TK před Carabao Cup: Nezáleží na tom, jak jsme se do finále dostali, říká Wenger

V neděli se Arséne Wenger může stát osmým trenérem, který dosáhne jak na výhru v FA Cupu, tak na výhru v Ligovém poháru. Francouzskému manažerovi však bude stát v cestě Manchester City. Wenger před zápasem odpovídal:

na to, že zápas odchytá Ospina a jaké to bude pro Čecha…
Každý hráč musí přijmout rozhodnutí, která jsou učiněna. Osobně se domnívám, že David Ospina je fantastický brankář.

na to, jak zastavit Agüera…
Zaprvé tím, že budeme dobře organizovaní jako tým. Poté bude potřeba, aby obránci předvedli skvělý výkon a rovněž aby ukázali kvalitní individuální výkony. Naší výhodou je, že ho známe dobře. Možná bude důležité zastavit i hráče, kteří mu šance připravují.

na Kevina De Bruyneho…
Podle mého názoru se vyvíjí dobře. Jednou ze silných stránek Manchesteru City je samozřejmě De Bruyne, jelikož se stal velice kompletním hráčem. Z mého pohledu se jedná o moderního záložníka, dokáže rozhodovat v závěrečné fázi, pracuje velmi tvrdě. Umí zahrát oběma nohama a také je to bojovník. Celkově tedy nejsem překvapený, že se mu daří dobře.

na plán, jak ho zastavit…
Mají v kádru velké množství hráčů, které musíte zastavit, takže je lepší se soustředit spíše na týmový plán než na jakýkoliv individuální.

na výroky Roye Keana, podle kterého je Jack Wilshere jedním z nejpřeceňovanějších hráčů světa…
Je velice obtížné ho chápat. Osobně stavím Jacka velice vysoko. Každý z nás může mít svůj názor.
Jack se ve čtvrtek objevil v týmu, kterému se nedařilo, takže ani pro něj to nebylo snadné. Předvedl v daný večer jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry? Zajisté ne.
Roy Keane však sám dobře ví, že se to může přihodit každému.

na to, kdy se nejvíce obával vypadnutí z letošního Ligového poháru…
Možná to bylo utkání proti Norwichi, kdy jsme postoupili až po prodloužení. Prohrávali jsme 0:1 a ten moment byl pro nás zajisté nejvrtkavější, jelikož jsme vyrovnali až velmi těsně před koncem zápasu.

na cestu letošním pohárem…
Byli jsme hospodární (během celé soutěže vstřelili šest branek – pozn. aut.), protože jsme nastoupili proti dobrým týmům. Pokud se podíváte na naše soupeře, tak to nebylo snadné. Museli jsme vyřadit West Ham a Chelsea. Domnívám se ovšem, že příliš nezáleží na tom, jak jste se do finále dostali. Jednou jste ve finále a to chcete vyhrát.
Je pravda, že pokaždé se v dané soutěži snažím využívat mladé hráče. Pro nás je to nyní příležitost, budeme hrát s hráči prvního týmu. Jedeme do Wembley a chceme vyhrát pohár, chceme, aby se fanoušci domů vrátili šťastní.

na vzpomínku finále Ligového poháru proti Birminghamu z roku 2011…
Obdrželi jsme laciné góly. Vzpomínám si na ten moment mezi Koscielnym a Szczesnym v poslední minutě zápasu, kdy jsme vytvořili chybu v naší obraně
Celkově se jednalo o docela kvalitní zápas, Birmingham předvedl dobrý výkon. Tentokrát je Manchester City favoritem, takže musíme dostat naši úroveň na hranici, abychom se postarali o překvapení.

/arsenal.com/