi jsme míč, ale nevstřelili branku.
  Měli jsme rozhodnout v prvním poločase.
  Nezachytili jsme nástup do prvního poločasu.
  Obdrželi jsme branky z ničeho.
  Jsme v negativní spirále.
  Musím se podívat znovu, ale sudí rozhodl, jak rozhodl, já to tak neviděl.
  Tým nechal na hřišti vše, ale nevyšlo to.
  Hráči možná soupeře malinko podcenili.
  Nemáme vyváženou ofenzívu a defenzívu.
  Nemáme vyváženou levou a pravou část zálohy.
  Nemáme vyváženého golmana a pravé křídlo.
  Venku jsme bývali silní, ale nejsme.
  doma jsme bývali taky silní, ale také nejsme. Proč ? Nevím. Nejsem z toho šťastný.
  Musíme se soustředit na další zápas, hrát svoji hru a budeme vítězit.
  Jakou svoji hru ? prostě jinou hru, než hrajeme. Jde to ? Jsem přesvědčen, že ano !
  Víte, že máme nejhorší výsledky od roku 1984 ? Ano, jednou jste nahoře, podruhé dole.
  Máte sílu to změnit ? Ano a fanoušci to ví. Chceme vyhrávat pro ně. Nejsme šťastní, když jsou fanoušci nešťastní. Oni to ví a podpoří nás.
  Jak dál v této situaci ? Hrát svou hru a být plně oddáni klubu. Výsledky se dostaví. Pokud ne tuto nebo příští sezónu, tak v těch dalších určitě.
  Prokázali hráči tuto sezónu charakter ? Neviděl jsem ze svého místa dost dobře, musím se podívat ještě jednou.
  Milují hráči svůj klub ? Jsou mu oddáni. Milují ho. Již jako děti chtěli hrát za Arsenal nebo nějaký jiný klub z Londýna nebo z Anglie nebo z Evropy…nebo z Číny. Jsou to profesionálové. Kdo miluje fotbal, musí milovat i je.
  Můžeme zase začít vyhrávat ? Jistě ! Míč je kulatý ! Štěstí je vrtkavé, komu se nelení, tomu se zelení, štěstí přeje připraveným, štěstí je třeba jít naproti a každý zápas začíná za stavu 0:0….
  Něco závěrem pro fanoušky ? Chci jim vzkázat, že jsem vždy své závazky a smlouvy dodržel a na tom se nic nezměnilo. Z boje se neutíká, klub v této situaci neopustím !!!

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.