TK po Tottenhamu: Při gólu můžeme hledat chyby pouze u sebe, přiznal Wenger

Arsenal nezvládl sobotní utkání proti Tottenhamu, když především díky Petru Čechovi prohrál „jen“ 0:1. Po zápase na otázky novinářů reagoval Arséne Wenger, který odpovídal:

na výkon týmu…
V prvním poločase jsme měli dostatek prostorů na to, abychom utkání vyhráli, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ve druhé půli jsme odpadli v záloze po fyzické stránce. Jejich gól nás poté dostal do obtížné situace. Museli jsme se z toho vyhrabat, ale ztratili jsme některé míče, což jim dalo šance k protiútokům. Měli jsme trochu štěstí, že to zůstalo pouze 0:1. V závěrečné fázi zápasu jsme měli srovnat na 1:1.

na rozdíl mezi prvním a druhým poločasem…
Pokud se podíváte na čísla u fyzických soubojů, tak to bylo v úvodním poločase docela vyrovnané. Ve druhém poločase však někteří hráči od toho upustili a vzdálenost, kterou jsme ve druhé půli pokryli, byla oproti soupeři podřadná. Jejich hráči dokázali tempo udržet, někteří od nás naopak ne.

na šance na konci zápasu…
Měli jsme vyrovnat, v těchto zápasech se však počítají jen fakta. Lacazette se o vyrovnání pokoušel, nemůžete ale nikoho konkrétně obviňovat. Pokud se v daných utkáních do příležitostí dostanete, tak chcete, aby byly zužitkovány.

na to zda si myslel, že z utkání získá minimálně bod…
Držení míče bylo shodné 50:50. Z mé strany mělo být o zápase rozhodnuto již po první půli. Při protiútocích jsme kvůli špatnému finálními míči nevyužili příležitosti, které jsou na naší úrovni neomluvitelné. Ve druhé půli jsme na začátku měli prohrávat o více než jeden gól. Byli jsme destabilizováni gólem, který vstřelili a navrch měli další dvě tři příležitosti, které mohli proměnit. V závěru duelu jsme měli vyrovnat na 1:1. Možná by to nebylo dostatečné, ale lepší než prohrát 0:1. Celkově máme z klání smíšené pocity, protože s větší kvalitou při finálním míči bychom utkání vyhráli.

na to, zda při ofsajdu v prvním poločase cítil, že to bylo smolné rozhodnutí…
Opakovaný záběr jsem znovu ještě neviděl. Za mě to vypadalo, že se do ofsajdu nedostal, ale měl chodidlo v ofsajdu nebo nikoliv? Budu se muset podívat na videu. Netuším, jak to bylo.

na to, zda Harry Kane při gólu fauloval Laurenta Koscielnyho…
Ohledně této situaci si nestěžuji. Myslel jsem si to v době vstřelení gólu, ale díval jsem se na to znovu a jednalo se o regulérní gól. Při gólu můžeme hledat chyby pouze u sebe.

na to, zda byl znepokojený nedostatkem vytvořených šancí…
Měli jsme nebezpečné situace, které jsme ale nedokázali převést na příležitosti. To mě na tom celém nejvíce mrzí, ve finálním míči nám něco chybělo. Když máte dvě nebo tři příležitosti jako jsme měli v závěru zápasu, tak chcete, aby vaše šance byly v podobných utkáních využity. Víte totiž, že se nedostanete k deseti šancím. Pokud je nevyužijete, poté na konci zápasu na to doplatíte. K tomu abyste byli na úrovni jisté mentality, je také schopnost využívat vaše příležitosti. O tom TOP úroveň pojednává.

na Martina Keowna, podle kterého tým postrádal dostatek dychtivosti při bránění…
Ne, to si nemyslím. Hráli proti nám se špičkovým útočníkem, který je jedním z nejlepších na světě. Střílí branky každému, takže poté všichni obránci, kteří proti němu hrají, postrádají dostatek dychtivosti!

na špatnou venkovní bilanci v této sezóně…(Arsenal vyhrál sedm z posledních šestadvaceti venkovních utkání v Premier League – pozn. překl.)
Je velice chabá. Jakmile vstřelili branku, tak to možná poté také hrálo svoji roli. Fotbal je o střílení branek. Můžete říkat „nejste dostatečně silní při bránění“. Pokud se ale podíváte na čísla a srovnáte je s týmy TOP 6, tak mimo domácí hřiště nestřílíme dostatek branek. Dané dvě slabiny, jedna spojená s druhou, vše vysvětluje.

na dosažení TOP 4…
Samozřejmě se jednalo o zápas, který jsme si nemohli dovolit prohrát. Mnohem více nám to ztížilo situaci, ale musíme bojovat do chvíle, kdy budeme mít alespoň matematickou šanci uspět. V sázce bylo mnohem více než jen derby, to jsem řekl již před zápasem. Z tohoto důvodu je prohra znepokojivá. Prohra v zápase, jakým jsme ho ztratili.

na to, zda je příliš brzy se koncentrovat na Ligu mistrů jen přes Evropskou ligu…
Ano, je to příliš předčasné. Fotbal není o tom, že vypnete na tři zápasy a pak najednou zapnete na jeden. Manchester United se pro danou situaci rozhodl až při postupu do semifinále. Od semifinále jsme ještě daleko a budeme muset zabojovat, abychom měli šanci se vrátit. Pro mě se jedná o velmi znepokojující výsledek, jelikož prioritou musí být dostat se do Ligy mistrů z Premier League. Nejsem velkým fanouškem kvalifikace do Ligy mistrů přes Evropskou ligu, protože si nemyslím, že je to správné. Pokud ovšem tahle příležitost nastane, budeme muset se o ni pokoušet. Prioritou však stále zůstává Premier League.