TK po Tottenhamu: Zápas jsme mohli vyhrát, říká Emery. Na hráče byl pyšný

Rozhodčí nehanil, Sokratise vychválil, Aubameyanga nezatratil. Rovněž takový byl Unai Emery na pozápasové tiskové konferenci s Tottenham Hotspur, když odpovídal:

na to, zda je v konečném důsledku spokojený, nebo zklamaný…
Všem přeji dobré odpoledne. Na své hráče a výkon jsem pyšný. Po takových kritériích se dá vyhrát, prohrát, nebo remizovat, což se nám nakonec přihodilo. Hráli jsme jako tým, přemýšleli jsme jednotně, táhli nás individuální výkony, stejně jako kolektivní. Poté, co jsme se do zápasu dostali, jsme předvedli silné okamžiky, po kterých si myslím, že jsme mohli vyhrát.

na nařízenou penaltu na Aubameyanga…
Před dvěma měsíci jsem mluvil o tom, jak VAR bude rozhodčím pomáhat. Rozhodčí byli pro mě velkými osobnostmi zápasu. Není to však dostatečně dobré na to, aby dělali nejlepší rozhodnutí v obtížných situacích ve vápně. VAR jim bude pomáhat v tom, aby zápasy jako dnes byly spravedlivé. Pokud si za devadesát minut vytvoříte dostatek příležitostí a využijete je, můžete vyhrát. Soupeř si také vytvořil nějaké šance, které brankář zneškodnil. Nebo stříleli mimo bránu. Hráli jsme s velkým taktickým a týmovým duchem. Na bitvu s nimi jsme se adaptovali dobře, stejně jako na přechody a kvalitní akce v podání našich hráčů. Na hráče jsem velmi pyšný, jelikož po jejich vyrovnání jsme se dostali do jejich vápna, abychom vstřelili druhou branku a vyhráli. Přesně takovou mentalitu chceme.

na to, že Kane se před penaltou Tottenhamu ocital v ofsajdu…
Ale rozhodčí dneska předvedli dobrý výkon. Chyby můžou nastat, jelikož je pro ně velmi obtížné sledovat podobné momenty. VAR bude pro fotbal v Anglii pozitivní.

na vliv Sokratise od jeho příchodu…
Jeho progres je velmi důležitý, dnes hrál dobře. Během posledních zápasů přichází s největší sebejistotou. Díky využívání svých dovedností a schopností nám pomáhá. Disponuje takovými zkušenostmi, aby ve svém progresu pokračoval. Tak jako dnes.

na to, zda věří v pověrčivost a na smůlu Auby ve Wembley…
Mluvil jsem s ním. Na hřiště přišel na pětatřicet minut, měl příležitosti k tomu, aby nám pomoci k výhře. Své si odvedl, pro tým získal penaltu. U ní buď můžete a nebo nemusíte uspět. Je to však jeden z mnoha dílků během celého zápasu. Pro mě se nejedná o jednu chybu, ale o jednu akci zápasu. Nejdůležitější je si vytvářet šance, získávat míče. Šance si potřebujeme vytvářet. Stejné je to s Lacazettem. V zápase měl dvě dobré příležitosti. Neskóroval, to však nepředstavuje problém. Nyní však potřebujeme více. U Aubameyanga to bylo rovněž takové. Celé je to o tom, abychom po jedné chybě nebyli frustrovaní. Chci pokračovat v tom, abychom si toho vytvářeli více. Během zápasu jsme si vytvořili mnoho velkých šancí, které nám daly příležitost vyhrát. Dnes to ale tak nebylo.

na nespokojenost Lacazetta při střídání a snaze udržet jeho i Aubu šťastné…
Potřebují přijímat rozhodnutí. Snažím se nacházet nejlepší rozhodnutí pro tým. Pokud hrají spolu a jejich výkony nejsou dobré, tak s nimi nejsem spokojený. V naší práci jsem velmi konzistentní, abych učinil nejlepší rozhodnutí a mohl nám poskytnout nejlepší výkony. A to ať už hrají spolu, nebo každý sám. Například příští zápas nemůžou hrát spolu, jelikož Lacazette má v Evropě stopku. Můžu nasadit jen Aubameyanga.

/arsenal.com/